Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Bardhë zvicerane me patate

Recetat Thermomix Chard zvicerane me patate

Kjo recetë nga Bardhë zvicerane me patate Mund të përdoret për të përgatitur një darkë të lehtë ditore që do t'ju ndihmojë të hani perime dhe të përfshijë fibra në dietën tuaj. Isshtë gjithashtu i përshtatshëm për ata që duan të kujdesen për veten e tyre dhe ata që ndjekin një dietë për kontrollin e peshës.

Përveç kësaj ju mund të bëj paraprakisht dhe bëje gati kur të kthehesh në shtëpi. Edhe pse është gjithashtu lehtë për tu transportuar dhe çojeni për të ngrënë në zyrë.

Ju mund t'i pasuroni këto patate me copëza me pak kube proshute ose tofu për ta bërë edhe më të pasur.

Më shumë informacion - Pule me qepë dhe salcë domate

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix

 


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, Sallata dhe Perime, Vegan, Vegjetarian

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

77 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mari jose dijo

  Përshëndetje, kjo recetë ka qenë e shkëlqyeshme për mua, pasi unë kurrë nuk kisha bërë perime si kjo me vetëm një "tenxhere" dhe të sautuar tashmë, mirë. Unë, i shtyp patatet sipër, i vendos pak djathë të integruar, duke bërë një kore dhe i grij në rende.

  1.    Silvia Benito dijo

   Ide shumë e mirë Mari Jose për djathin dhe gratin e tyre, herën tjetër do të provoj ...

   1.    Adela dijo

    Njeri, natyrisht që e bëj. Duhet të jetë e shijshme, por unë mund të shoh linjën në rrezik me beshamelin dhe djathin haha.

    1.    Elena Calderon dijo

     Trueshtë e vërtetë, Adela. Beshameli nuk e ndihmon dietën, ha ha ha.

 2.   Carla dijo

  Përshëndetje, urime në faqe, kam kohë që e kërkoj këtë recetë në librin e gatimeve termomixh, dhe ju gjeta! faleminderit për ndarjen e recetave .. përshëndetje!

  1.    Elena Calderon dijo

   Mirësevini, Karla. Jam i lumtur që e gjetët dhe shpresoj t'ju pëlqejnë recetat tona. Faleminderit shumë që na keni parë. Elena.

 3.   Joaquin dijo

  Ne jemi duke u përgatitur për Krishtlindje që tashmë është këtu dhe është një trazirë.

  1.    Silvia Benito dijo

   Po Joaquin, e vërteta është se është mirë të fillojmë të mendojmë për t'u kujdesur për veten, sepse Krishtlindja është vetëm rreth disa urave.
   Faleminderit që na ndiqni.

 4.   Susana dijo

  Disa copa shumë të mira. Sapo zbulova faqen tuaj te internetit dhe jam i kënaqur me recetat tuaja. Faleminderit shumë që e ndave me të gjithë. Pershendetje

  1.    Silvia Benito dijo

   Susana mirëpritet në blogun tonë dhe më vjen mirë që ju pëlqejnë recetat tona dhe ju japin ide për ditë.
   Një përshëndetje

 5.   Joaquin dijo

  Edhe pse komentoj këtu, është e vlefshme për çdo recetë.
  Që kur ju zbuloi, unë po pyes veten tërë ditën:
  Çfarë po bëj sot në datë? Unë jam duke marrë një lojë të pabesueshme nga ajo. Fale teje.
  Unë kam një dyshim të vogël, për shembull në këtë recetë ju thoni fjalë për fjalë: "Ne programojmë 25 minuta, temperatura e varomës, shpejtësia 2."
  Pyetja ime është;
  A fillon koha të llogaritet nga kur arrin temperatura e varomës? .
  Shumë falemnderit

  1.    Elena Calderon dijo

   Jo, Joaquin. Duhet ta programoni siç e kemi vendosur, 25 minuta, pavarësisht kur arrin temperatura e varomës. Të gjitha të mirat.

  2.    Silvia Benito dijo

   Joaquin nuk është e nevojshme që të prisni që të arrijë temperaturën, me të cilën vendosni kohën që themi në recetë është e mjaftueshme. Ne bëjmë të gjitha recetat që publikojmë më parë dhe koha kontrollohet. Provoni me të njëjtën kohë që të tregojmë se ato do të dalin mirë.

