Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

10 recetat më të mira të Krishtlindjeve për Thermomix për të bërë këto festa

Krishtlindja po afron dhe të gjithë po mendojmë për menutë e Krishtlindjes që do të përgatisim këtë vit. Shumë prej jush po na kërkojnë receta më tradicionale dhe të tjerët për ato më inovative. Pra, ne e kemi shkruar këtë artikull me Top 10 nga recetat më të suksesshme të Krishtlindjeve në blog. 

Shpresojmë t'ju pëlqejnë! Por ajo për të cilën jemi të sigurt është se ato do t'ju japin një ide të mirë për të befasuar dhe kënaqur anëtarët e familjes tuaj.

Gëzuar miq të Krishtlindjeve dhe ju falënderoj që ndiqni një vit më shumë me ne !!

Çokollatë e nxehtë

Çdo Krishtlindje po bëhet më shumë një traditë që të keni një çokollatë të nxehtë të mirë për të filluar ditën e parë të vitit. Shoqërojeni me një të pasur roscon de reyes, Një panetone ose disa Churros dhe do të jetë mjaft shfaqje.

Regjistri i Krishtlindjeve

Një recetë shumë origjinale dhe më e bukur për festimet e Krishtlindjeve. Do të zbukurojë tryezat tuaja, Do të jetë mbreti i ëmbëlsirave dhe të vegjlit do ta duan shijojeni kete embelsire te shijshme. Një ëmbëlsirë e bërë nga bukuria.

Torta e mbretërve

Me gjithë aromën dhe kujdesin për gjërat e bëra në shtëpi. Një recetë e gjatë, por e thjeshtë me një rezultat spektakolar. Ju do të dashuroheni me këtë ëmbëlsirë tradicionale të Krishtlindjeve, për aromën dhe strukturën e saj.

Derr pinjoll në dy vlime

Një recetë e mahnitshme për i kënaqni mysafirët tanë me një pjatë tradicionale por shumë të thjeshtë. Ne do të shfrytëzojmë rastin për të bërë një gatim të dyfishtë: së pari do ta gatuajmë atë brenda një qese për pjekje dhe, më vonë, do ta përfundojmë me një gratin të shijshëm në furrë. Një recetë perfekte që mund ta përgatisni paraprakisht.

Kanelloni me mish dhe pate

Një klasik në vaktet e Krishtlindjeve, një kënaqësi e vërtetë. Këto mish dhe kanelloni pate janë të pagabueshme. Shpejtë dhe lehtë, me një aromë spektakolareNëse nuk doni të komplikoheni me përpunime të mëdha në kuzhinë, pa dyshim, kjo është pjata juaj.

Hake në cava

Kjo recetë për hake në cava është një pjatë e shijshme, e përkryer për një festë si Dita e Krishtlindjeve ose për ndonjë festë tjetër ose mbrëmje të veçantë me të ftuar. Eshte nje e lehtë dhe e thjeshtë për t’u bërë pjatëSidoqoftë, aroma e veçantë e kavasë e bën atë të përsosur për ta kthyer atë në një pjatë shumë të veçantë.

Supë me prodhime deti

Një fillestar klasik për Krishtlindje, i shijshëm dhe shumë i shijshëm. Për të filluar gojën me pjatat e shijshme që vendosim më vonë në menunë tonë të Krishtlindjeve, Kjo supë me prodhime deti është një sukses. Plot shije, nuanca dhe cilësi të ndryshme, është një pjatë e 10-të.

Sallatë ruse e Krishtlindjeve me karkaleca deti 

Një recetë e pabesueshme për tu prezantuar si fillestare. Ne do t'i japim një prekje të ndryshme dhe të veçantë kësaj sallate ruse që e shoqëron atë me karkaleca deti dhe pak kapelë të kuqe që do t'i japë asaj një nuancë unike dallimi. Një recetë e thjeshtë, të cilën mund ta përgatisim paraprakisht dhe kjo, pa dyshim, do të jetë një sukses i sigurt.

Faqet Bourguignon

Nëse doni të keni sukses këtë Krishtlindje, këto faqe bourguignon do ta bëjnë atë shumë të lehtë për ju. Përveç se janë spektakolare, ato janë aq të thjeshta sa do të të befasojnë. Një pjatë me mish që mund ta shërbeni si kryesore këtë Krishtlindje dhe që nuk do të lërë askënd indiferent.

Tortë sfungjeri Polvorones

A ju kanë mbetur polvorones së Krishtlindjeve? Përgatitni këtë tortë befasuese për të përfituar nga ëmbëlsirat e Krishtlindjeve.  Ju do të shihni se çfarë cilësie të hollë dhe delikate ka. Dhe është ideale të merret me një çaj ose kafe për mëngjes ose një meze të lehtë.


Zbuloni receta të tjera të: Krishtlindje, Receta Thermomix

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)