Најавете се o Пријавете се и уживајте во ThermoRecipes

Специјални диети со Термомикс

Ви го претставуваме нашето ново ebook, книга со рецепти за луѓе со кои мора да живеат некаква нетолеранција на храна како што се целијачна болест, дијабетес, нетолеранција на лактоза, јајце клетки и исто така за оние кои едноставно сакаат да продолжат специјални диети како што се вегански или вегетаријански.

32 рецепти за сите видови вечера не се објавени на блогот

Ние ја знаеме тешкотијата во спроведувањето на овој вид диета на дневна основа, не само во цената на специфичните производи на пазарите, туку и во сложеноста на нивната подготовка. Сепак, ова не значи дека треба да се откажете јадете здраво, избалансирано и правете богати, вкусни и многу шарени јадења.

Купете ја нашата книга за готвење

Ова е книга за готвење во дигитален формат што можете да проверите кога сакате од вашиот компјутер, таблет, мобилен уред или печатете на хартија. Секогаш ќе го имате при рака дури и ако не сте во близина на вашиот Термомикс.

Кои рецепти ќе ги најдете?

Surpriseе ги изненадите пријателите и семејството со почетнички вкусно како:

 • Киноа фалафел
 • Крокети без глутен
 • Веганско сирење за начос

Први курсеви како што се:

 • Bowlирка сад со мариниран лосос, манго и алги
 • Кнедли од просо и зеленчук
 • Плескавици од киноа и грашок

Јадења од ориз и тестенини:

 • Тестенини од ориз со ракчиња и сос од морска храна

Фузија и интернационални јадења:

 • Мексикански тако на црвен грав со мохо пикон

Слатки јадења и пијалоци како што се:

 • Топки "тотална loveубов"
 • Мек сладолед од банана
 • Боровинка панакота
 • Веганска чоколадна колбас

Сето ова и многу повеќе!

Сомнежи? Пробајте бесплатен рецепт

Ако сеуште се сомневате во она што ќе го најдете во книгата со рецепти, ние ви нудиме еден од ексклузивните рецепти на ebook: вкусното просо и кнедли од зеленчук. Преземете го овде.