Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Halloween në Thermorecetas - 9 ide të pagabueshme

receta për Halloween

Halloween 2019 po vjen në Thermorecetas !! Kështu që sot ju sjellim këtë përmbledhje të shkëlqyeshme 9 receta të pagabueshme për Halloween për të befasuar të rinj dhe të moshuar në natën më të tmerrshme të vitit. Shpresojmë t’i shijoni! Le të shkojmë atje:

 1. Mandarina të mbushura me miun me çokollatë - Kjo recetë mund t'ju ndihmojë të bëni një nga ëmbëlsirat për natën e Halloween: mandarina të mbushura me krem ​​krem ​​çokollate. Shtë shumë e lehtë dhe e shijshme. Dhe fëmijët do të dëshirojnë t'ju ndihmojnë të pikturoni fytyrat e mini picave, të cilat në të vërtetë janë mandarina.
 2. Kek kek me kungull - Një ëmbëlsirë e bërë me një përbërës sezonal që do t’ju ​​marrë frymën për shkak të aromës së saj pikante dhe të shijshme.
 3. Byrek me kungull me kakao dhe mandarinë dhe krem ​​xhenxhefili - Kek me kungull dhe kakao, me një majë të tipit krem ​​të bërë me mandarin portokall dhe xhenxhefil. Një ëmbëlsirë perfekte për një festë të Halloween, ose për çdo pasdite të ftohtë shoqëruar me një çaj të mirë.
 4. Qumështor kungulli - Kunguj Halloween dhe ëmbëlsirë. Një ide për t’i dhënë një prekje tjetër tortës së qumështit klasik duke shtuar një përbërës sezonal. Ai ka frikë.
 5. Makarona alla putanesca - Ne ju mësojmë se si të përgatitni një makarona tradicionale alla puttanesca në Thermomix. A e kthyem atë në një pjatë Halloween? Easyshtë e lehtë, me ca sy mocarela.
 6. Biskota monster - Janë biskota me bajame që kujtojnë shijen e ëmbëlsirave tradicionale të ditës së Të gjithë Shenjtorët. Pra, nëse nuk e festoni Halloween-in ose nëse nuk keni fëmijë në shtëpi, bëjini gjithsesi (pa u dekoruar) që do t’i shijoni.
 7. Dora mumje - Xhevahir kurorë! Dora tronditëse e zombies e gatuar në furrë dhe e shoqëruar me pure patatesh. Ideale për të dekoruar tryezat tuaja për Halloween.
 8. Fantazmat e mbushura me çokollatë të bardhë - Fantazma me çokollatë të bardhë të mbushura me biskota mascarpone dhe oreo. Ideale për tu bërë me fëmijët në Halloween.
 9. Ilaç fantazmë - Potion Ghostly është pije e përsosur sekrete për çdo parti Halloween. E mahnitshme!
Nëse dëshironi më shumë Receta Halloween për Thermomix, në lidhjen që sapo ju lamë, do t'i gjeni të gjitha.

Zbuloni receta të tjera të: Halloween

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)