 6.   NURIA dijo

  Unë kam 21 që shërbejnë njësoj si ato të 31? Faleminderit, e njëjta gjë më ndodh që shumë "që kur kam zbuluar se e përdor" dhe kjo është 12 ose 13 vjeç, faleminderit

 7.   Juan Fernandez dijo

  Faleminderit shumë për punën tuaj, një pyetje për ne që nuk kemi internet kur dalim
  A është e mundur të shkarkoni recetat në pdf?

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Juan, ne jemi duke punuar për të dhe shpresoj që së shpejti ta kemi atë mundësi në secilën recetë. Faleminderit shumë që na keni parë. Të gjitha të mirat.

   1.    Sonia dijo

    Përshëndetje, ju mund të kopjoni recetën duke zgjedhur tekstin dhe foton me butonin sekondar të miut, ju klikoni në kopje, hapni një dokument me fjalë të zbrazëta ose një bllok shënimesh, shkoni në rreshtin e parë dhe ngjisni ato dhe kaq. recetën në kompjuterin tuaj.
    Shpresoj se kjo mund t'ju ndihmojë.
    Nga rruga ... faleminderit shumë për blogun tuaj, tashmë është një nga pyetjet e mia të zakonshme.

 8.   ARY dijo

  Përshëndetje Unë kam 21 th dhe e vërteta është kjo është hera e dytë që kam bërë këtë recetë për chard dhe jopeeeeeeeeeeee kam marrë një pureeeeeeeeeeeeeeeee uqe penaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sajë

  1.    Silvia Benito dijo

   Arry më vjen keq, a është që ta bësh me modelin TM-21 duhet të vendosësh fluturën në tehe dhe shpejtësinë 1, sepse nuk ke një kthesë majtas dhe më pas fletët do të shtypin copëzën dhe patatet . Provo kështu dhe më trego si.
   Një përshëndetje

 9.   ary_21_@hotmail.com dijo

  Asnje njeri !!! Unë tashmë e di që duhet të vendos fluturën dhe shpejtësinë 1, unë i di ekuivalencat prandaj ju pyes, por edhe kështu që ata më shtypin e njëjta gjë është se ndoshta është një kohë e gjatë në gatim? apo çfarë?
  faleminderit per pergjigjen

  1.    Silvia Benito dijo

   Ari më përshtaten kështu, siç mund ta shihni në foto, mbase për shijen time mund të shtoni më pak vaj kështu që t'i bëni më të lehta, por mund të keni të drejtë dhe duke mos u kthyer në të majtë dhe duke vendosur 9 minuta mbi to është gjithashtu shumë për modelin TM-21, provë me vetëm 3 minuta dhe do të shihni nëse keni nevojë për më shumë.
   Një përshëndetje

 10.   silvia dijo

  Ju vajzat jeni të mrekullueshme, unë kam provuar tashmë disa nga recetat tuaja dhe ato janë të gjitha shumë të pasura, dhe me lugë atë që më pëlqen, një milion faleminderit dhe unë do të vazhdoj të gatuaj me ju, përsëri faleminderit dhe puthje nga Italia

  1.    Silvia Benito dijo

   Silvia Më vjen mirë që të pëlqen blogu ynë dhe që të jep ide për gatim. Unë gjithashtu dua receta lugë.
   Një përshëndetje

  2.    Elena Calderon dijo

   Faleminderit shumë që na keni parë nga Italia. Puthje.

 11.   Lola reyes dijo

  Faleminderit që na ofroni këtë blog. Isshtë një ndihmë e shkëlqyeshme. Gëzoni!

  1.    Silvia Benito dijo

   Falë teje Lola për fjalët e tua, na bën të gëzohemi ditë pas dite për të vazhduar me këtë projekt.
   Një përshëndetje

 12.   elena dijo

  Përshëndetje tod @ s!. Faleminderit për gjithçka; bëj një pyetje budallallëk rishtar..kur thua që ndajmë copëzat dhe patatet pasi i kemi bërë në varoma, heqim ujin nga gota para se të shtojmë hudhrën? Faleminderit .

  1.    Silvia Benito dijo

   Po Elena, ne hedhim ujin nga brenda gotës dhe shtojmë hudhrën për të bërë një salcë.
   Një përshëndetje

 13.   Araçeli dijo

  Përshëndetje të gjithëve, unë tashmë e kam bërë këtë recetë më shumë se një herë dhe është e shijshme, përveçse është mirë të kujdesemi për veten pak e më shumë këto pushime të Krishtlindjeve. Unë ju rekomandoj atë. Gëzuar Krishtlindjen për të gjithë dhe Gëzuar Vitin e Ri !!!!!!

