Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Pema e Krishtlindjes e bërë nga pastë sfumuar dhe krem ​​çokollate

Unë absolutisht e adhuroj këtë recetë! Është kaq e thjeshtë për t'u bërë dhe aq e bukur, sa të vegjlit e duan ... nëse shihni fytyrën që marrin kur kjo bukuroshe mbërrin në tavolinë ... do të mahniten! Lindja pema e pastiçerise e mbushur me krem ​​çokollatePërveçse një recetë e shijshme, ajo është një nga më tërheqëset. Për këto ditë pushimesh për fëmijët, është një plan shumë i lezetshëm për ta bërë me ta. Atyre u pëlqen të përfshihen në kuzhinë dhe më pas të shohin rezultatin e pabesueshëm kur del nga furra. Dhe më pas, shtoni prekjen e fundit me sheqer pluhur, në mënyrë që të duket sikur ka rënë borë. Një plan i madh, pa dyshim!

Është shumë shumë e lehtë për t'u bërë. Ju duhen vetëm dy fletë sfumulli në katror dhe një krem ​​i shijshëm çokollatë që do ta përgatisim në shtëpi në termomiksin tonë. Por nëse doni ta bëni më të lehtë ose nuk keni kohë ta bëni në shtëpi, mund të blini direkt një shishe Nutella dhe ta mbushni, e cila gjithashtu do të jetë e shijshme.


Zbuloni receta të tjera të: Nga 1 vit në 3 vjet, E lehtë, Krishtlindje

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.