Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Simite me çokollatë si Dooops ose Weikis

Simite me çokollatë si Dooops ose Weikis

Surprizoni mëngjeset tuaja me këto copëza me çokollatë, ato me siguri do t'ju kujtojnë Doowap-et e buta ose Weikis, një pastë që fëmijëve u pëlqen shumë.

Procedura e tij është e thjeshtë, por nuk është e shpejtë sepse duhet ta lini brumin të fermentohet dy herë në mënyrë që rezultati të jetë një thërrime me gëzof.

Ne do të përdorim teknikën Tang Zhong, një brumë i vogël dhe i mëparshëm i vogël që do të përzihet me atë kryesor dhe kështu mund të kemi atë simite të veçantë, me një përfundim pothuajse perfekt.


Zbuloni receta të tjera të: Dyqan ëmbëlsirash

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.