  1.    Elena Calderon dijo

   Më vjen mirë që të pëlqen, Araceli. E vërteta është se ne duhet të kujdesemi për veten pak dhe më shumë në këto parti që kemi tendencë të hamë tepër. Përshëndetje dhe Gëzuar 2011!

 14.   Teresa dijo

  Hello!
  Sapo zbulova blogun tuaj dhe jam i kënaqur, sepse më pëlqen shumë gatimi dhe përdor Thermomix shumë.
  Urime për punën tuaj fantastike!

  1.    Elena Calderon dijo

   Mirësevini, Terezë! Jam shume i lumtur qe ju pelqen blogu yne. Përshëndetje dhe faleminderit shumë që na vizituat.

 15.   Myriam dijo

  Pershendetje vajza !!!
  Unë vetëm i bëra për të ngrënë dhe ata janë. Sa e pasur, si dhe se si kuzhina mban erë speci. Unë e kam bërë atë me TM21 dhe nuk kam ndryshuar kohën e gatimit, me fluturin 9 minuta, Tra 100 Speed ​​1, ato kanë qenë fenomenale dhe nuk janë shtypur. Nesër do të bëj konkunët me proshutë dhe djathë të pjekur, le të shohim se çfarë do të ndodhë.
  Përshëndetje dhe një fundjavë të mbarë !!

  1.    Silvia Benito dijo

   Myriam, jam i lumtur që të pëlqyen. I bëra ditën tjetër për darkë dhe, siç thua, dhimbja e specit më çmend.
   Ju do të na tregoni se si janë predhat. Të gjitha të mirat

 16.   Myriam dijo

  Pershendetje vajza!
  Ne sapo hëngrëm konkunët, sa bukur! ato jane te pabesueshme. Përfitova nga mbetjet e mbetura për të bërë disa kosadila, dhe i mbusha me proshutë York, proshutë të prerë në copa, djathë gouda dhe pak mocarela, gjithashtu, vendosa disa arra të copëtuara, fëmijët gjithashtu e kanë dashur dhe i bëra me pastë ëmbëlsirash të blera ..., herën tjetër, do ta bëj brumin tuaj, dhe do të shoh me çfarë do ta mbush, mund të mendoj për proshutën Serrano me djathë blu dhe arra ... le të shohim se si do të shkojë.

  Ju faleminderit shumë dhe përshëndetje

  1.    Bekoj dijo

   A është e nevojshme të vendosni fluturën në tm-31?

 17.   Ann dijo

  Pershendetje vajza !!!
  Sot kam përgatitur shurdhër për të ngrënë. Sa i mirë dhe i pasur.
  Një përshëndetje shumë e fortë.

 18.   Raul dijo

  Përshëndetje njerëz të thermorecetas.com, unë e kam bërë këtë pjatë duke e zier copëzën e gjallë direkt, pa e gatuar më parë, kështu që ne të kapërcejmë hapin e gatimit të farave. Provojeni dhe do të shihni se sa e pasur është, dhe në këtë mënyrë kripërat minerale nuk mbeten në ujin e gatimit

  1.    Silvia Benito dijo

   Kam në plan ta provoj Raul, faleminderit shumë për sugjerimin tuaj sepse bëj diçka të ngjashme me spinaqin dhe i dua.
   Një përshëndetje

   1.    RAUL dijo

    Kur e provoni, më thoni çfarë ia vlen?

    1.    Silvia Benito dijo

     Premtuar. Të gjitha të mirat

 19.   marisol dijo

  Natën e kaluar e bëra këtë recetë për darkë, dhe ishte e mrekullueshme, nuk e kisha bërë kurrë në termomixh, pasi duke qenë kaq e thjeshtë nuk mund të përmirësohej nga përgatitja e tij në një tenxhere normale deri te zierja e tij në termo. Por gabova. Urime

  1.    Silvia Benito dijo

   Marisol, e bëja gjithmonë në tenxhere, por këtu nuk i humbni vitaminat në ujin e gatimit. Isshtë një recetë e shijshme, më vjen mirë që do t’ju ​​pëlqejë.

 20.   veronikë dijo

  Përshëndetje, i dua recetat tuaja dhe do të doja që tani që po vinte Pashkët, të kem recetën e rosquilos, nuk e di nëse e keni, por do të doja ta kisha dhe të isha në gjendje ta bëja.

  Faleminderit shumë për gjithçka.

