Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Mousse Nougat

Mousse Nougat

La Mousse Nougat Kjo do të na lejojë të përfitojmë nga nugata Jijona (e buta) dhe gjithashtu të kemi një ëmbëlsirë të lehtë për darkën e Vitit të Ri ose vaktin e Tre Mbretërve. Mund ta shërbeni në një gotë ose gjithashtu ta përdorni si mbushje para crepes o luaneshat.

Ka një sërë kërkesash që ajo të dalë mirë: vezë në temperaturë dhome, krem ​​të ftohtë, një gotë të thatë dhe dy orë ftohje pasuese në frigorifer. Ju do të shihni se sa e shijshme është. Dhe te niños Dashuria e tyre.

Alsoshtë gjithashtu një receta e korrjes Që mund ta përdorni për të dhënë nugatin që na ka lënë për Krishtlindje. Kështu që shijen e saj mund ta shijoni në çdo kohë të vitit.

Më shumë informacion - crepes, Kafshimet e kremrave

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix

 


Zbuloni receta të tjera të: Krishtlindje, Desserts

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Monica dijo

  mund të përdorni dy herë më shumë përbërës, a do të ishte gabim? është se kam nevojë për 12 racione

 2.   Juanjo dijo

  Përshëndetje, mund të përdorni dy herë më shumë përbërës? Për shkak se kam nevojë për dymbëdhjetë ose do të dukej keq dhe unë duhet ta bëj atë në dy grupe. Faleminderit

  1.    Ana Valdes dijo

   Po, Juanjo, vendos dy herë më shumë, duke mbajtur kohë, temperatura dhe shpejtësi të njëjta. Nje perqafim!

  2.    Maria allende dijo

   Aromë e jashtëzakonshme. E vetmja gjë është që doli një mazakot, shumë i rëndë. Mendoj se kur vendos 4 fletët e Xhelatinës është shumë e trashë

 3.   Mario dijo

  Përshëndetje,
  Kur shtojmë kremin e rrahur, përzierja tjetër duhet të jetë e ftohtë, apo e njëjta?
  Falënderim

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Mario:

   Me sa duket qumështi dhe kremi i vezëve do të jenë zbutur pasi të keni përzier xhelatinën dhe nugatin. Ajo që unë do të bëja do të ishte: përzieja nugatin siç tregohet në recetë, unë do të hiqja gotën nga makineria. Do ta merrja gjatë gatimit dhe pas disa minutash do të kontrolloja që temperatura ka rënë në 37 dhe vazhdoja me recetën. Por mos e lini as për një kohë të gjatë, pasi pasi ka xhelatinë, mund të skuqet tej mase dhe nuk do të mund ta përzieni me pjesën tjetër.

   Do ta shikoni sa e pasur është ajo !!

   Gëzuar Krishtlindjet!

 4.   Loli Arellano Garcia dijo

  Nëse shtoj kremin e rrahur për ta zbukuruar, cili do të ishte momenti ideal, kur ta ruajmë në frigorifer ose në kohën e servirjes