Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Byrek me perime klasike

Kjo tortë klasike me perime mund të shndërrohet në një tortë të mrekullueshme kursi i parë. Përveçse është ushqyes, është shumë i gjithanshëm dhe mund të shërbehet me salcë domate e nxehtë, nëse jemi në dimër, ose me pak majonezë, nëse jemi në verë.

Procesi i prodhimit është disi i gjatë, por duhet të kihet parasysh se pjesën më të madhe të kohës ka Thermomix® punon vetëm. Për shembull, gjatë kohës së pjekjes së tortës nuk kemi nevojë as të jemi në kuzhinë. Ne thjesht e lëmë atë dhe mund t'i përkushtohemi detyrave të tjera.

Ajo që duhet të merret parasysh është se nuk është koha e njëjtë nëse përdorim kallëpe individuale që nëse përdorim një të madh. Është e qartë se të vegjlit do të arrijnë gatishmërinë më shpejt.

Për të ditur nëse tortë ose ëmbëlsira ato janë të vendosura mirë, nuk ka sistem më të mirë sesa të përdorni hile rrinë.

Më shumë informacion - Tortë me perime mënyra ime / Salcë domate në stilin italianMajonezë e pastruar

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, Sallata dhe Perime, i përgjithshëm, vezë, Më pak se 1 orë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carmen dijo

  faleminderit per keto receta, jane shume kreative keni shume imagjinate faleminderit shume

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje carmen:

   Faleminderit ty (ty) që ishe atje !!

   Sa për imagjinatën… nëse do të mërziteshit me ushqime si unë, ju siguroj se edhe ju do të përpiqeni të bëni gjëra të reja dhe përzierje !!

   besos

 2.   Carmen dijo

  Nuk me mungon kjo torte, faleminderit per receten

 3.   Almudena dijo

  Do ta provoj sot. Nga rruga, unë do t'ju jap një gjilpërë thurjeje për kontrollet tuaja ...
  Një përqafim.
  A

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Almudena:

   Unë pres këtë partner të ri në mënyrë që ajo të mund të mbajë kompaninë time të radios së biçikletave! ; )

   Puthje !!

 4.   piluka dijo

  Unë e dua këtë tortë !!! E bëj të sigurt sepse është kaq e lehtë !!! Do të të tregoj si del!
  Faleminderit për ndarjen e saj me ne!
  Puthje

 5.   Naira dijo

  Përshëndetje të gjithëve, është hera e parë që komentoj një recetë, por jo hera e parë që hyj në këtë faqe, e cila meqë ra fjala e dua… dhe kam bërë mjaft receta prej saj !! Unë do të doja ta komentoja këtë recetë sepse e bëra ashtu siç është këtu dhe torta nuk u bë zierje, ajo mbaroi nga qëndrueshmëria dhe nuk e di arsyen, pa dikë mund të më jepni një shpjegim?
  Faleminderit dhe përshëndetje për të gjithë!

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Naira,

   E vërteta është që unë të kuptoj sepse në disa raste më ka ndodhur e njëjta gjë. E tëra që bëj është ta mbyll shumë mirë formën me letër alumini dhe nganjëherë vendos mbi të disa peceta ose letër kuzhine për të parandaluar hyrjen e avullit në fllanxhë.

   Pastaj madhësia e kallëpeve gjithashtu ndryshon, e dini, sa më e madhe aq më e gjatë. Dhe nëse e shihni që nuk është vendosur akoma, jepini edhe disa minuta, me të njëjtën temperaturë dhe shpejtësi.

   Puthje !!

 6.   Sonia dijo

  A mund të gatuhet kjo tortë në furrë në vend të Varomës së termorecetas?
  Falënderim

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Sonia e sigurt!

   Mund ta bëni në një banjë uji në 180º. Koha varet pak nga paketimi.

   Përshëndetje!