  1.    Silvia Benito dijo

   Veronica, nuk e kam bërë, imagjinoj se keni parasysh këtë recetë. http://www.recetario.es/receitas/11387/rosquillos-fritos.html

   1.    veronikë dijo

    Po, faleminderit, po i referohesha të njëjtit.

    nga rruga kam një problem me makinerinë dje e vendosa për t'i bërë vajzës time fasule pelte dhe cila ishte befasia ime që nuk shkriu nxehtësinë nuk ngroh, dhe unë jam pak i shqetësuar për rregullimin dhe kohën kur unë do të jetë pa të, pse Ku unë jetoj nuk ka asnjë shërbim teknik dhe ata duhet ta marrin atë tek ata, por mirë unë do t'ju tregoj se si shkoi.

 21.   UKI dijo

  Hey.
  Së pari, i dua të gjitha recetat tuaja. Kjo recetë posaçërisht mund të bëhet me copëza të ngrira?
  Falënderim

  1.    Silvia Benito dijo

   Unë mendoj se do të funksiononte edhe për ju, vetëm se do të duhet të shkrini dhe të derdhni të kulluar mirë në gotë. Provoni dhe na tregoni se si.

 22.   Dhimbja Castellteçol dijo

  Përshëndetje përsëri, këtu ju keni darkën tonë sot: dardhë me patate dhe copa të peshkut, shumë mirëiiiiiiiiiiiiiiisimo.
  Dhe nga rruga, nëse nuk shtoni kripë në gatim, ai ujë që përdoret për të gatuar copëza dhe patate është i shkëlqyeshëm për ujitje të bimëve dhe për t'i bërë ato të bukura.
  Epo do të bëj një shëtitje të vogël nëpër blog për të parë se çfarë bëj për darkë nesër.
  Përshëndetje, të gjithë

  1.    Silvia Benito dijo

   Sugjerim shume i mire per ujin !!

 23.   stefa dijo

  Unë kam termo 21 dhe kam lënë shpejtësinë e lugës pas shpejtësisë 1 dhe e kam atë 2,

  1.    Silvia Benito dijo

   Me TM-21 do të duhet të vendosni mbytjen dhe shpejtësinë 1, e cila është më e ngadalshmja në atë model.

 24.   Ana CG dijo

  Përshëndetje, unë e doja recetën e luledeleve por ajo që më pëlqeu më shumë ishte se burri dhe fëmijët e mi e pëlqyen shumë. Faleminderit dhe lamtumirë ka qenë një sukses i madh.

  1.    Silvia Benito dijo

   Çfarë kënaqësie është kur sheh familjen duke ngrënë një pjatë me qejf. Me vjen mire qe ju pelqeu !!

 25.   Maripaz dijo

  Shumë mirë, gjithashtu i hodha qiqrat e ziera nga tenxherja në minutat e fundit dhe të shijshme !!

  1.    Silvia Benito dijo

   Sa ide e mirë, duhet të provoni se sa e pasur do të dalë kështu.

 26.   Susana dijo

  Përshëndetje, ne kemi ngrënë këto copa sot dhe duhet të them se megjithëse nuk jam shumë i dashur për këtë perime, ato kanë mbetur mahnitëse dhe më e mira nga të gjitha është se nuk është dembel t'i gatuash, prekja e specit dhe ajijtos eshte shume mire Greatshtë shumë mirë për ne të na mësoni se si t'i përgatisim këto enë me lugë !!! Faleminderit! 1

  1.    Silvia Benito dijo

   Unë nuk i kam bërë prej kohësh dhe i dua. Mendoj se këtë javë do t'i përgatis për darkë, Susana. Të gjitha të mirat

 27.   Cress dijo

  Thjesht, shkëlqyeshëm !!!!!!!!!!

  1.    Silvia Benito dijo

   Faleminderit Tere, më vjen mirë që të pëlqen.

 28.   ANTONIO dijo

  Ndërsa e shpenzoni, shpresoj të jem me ju së shpejti, po kërkoj një termpmix dhe ju kam parë.
  pershendetje te gjitheve

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   gëzohuni me kërkimin Antonio!

