Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Bukë banane e shpejtë dhe e lehtë

Bukë e shijshme me banane sot! Është një version i bukë me banane (ose kek me banane) shumë e thjeshtë, të cilin mund ta përshtatni sipas shijeve tuaja për ta ëmbëlsuar pak a shumë në varësi se sa e ëmbël jeni ose përdorni ëmbëlsues ose sheqer. Opsionet tona sot do të jenë për t'u përdorur mjaltë dhe sheqer.

Biskota, kifle ose ëmbëlsira me banane Ato janë opsioni perfekt kur i keni ato banane të pjekura dhe nuk gjeni kohë për t'i shpenzuar sepse janë shumë të vjetra për t'i ngrënë. Në fakt, kjo pastë banane do t'ju funksionojë vetëm nëse ju bananet janë shumë të pjekura pasi do të kenë aromën dhe ëmbëlsinë perfekte dhe tekstura e tyre do të jetë e saktë.

Përbërësit e kësaj recete janë super të thjeshtë, por mund t'ju them se tashmë po punojmë për dy versione të ndryshme të bukës me banane që do t'ju pëlqejë, qëndroni të dëgjueshëm!


Zbuloni receta të tjera të: Nga 1 vit në 3 vjet, E lehtë, Dyqan ëmbëlsirash

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.