Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Granita e kafesë

Granita e kafesë

Unë mendoj se një nga avantazhet më të mëdha të të pasurit Thermomix janë slushies në verë. Dhe është se ato bëhen në një moment, janë të shijshme dhe ju përfitoni nga çdo frut i verës. Ascen na mësoi disa ditë më parë limoni. Unë ju sjell sot Granita e kafesë, një klasik për të rrahur nxehtësinë.

Mund ta interpretoni përsëri dhe ta përzieni me të qumësht beze në një të shijshme e zezë dhe e bardhë, ose derdh një spërkatje me krem ​​uiski (i cili mund të jetë i bërë në shtëpi, Këtu është receta) dhe ju keni një ëmbëlsirë të shijshme për një vakt veror, ose vendoseni atë me akullore me vanilje. e shijshme

Ekuivalenca me TM21

tavolinë Gatim me TM31 dhe TM21 Mayra Fernandez Joglar1 ragu me mish të llojit Bolonese

Më shumë informacion: Llum limoni, Krem uiski Baileys, Qumështi i meringës


Zbuloni receta të tjera të: Pije dhe lëngje, Më pak se 15 minuta, Receta verore, Vegan

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.