Најавете се o Пријавете се и уживајте во ThermoRecipes

Полнети бухти во сад за печење

Не знам дали на фотографиите можете да видите колку се прекрасни овие полнети бухти. Сите нарачани на вашиот лист колаче, тие се меки, нежни и вкусни.

Goingе ги исполниме со ангелска коса. Секоја единица има лажичка внатре. Во ангелска коса можете да ја најдете во лименки, во кој било супермаркет. Но, те оставам врската до нашиот рецепт во случај да имате можност да го подготвите дома.

Јас ве охрабрувам да ги направите денес. Toе ги сакаш.

Повеќе информации - Ангелска коса во Термомикс


Откријте други рецепти на: Тестенини

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.