Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Brumë biskotash ushqimor për t'u dhënë

Brumi ushqimor i biskotave është një nga zbulimet më të fundit të shijshme. Një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë që mund ta përdorni edhe për ta bërë dhurata gustator.

Një masë pa baktere që mund ta hani me lugë ose ta përdorni për të dekoruar cupcakes, për të shoqëruar akulloren ose për të krijuar kombinime aq të pasura sa sanduiçe biskotash.

Për më tepër kjo masë është vegan dhe plotësisht i përshtatshëm për celiacët dhe intolerant ndaj glutenit, vezëve dhe laktozës.

E vërteta është se ata prej nesh që pëlqejnë të gatuajnë dhurata gustator gjithmonë na shkaktojnë një ndjesi. Megjithëse, nëse ajo që kërkoni është një dhuratë autentike me të cilën mund të keni sukses, librat dhe librat tanë elektronikë janë zgjedhja perfekte. 

web ju do të gjeni do të gjeni të gjitha informacionet rreth librat tanë elektronikë  me shprehin receta dhe gjithashtu për atë të dieta speciale ose të ëmbëlsirave me receta të thjeshta dhe të shijshme.

Nëse tuajat janë të mirat libra letre, ju rekomandoj t'i hidhni një sy libri yne me 100 receta për Thermomix, që përfshin 60 receta të reja dhe atë të Kuzhine e shendetshme me receta të shëndetshme për një dietë të ekuilibruar.

Ai dhuratë perfekte për ata që pëlqejnë gatimin!

Dëshironi të dini më shumë për këtë brumë të ngrënshëm biskotash për ta bërë dhuratë?

Nuk e di nëse ju ka ndodhur ndonjëherë, por për mua brumi i biskotave është gjithmonë një tundim dhe unë gjithmonë përfundoj duke ngrënë një pjesë të prerjes. Problemi është se këto masa nuk duhet të hahen të gjalla sepse mund të përmbajnë baktere që shkaktojnë sëmundje.

Ngrënia e çdo lloji brumi të papërpunuar, qoftë bukë, pica, biskota apo biskota, mund të na bëjë që të përfundojmë në spital me një infeksion të salmonela ose E.coli. Kështu që më mirë të mos e rrezikoni.

Kjo është arsyeja pse unë kam kërkuar mënyrën më të mirë për të bërë brumin e biskotave mund të hahet i papërpunuar dhe kam zbuluar një recetë të tërë.

Millo gofio është një miell i thekur që ka përdorime të ndryshme, është i ngjashëm me miellin e bardhë, por me një ton më të errët ose të verdhë dhe, përveç kësaj, konsumohet gjerësisht në Ishujt Kanarie.

Mund ta blini në dyqane të specializuara dhe online por nëse nuk e gjeni, mos u shqetësoni sepse këtë recetë mund ta bëni me miell të tjerë.

Thjesht duhet të ngrohni paraprakisht miellin e grurit, orizin, misrin në furrë në 160º dhe të skuqeni për rreth 10 minuta ose derisa të ketë një ngjyrë të këndshme bezhë të lehtë. Gjatë kësaj kohe do të duhet të hapim furrën dhe të përziejmë që të mos na djegë mielli që është buzë.

Pasi ta keni gati, e hiqni nga furra dhe e lini të ftohet plotësisht përpara se të bëni recetën.

A është thelbësore të theksohet mielli? Po kjo është. Vetëm në këtë mënyrë mundeni eliminojnë bakteret.

Me siguri po pyesni veten nëse mund ta piqni këtë brumë. Pushteti, mundesh por si nuk përmban as vezë as maja, ata nuk do të formojnë cookie.

Por ju siguroj që nuk keni nevojë të bëni biskota për të shijuar këtë brumë. Thjesht mundohuni të bëni topa të vegjël, sikur të ishin tartuf, t'i ruani në frigorifer për disa orë dhe t'i shërbeni. me kafe… Do ta shihni çfarë surprize!

Një tjetër nga gjërat që më pëlqen më shumë në këtë propozim është se mban shume mire. Në një enë hermetike mund të ruhet në temperaturën e dhomës për 1 javë. Nëse e mbani në frigorifer, do të zgjasë deri në 1 muaj dhe nëse e ngrini deri në 6 muaj.

Si ta ktheni atë në një dhuratë të thjeshtë gustator?

Shndërrimi i këtij brumi në një dhuratë gustator është shumë i lehtë dhe, përveç kësaj, është pjesa Receta më qesharake dhe më kreative.

Thjesht duhet ta paketoni në kavanoza apo enë të bukur dhe jo shumë të mëdhenj. Dhe, nga këtu, ju mund t'i jepni kontaktin tuaj personal kravata, etiketa, shirit larës, ngjitëse dhe gjithçka që kërkon nga ju krijimtaria juaj.

Është dhuratë ideale për mikun e padukshëm, për mësuesit apo për atë komshiun që kujdeset gjithmonë për macen tënde kur shkon me pushime. 😉

Më shumë informacion - Akullore e prerë me mjedër vanilje

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: E lehtë, Vezë intolerante, Krishtlindje

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.