Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Ekipi editorial

Thermorecetas është blog kryesor në lidhje me recetat e bëra me Thermomix në Spanjë dhe një nga më të rëndësishmet në nivelin e kuzhinës në përgjithësi. Shtë një pikë takimi ditor për të gjithë dashamirët e kuzhinës në përgjithësi dhe veçanërisht për të gjithë ata që përdorin Thermomix.

Rrjeti filloi në vitin 2010 dhe që atëherë çdo ditë ne botojmë një (ose disa) receta origjinale në mënyrë që të gjithë të mund të bëjnë në kuzhinat e tyre. Kemi receta të të gjitha llojeve, për të gjitha shijet dhe të adaptuara në të gjitha nivelet, nga përgatitjet shumë komplekse te ato më të thjeshta që mund të bëhen në më pak se 30 minuta dhe me njohuri shumë themelore të gatimit.

edhe ne kemi lansuar disa libra siç mund ta shihni në këtë pjesë. Për momentin kemi 2 libra të botuar me Anaya që janë shitur shumë mirë dhe ne gjithashtu kemi lëshuar disa libra në format dixhital siç është libri i Shprehni receta për t’i bërë në më pak se 30 minuta. Ne gjithashtu kemi bashkëpunuar me një OJQ bërja e një libri solidariteti për të ndihmuar në ushqimin e atyre që kanë më shumë nevojë.

Nëse dëshironi të shihni të gjitha recetat, tani mund ta bëni duke hyrë në seksionin e receta shumë të porositura ose në receta të porositura sipas temës. Ju gjithashtu mund të shihni pjesën tjetër të temave me të cilat merremi në internet falë seksioni i seksionit tonë.

Të gjitha recetat që shfaqen në Thermorecetas janë përgatitur nga kuzhinierët tanë. Ata janë shpirti i kësaj faqe në internet dhe demonstrojnë aftësinë dhe përvojën e tyre si gatuan në secilën prej pjatave që ata bëjnë. Në këtë seksion Ne ju prezantojmë me të gjithë ekipin tonë editorial që të mund ta njihni atë dhe ju ndiheni në këtë faqe në internet. Gjithashtu, nëse doni të bashkoheni me ne tani mund ta bëni duke plotësuar këtë formular dhe pasi të jetë bërë ne do t'ju kontaktojmë sa më shpejt të jetë e mundur.

Koordinatore

 • Irene Arkas

  Emri im është Irene, unë kam lindur në Madrid dhe kam një diplomë në Përkthim dhe Interpretim (edhe pse sot punoj në botën e bashkëpunimit ndërkombëtar). Aktualisht, unë jam koordinatori i Thermorecetas.com, një blog me të cilin kam bashkëpunuar për disa vite (megjithëse kam qenë një ndjekës besnik shumë kohë më parë). Këtu kam zbuluar një vend të mrekullueshëm që më ka lejuar të takoj njerëz të shkëlqyeshëm dhe të mësoj receta dhe truke të panumërta. Pasioni im për gatimin vjen që kur isha e vogël kur ndihmoja nënën time të gatuante. Në shtëpinë time, pjatat nga e gjithë bota janë përgatitur gjithmonë dhe kjo, së bashku me dashurinë time të madhe për udhëtimet ekzotike dhe gjithçka që lidhet me botën e kuzhinës, e kanë bërë sot një nga hobet e mia të mëdha. Në fakt, unë fillova në botën e blogjeve disa vjet më parë me blogun tim të gatimit Sabor Impression (www.saborimpresion.blogspot.com). Më vonë takova Thermomix dhe e dija që do të ishte aleati im i madh në kuzhinë. Sot nuk mund ta imagjinoj gatimin pa të.

Redaktorët

 • Ascen Jimenez

  Emri im është Ascen dhe unë kam një diplomë në Reklamim dhe Marrëdhënie me Publikun. Më pëlqen të gatuaj, të fotografoj dhe të shijoj katër të vegjlit e mi. Në dhjetor 2011 dhe familja ime u transferuam në Parma (Itali). Këtu unë vazhdoj të bëj pjata spanjolle por gjithashtu përgatis ushqime tipike nga ky vend, posaçërisht nga rajoni i Parmës - Parmezanë krenohen se janë "lugina e ushqimit" dhe djepi gastronomik i Italisë ... -. Unë do të përpiqem ta transmetoj këtë kulturë kuzhinës tek ju, natyrisht, gjithmonë me Thermomix tonë ose me Bimby, siç thonë italianët.