 29.   Patxi dijo

  Përshëndetje, si jeni? Sapo ju zbulova dhe mendoj se do të shihemi më shpesh, megjithëse aktualisht i përkushtohem terapive alternative, unë kam qenë një shefe pastë për më shumë se 18 vjet dhe shpresoj të bashkëpunoj në atë që mundem dhe ju më lejoni, në shtëpinë time unë jam ai që e di se Ai është i ngarkuar me gatimin çdo ditë, ne kemi një termomiks 31 dhe unë jam i kënaqur me rezultatet dhe mënyrën se si gatuan më lejon të bëj diçka që përndryshe do të ishte e paimagjinueshme, pasi që atëherë për shembull nuk jam më dembel të bëj një buding të mirë orizi me një ndihmë të tillë, kështu që vërtet dëshironi të bëni gjëra për të cilat as nuk i kishit menduar më parë

 30.   Li dijo

  Pershendetje! Unë jam duke lëshuar Thermomix tim, i cili nga rruga, unë e kisha atë për një kohë të gjatë dhe nuk guxoja ta përdorja. Unë kam vendosur të filloj me këtë recetë, pyetja ime është, kur thoni se për të shtuar specin duhet të prisni që temperatura të bjerë, sa duhet të prisni ose deri në cilën temperaturë duhet të bjerë?
  Faleminderit shumë për vendosjen e recetave tuaja, është një lehtësim për ne që e filluam.

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Li, duhet të presim që ajo të bjerë në rreth 90º sepse nëse jo, speci do të digjej kur shtohej me vaj të valë. Faleminderit që na ndiqni dhe na shkruat! Pershendetje

 31.   Mariàngels dijo

  Përshëndetje vajza, sot zbulova faqen tuaj. Kohët e fundit kisha tmx dhe nuk mendoja se ishte aq "e nevojshme", ju mund të bëni ndonjë gjë! Greatshtë e mrekullueshme !!!. Unë isha duke kërkuar për një recetë me chard zvicerane dhe e gjeta atë. Sot, ata të shtëpisë sime, ne do t'i hamë sipas recetës suaj; Do te ta tregoj

  1.    Irene Arkas dijo

   Sa bukur Mariángeles! Ne jemi shumë të lumtur që ju kemi me ne. Çfarë gëzimi ju pëlqyen këto copa, e vërteta është se ato janë të shijshme. Epo, asgjë, shpresoj t'ju shoh shumë këtu që të vazhdoni të përfitoni nga termomiksi juaj. Sigurisht, ju mund të na bëni të gjitha pyetjet që keni në lidhje me ndonjë recetë. Të gjitha të mirat!

 32.   Mariàngels dijo

  Vajzat e Chard, shkëlqyeshëm. Shtë një mënyrë për të ngrënë perime por më shumë argëtuese. Në shtëpi ata e kanë dashur atë. Nje perqafim.

  1.    Irene Arkas dijo

   Sa i mirë Mariángeles, jam shumë i lumtur. Dhe tani… për recetën tjetër!

 33.   eva dijo

  sa mirë doli shishka! Më pëlqen shumë të gjitha llojet e perimeve dhe ju më jepni kaq shumë ide! Unë vetëm mund të them se shumë THANKSSSS për të qenë hayyy !!! puthje

 34.   Artificiale dijo

  Unë jam i ri në këtë dhe ditën tjetër kam bërë patate të skuqura tortilla dhe doli një pure. Çfarë kam bërë gabim?

 35.   Lavdi Galan dijo

  Përshëndetje, OS Unë ju rekomandoj që të përdorni ujin e gatimit për të ujitur bimët

  1.    Irene Arkas dijo

   Ide e mirë, lavdi, se uji është plot me vitamina dhe lëndë ushqyese. Faleminderit për këshillën! Një përqafim dhe faleminderit që na shkruat.

 36.   Pilot pili dijo

  Kjo recetë mund të bëhet natën për ta ngrënë të nesërmen?

 37.   Irene Thermorecetas dijo

  Sigurisht Pilar !! Në fakt, unë shpesh e shfrytëzoj rastin t'i marr të nesërmen në një kanal për të punuar. Do na thuash, faleminderit që na ke shkruar !! 🙂

 38.   Encar dijo

  Përshëndetje, unë jam një person i rregullt në blogun tonë, duke kërkuar një recetë për të bërë chard, unë kam gjetur këtë, por kam një pyetje, sa ujë duhet të vendos në gotë? Faleminderit shumë për recetat tuaja.

 39.   mijë dijo

  Unë e bëra recetën sot dhe dyshimi është se unë duhet të hedh ujë pasi të kem gatuar patstas dhe chard sepse e kam hedhur atë dhe pasi që është termomix tm 21 kam fluturën dhe praktikisht ato janë pastruar, ata ishin të mira, por qëllimi ishte t'i hamë veçmas