Најавете се o Пријавете се и уживајте во ThermoRecipes

Изматени клинови од јаболка

каснувања од јаболка

Ви оставаме идеја за денешната ужина: неколку едноставни изматени клинови од јаболка.

Внатрешното јаболко е наполнето со вкус од цимет, лимон и шеќер. Покрај тоа, подготовката на тестото ќе трае само неколку секунди бидејќи Смесата ќе ја направиме во Термомикс.

Ве охрабруваме да ги подготвите. Не ни треба посебен прибор бидејќи наместо да правиме прстени ќе го исечеме manzana во сегменти И уште нешто: децата и не толку децата ги сакаат многу. 

Повеќе информации - Јаболко


Откријте други рецепти на: Генерално

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   М Кармен dijo

  Добро попладне Асцен, ми се допаѓа идејата, но можев да ги направам во рерна за да не ги испржам, нели?

  1.    Асен Хименез dijo

   Здраво М Кармен 🙂 Секако! Направете го тоа во рерна, на плех покриен со хартија за печење. На 180º ќе ги имате готови за околу 25 минути. Можеби формата не е толку тркалезна, но ќе бидат и многу вкусни.