Најавете се o Пријавете се и уживајте во ThermoRecipes

10 лесни рецепти со помалку од 150 kcal

Еве ја компилацијата што ја чекавте... 10 лесни рецепти со помалку од 150 kcal за да можете да уживате во едноставна диета, разновидна и полна со вкус.

Сега кога сме, горе-долу, на средината на годината, тоа е добра можност за рецензија нашите цели. Значи, ако ви недостасува импулс да имате добра исхрана, со овие рецепти ќе го добиете.

А, летото е повеќе лето кога се грижиме за себе и изгледаме убаво, затоа и носи нашиот предлог рецепти за тој ден ги имаат потребните ресурси.

Не е првпат да објавуваме компилација со лесни рецепти. Ќе ги оставам овде за да ги имаш при рака и да служиш како а инспирација.

9 лесни рецепти со помалку од 150 kcal.

Во оваа компилација со лесни рецепти со помалку од 150 kcal ќе најдете брзи и лесни идеи направени со Thermomix.

9 рецепти за јадење лето без броење калории

Оваа колекција на рецепти е идеална за јадење лето без броење калории. Така, можете истовремено да уживате во празниците и вашата здрава исхрана.

Тие се лесни рецепти за подготовка и кои ќе ви помогнат во тоа правете вечери или лесни оброци и компензира за некој вишок кој секогаш се појавува во текот на неделата.

Кои 10 лесни рецепти со помалку од 150 kcal ги избравме за вас?

Ракчиња во винегрет

Овој рецепт за ракчиња во винегрет ќе ни помогне да ја зачуваме линијата. Треба само да имате предвид дека мора да мирува најмалку 8 часа.

Гилтхед морска платика со украс на зеленчук

Гилтхед со сол направена во Варома и придружена со гарнир од зеленчук, лесен, чист и удобен начин за готвење риба, кој е сочен, здрав и вкусен.

Ендивев крем за светло

Здрав и вкусен лесен крем направен од ескарол. Здраво јадење за многу малку калории и големо количество витамини и хранливи материи.

Мини тортиillaи од тиквички и козјо сирење

Овие вкусни мини тортиillaи од тиквички и козјо сирење ќе ги израдуваат младите и старите. Многу комплетен и избалансиран препарат со само 100 калории.

Ролни од модри патлиџани и печени пиперки

Печените ролни од модри патлиџани и пиперки се корисен рецепт што ќе биде многу корисен за рециклирање на остатоците од другите препарати.

Печурки со мед и сос од ѓумбир

Слатки и кисели печурки потопени во карамелизиран мед, ѓумбир и сос од лимон. Вкусно

Чорба од свеж зеленчук

Свежа, здрава и лесна чорба од зеленчук, направена за 15 минути со Термомикс. Вкусно

Плескавици од треска и ракчиња со тартар сос

Овие хамбургери од треска и ракчиња со тартар сос се лесна и вкусна алтернатива за уживање во традиционалните вкусови.

Текстуриран рагу од соја

Откријте како да направите вкусен рагу соја со текстура со Термомикс. Едноставен, богат и готов рецепт за 25 минути.

Веган и чоколадо без шеќер

Овој вегански и чоколаден фланс без шеќер е десерт погоден за многу нетолеранции, лесен и брз за правење со Термомикс.


Откријте други рецепти на: Здрава храна, Лесно, Неделно мени, Режим

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.