Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

10 receta të thjeshta dhe të shijshme të ushqimeve të detit për Krishtlindje

Sot ju sjellim 10 receta të thjeshta dhe të shijshme të ushqimeve të detit në mënyrë që këto Krishtlindje të mundeni surprizoni mysafirët tuaj me receta të shijshme.

Në këtë koleksion recetash, protagonistët janë molusqet, midhjet, cockles dhe fiston. Produkte tipike të këtyre hurmave me të cilat mund të bëni receta të të gjitha llojeve.

Dhe më e mira nga të gjitha është se këto propozime janë e thjeshtë dhe e shpejtë për t'u bërë. Kjo do t'ju japë kohë për të përgatitur receta të tjera që kërkojnë më shumë vëmendje të minutës së fundit.

Cilat janë 10 recetat e thjeshta dhe të shijshme të ushqimeve të detit që kemi zgjedhur për ju?

Lule në avull me gëlqere: Një aperitiv spektakolar, me të vërtetë te thjeshta dhe shume ngjyra. Kështu është edhe kjo recetë që përveçse e lehtë do ta keni gati për 10 minuta.

Clams a la marinera: Kjo recetë është gjithçka një klasik i gastronomisë sonë. Një pjatë ideale për raste të veçanta për shkak të thjeshtësisë dhe aromës së saj.

Mbulesa a la marinara me domate: Ideale për të befasuar mysafirët tanë me një startues i lehtë dhe i shpejtë dhe që ne mund të përgatitemi paraprakisht.

Mollat ​​në musht: Një recetë plot shije dhe e bërë me përbërës të thjeshtë. Mos harroni t'i shërbeni me një bukë të mirë pasi është mënyra më e mirë për të shoqëruar salcën e tyre.

molusqe me kava: Një version po aq i thjeshtë sa ai i mëparshmi, megjithëse me të tjerët shënimet e shijes. Të dyja janë të thjeshta dhe, nëse keni molusqe të pastra, në më pak se 30 minuta do t'i keni gati.

Midhjet në salpicón: Një pjatë shumë ngjyra për ngjyrat e saj dhe shumë të përshtatshme si fillim për çdo rast dhe veçanërisht në festat e Krishtlindjeve për thjeshtësinë e saj.

Midhjet me salcë arra dhe shege: Surprizoni mysafirët tuaj me këtë recetë të mrekullueshme. Një përgatitje e butë, e lehtë dhe e hollë për Krishtlindje.

Midhje pikante: Dashamirët e emocioneve të forta janë me fat me këtë recetë. Ideale për të nisur çdo festë prekje pikante dhe e shijshme.

Midhjet me kërpudha të dehidratuara: Sa e lehtë aq edhe befasuese. Një pjatë me detit dhe malit që mund të përgatisim në çdo kohë të vitit. E shëndetshme, natyrale dhe me pak kalori.

Fiston të pjekur me djathë: Një tjetër alternativë e thjeshtë dhe e shpejtë ku kombinohen në mënyrë perfekte butësia e fistonit dhe prekja krokante dhe e kripur e proshutës së thekur.


Zbuloni receta të tjera të: E lehtë, Mariskos

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.