Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Salmon i pjekur në skarë me pure patate lejla dhe majonezë avokado

 

Salmon i pjekur në skarë me pure patate lejla dhe majonezë avokado

Kjo pjatë ka tre receta të vogla në një, por ato janë një kombinim i mrekullueshëm. Pureja është një mrekulli, pasi toni i saj vjollcë do të tregojë një komplement tjetër. Nëse nuk e merrni këtë lloj patate, mund ta bëni me patate normale.

Salmoni ka një proces të shpejtë, pasi duhet vetëm të skuqet ose piqet në tigan. Pureja merr një proces shumë më të ngadaltë, pasi do të duhet të gatuhet në gotë, por do të jetë krejtësisht e lehtë për t'u bërë.

Në fund do të bëjmë majonezën e avokados. E hedhim ne gote dhe me dy perdredhje te vogla do e bejme kete krem ​​me pak shije hudhre dhe qe do te jete ideal si shoqerues i kesaj pjate.


Zbuloni receta të tjera të: Më pak se 1 orë, peshk, Receta Thermomix

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   M Karmen dijo

  Mirëdita Alicia. Ka kohë që dua t'i blej ato patate, por nuk i shoh. A janë të prera në anglisht? Nuk gjej askund tjetër

  1.    Alicia tomero dijo

   I bleva veçanërisht nga një zarzavate që shpërndan vetëm patate. Me fal qe nuk te pergjigjem, e di qe do te shiten ne supermarkete me varietete te zhanrit, por tani nuk e di ku. Shpresoj t'i gjeni!