 • Alicia tomero

  Unë fillova me hobin tim kurioz të pjekjes nga mosha e hershme 16, dhe që atëherë nuk kam ndaluar së lexuari, studiuari dhe studiuari. Ishte një sfidë për mua t'i përkushtohesha plotësisht asaj dhe një zbulim i vërtetë të kisha një Thermomix në kuzhinën time. Muchshtë shumë më komode të bëj vakte autentike dhe zgjeron njohuritë e mia për gatimin, një sfidë për mua dhe të jem në gjendje të vazhdoj të mësoj receta të lehta dhe krijuese.

 • Mayra Fernandez Joglar

  Unë kam lindur në Asturias në 1976. Kam studiuar Biznes Teknik dhe Aktivitete Turistike në Coruña dhe tani punoj si informator turistik në provincën e Valencias. Unë jam pak qytetar i botës dhe në çantën time mbaj foto, suvenire dhe receta nga këtu e atje. Unë i përkas një familje në të cilën momentet e mëdha, të mira dhe të këqija, zhvillohen rreth një tavoline, kështu që që kur isha e vogël, kuzhina ka qenë e pranishme në jetën time. Por pa dyshim pasioni im u rrit me mbërritjen e Thermomix në shtëpinë time. Pastaj erdhi krijimi i blogut La Cuchara Caprichosa (http://www.lacucharacaprichosa.com). Loveshtë dashuria ime tjetër e madhe edhe nëse e kam pak të braktisur. Tani jam pjesë e ekipit të mrekullueshëm në Thermorecetas, në të cilin bashkëpunoj si redaktor. Çfarë mund të uroj më shumë nëse pasioni im është pjesë e thirrjes time dhe thirrja ime e pasionit tim?

Ish-redaktor

 • Ana Valdes

  Më pëlqen gatimi. Dhe shkruaj. Pra, çfarë më mirë se një blog gatimi? Thermorecetas ndërthur punën time dhe pasionin tim. Kjo është arsyeja pse unë ndaj recetat e mia më të mira, të bëra me përbërësit e nevojshëm, dhe gjithashtu me entuziazëm për t'ju bërë që t'i pëlqeni.

 • Silvia Benito

  Emri im është Silvia Benito dhe së bashku me Elena unë fillova këtë blog në 2010. Gatimi dhe sidomos Thermomix është pasioni im i madh dhe kjo tregon. Unë jam rritur pak nga pak, duke mësuar në një mënyrë autodidakte; specialiteti im janë ëmbëlsirat .... yum yum yum.

 • Elena Calderon

  Unë quhem Elena dhe një nga pasionet e mia është gatimi, por sidomos pjekja. Meqenëse kam pasur Thermomix, ky pasion është rritur dhe kjo makinë e mrekullueshme është bërë diçka thelbësore në kuzhinën time.

 • Jorge Mendez

  BAZUAR N GL GLASS! Disa vjet më parë fillova të interesohesha për botën e gastronomisë dhe mënyrën se si ajo zhvillohej në secilën kuzhinë. Unë, i cili hapa vetëm kontejnerë për të futur në mikrovalë duke e bërë atë bazën e dietës time. Falë një blogeri të njohur, fillova të përdor kuzhinën për më shumë sesa thjesht hapjen e frigoriferit dhe kapjen e diçkaje. Pas disa vitesh duke vepruar vetëm, me përjashtim të pajisjeve shtëpiake të rastit, fitova robotin e mirënjohur të kuzhinës me të cilin zhvilloj shumicën e recetave që prezantoj në kanal dhe përdorimi i të cilit më befason çdo ditë. Aq sa nuk dua të ndalem së shpërndarë. MIRC SE VINI! Edhe pse më pëlqen gatimi në përgjithësi, për disa vite kam bërë disa ndryshime në zakonet e mia të ngrënies për shkak të fillimit të një stili jetese të bazuar në sport dhe palestër. Shumë nga recetat që unë zhvilloj bazohen në filozofinë e të ngrënit të asaj që na duhet vërtet bazuar në parametrat dhe nevojat tona, shpërndarjen me aditivë dhe produkte që nuk janë aq të shëndetshëm sa ndonjëherë na shesin markat e mëdha. Bëhet fjalë për përshtatjen e recetave duke zëvendësuar disa përbërës për të tjerët që shkojnë më mirë (sheqeri për ëmbëlsues natyralë më të shëndetshëm si stevia ose drithërat në vend të atyre të rafinuara). Pak nga pak do ta shihni.

 • Virtytet González

  Kuzhinier i pasionit dhe thirrjes. Që kur fillova të përdorë Thermomix shumë vite më parë, ne kemi qenë plotësisht të pandarë në kuzhinë ... dhe për shumë vite që do të vijnë! Në Thermorecetas unë botoj recetat e mia më të mira për të ndihmuar të gjithë njerëzit që fillojnë në kuzhinë për të marrë më të mirën nga secili prej tyre. A lexojme