Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Ëmbëlsirë me banane dhe qumësht të kondensuar

Ëmbëlsirë me banane dhe qumësht të kondensuar

Nëse ju pëlqejnë ëmbëlsirat e shpejta dhe të pasura, këtu është ajo që prisnit. Kremi i tij është një kënaqësi për shije me prekjen e shijes së bananes dhe duke e kombinuar me një biskotë krokante.

Kjo recetë është krijuar në mënyrë që të mund të shërbeni në gota individuale. Përbërja e tij është shumë origjinale, pasi është bërë me disa shtresa kremi të kombinuar me biskotë.

Dhe nuk mund të harroni dekorimin, mund t'i bëni këto syze një ide shumë origjinale. Do ta dekorojmë me një biskotë që mund ta blejmë ose ta bëjmë në shtëpi në mënyrë shtëpie, me recetën tonë "Biskota daneze".


Zbuloni receta të tjera të: Më pak se 15 minuta, Desserts

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.