Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

9 meze për të pasur sukses këtë Krishtlindje

Krishtlindja është këtu, është këtu!! Dhe në Thermorecetas tashmë e keni parë që jemi zhytur në shumë receta të reja për Krishtlindje që ju ndihmojnë të gatuani pjatat më të shijshme këtë vit. Por, ne vazhdojmë edhe me përmbledhjet tona të pagabueshme, ndaj ja lëmë me këtë 9 receta fillestare të pagabueshme për të befasuar këtë Krishtlindje. Siç do ta shihni, ne dalim pak nga të zakonshmet dhe shkojmë me një ofertë fillestare të ndryshme, argëtuese dhe befasuese. A do të shkojmë atje? Cili është i preferuari juaj?

Roll spinaqi me salmon

Kjo pjatë është shumë e këndshme për t'u paraqitur në një vakt të veçantë. Ka ngjyra të ndezura dhe paraqitja e tij origjinale e bën një pjatë ndryshe, të veçantë dhe të pazakontë. Përveçse befasuese, është një recetë e pasur në mënyrë të shijshme. E prerë në feta individuale është një bukuri absolute.

Pyetjet e Chipotle Chicken me Salcë Kikiriku

Donut Quesadilla me mish pule chipotle dhe salcë kikiriku

Pyetjet e bukura të pulës chipotle shërbehen me një salcë të shijshme kikiriku. Një rostiçeri perfekte për të surprizuar miqtë.

Zhyt avokado me mango dhe boronicë

Guacamole me mango dhe boronicë

Një zhytje fantastike dhe befasuese e avokados me mango dhe boronicë. Ekzotike dhe plot shije. Triumfi i këtyre Krishtlindjeve.

Thesaret e detit

Sa të suksesshme janë gjithmonë thesaret e detit! Është shumë e lehtë për t'u bërë, e vetmja gjë është se do t'ju duhet pak kohë për të bërë thesaret, por do të shihni që do t'ia dilni shpejt. Mund të mbushen edhe me ushqimet e detit që na pëlqejnë më shumë: midhje, karkaleca deti, karkaleca, karavidhe, gaforre apo çfarëdo kombinimi që keni në shtëpi! Këshillë: është një recetë e shkëlqyeshme për përdorim ... do ta lë aty ...

Tartlets piper i ëmbëlsuar

Tartletat e ëmbëlsuara të specave janë një aperitivo e shijshme dhe perfekte për raste të veçanta. Tartletet ne foto i kemi shoqeruar me proshute krokante, qepe te skuqura dhe pete djathi. Janë shumë të shijshme edhe me djathë dhie, megjithëse mund të bëni edhe kombinime të tjera që ju pëlqejnë më shumë.

Karkaleca në kripë

Recetë e thjeshtë e termomiks Karkaleca të kripura

Një recetë e pagabueshme: karkaleca me kripë për këto Krishtlindje. Lehtë, e shpejtë, e lirë dhe… nuk mban erë! Ushqimet e detit zakonisht nuk mungojnë në tryezat e Krishtlindjeve dhe kjo mënyrë e përgatitjes së tij është ndryshe dhe shumë shumë e shijshme, duhet ta provoni!

Kokoshka të aromatizuara me gëlqere dhe një grusht

Gëlqere kokoshka 1

Këto kokoshka do të befasojnë mysafirët tuaj! Kokoshka me aromë gëlqereje dhe një grusht. Kur i provojnë do të thonë, por çfarë veshin? Dhe me të vërtetë ajo prekje e kripës dhe gëlqeres është ajo që i bën ata të varur, ata nuk do të mund të ndalojnë së ngrëni! Për një snack darkë ose një aperitiv ato janë perfekte. Dhe çfarë është prekja me grusht? Epo a aluzion delikate të piperit të zi dhe, për më të guximshmit, a prekja e kajenës ose djegës (kjo është fakultative). Shërbejini në qendër të tavolinës me një gotë verë ose shampanjë ndërkohë që presim të vijnë pjatat kryesore, sukses i garantuar!

Tartare salmon, kastravec dhe quinoa me salcë humus

Një recetë luksoze: tartare salmon, kastravec dhe quinoa me salcë humus. Një fillestar i hollë, shumëngjyrësh dhe i shkëlqyer, si dhe super i shëndetshëm. Dhe shumë shumë e lehtë. Është një kombinim shumë origjinal i shijeve dhe teksturave. Me siguri do të befasoni.

Tartleta e musit sallam me vezë të pe

Një aperitiv 10 për këtë Krishtlindje: tartlets mbushur me mousse sallam me vezë të pe. Është gjithashtu shumë e lehtë sepse do t'ju duhen 5 minuta për t'i bërë ato dhe mund t'i lini të kryera paraprakisht. Ju rekomandoj të blini sallam shumë cilësor, sepse është kyçi dhe përbërësi bazë i recetës sonë. Përveç kësaj, nuk do t'ju duhet shumë sasi.

 


Zbuloni receta të tjera të: Meze, Krishtlindje

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)