Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

9 ëmbëlsira të vetme për këto Krishtlindje

Ëmbëlsirat për Krishtlindje

Ka ardhur koha për darka dhe dreka speciale, nëse kemi mundësi, me familjen dhe miqtë. Duke qenë se nuk kemi zgjidhje tjetër veçse të përshtatemi me rrethanat, sot kemi menduar të propozojmë disa ëmbëlsirat me një porcion.

I saj lehtë për t'u shpërndarë mes darkave, e bukur dhe e mrekullueshme për këtë rast.

Ka në tartalet, në gota dhe në tasa të vegjël. Hidhini një sy fotove, zgjidhni të preferuarën tuaj dhe shkoni në punë!

Tartlets krem - Ato të kujtojnë shumë pastat tradicionale portugeze. Pa dyshim, një ëmbëlsirë e mrekullueshme për një darkë të veçantë. 

Tartlets frutash - Me brumë sablé, krem ​​pastiçerie, krem ​​dhe rrush pa fara. spektakolare.

Ëmbëlsirë me kokrra të kuqe për Krishtlindje - Mund të përgatitet paraprakisht dhe të piqet në minutën e fundit. 

Një gjë e vogël me krem ​​krem ​​shtëpie - Në mënyrë ideale, shërbejeni në gota ose gota transparente që të duken shtresat. Fëmijët e duan atë.

Tre gota çokollate pa laktozë - Po laktozë, por e përkryer për të gjithë të ftuarit. Pra, njerëzit me intolerancë nuk do të ndihen ndryshe.

Gota kos, kivi dhe mango - Me kos, mascarpone dhe disa fruta do të përgatisim një ëmbëlsirë sa të thjeshtë aq edhe të pasur. Nëse jeni shumë, mos hezitoni të rrisni sasitë.

Kupa krokante me shkumë bananeje - Ëmbëlsirë e shijshme e servirur në gota me mousse bananeje dhe bazë muesli krokante. 

Krem pule me kanellë - Krem vezësh me kanellë, me një teksturë spektakolare dhe një shije të parezistueshme. Bërë, si gjithmonë, në Thermomix.

Krem karamele vanilje me shkumë qumështi dhe pluhur portokalli - Kremi nuk dështon kurrë. Janë të shijshme dhe të paraqitura në këtë mënyrë bëhen një ëmbëlsirë feste.


Zbuloni receta të tjera të: Krishtlindje

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)