Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Faqet me kava

Këtë e kemi zbuluar shumë kohë më parë faqet janë të lehta për t'u përgatitur dhe këto faqe të cava përveç të thjeshtat janë spektakolare.

Janë ideale si pjatë e parë për ju Menutë e Krishtlindjeve ose festimet e veçanta të cilat, përveç kësaj, mund t'i bëni paraprakisht dhe të keni më shumë kohë të lirë për receta të tjera.

Mos humbisni rubrikën "Doni të dini më shumë ...?" ku do të gjeni truket dhe këshilla në mënyrë që ato të jenë perfekte për ju.

Dëshironi të dini më shumë për këto faqe cava?

Për të bërë këtë recetë që kam përdorur faqet e derrit pa kocka. Kërkojini kasapit tuaj t'i pastrojë mirë që të mos ketë rrjetë.

Në mënyrë që salca të mos jetë shumë acid, është e rëndësishme të zgjidhni një kava të përshtatshme. Nuk ia vlejnë të gjitha dhe sa më cilësore të ketë, aq më e mirë do të jetë salca.

Perdor nje gjysmë e thatë, e thatë ose ekstra e thatë të cilat kanë tendencë të kenë më shumë sheqer se sa brut, ekstra brut ose natyrë brut. Në këtë mënyrë salca do të jetë mjaft e ekuilibruar.

Koha e GATIMIT kjo do të varet nga madhësia të faqeve. Normalisht mjafton 1 orë por nëse mishi nuk është ende i butë dhe i mjaltit, ju rekomandoj ta zgjasni zierjen edhe për të paktën 10 minuta të tjera.

Shpatë pika e ëmbël e salcës tepër e lehtë. Thjesht duhet të ngjisni një lugë dhe të shihni nëse del napada apo e mbuluar me salcë. Nëse është shumë e lëngshme, do të njollosë vetëm lugën dhe nëse është në pikën e saj do të ketë një teksturë si masë krepash, e lëngshme por me trup.

trashet salca Thjesht duhet të hiqni mishin dhe karotat nga gota dhe të programoni 5 minuta, 120º, shpejtësia 1, pa gotë. Nëse keni TM6, mund të përdorni edhe modalitetin "trash".

Mund të përdorni gjithashtu truku klasik të shtoni pak niseshte misri ose niseshte misri për ta trashur edhe pse, nëse i keni lyer faqet me miell, nuk do të jetë e nevojshme.

Në momentin e servirjes mund t'i shoqëroni me një numër të pafund garniture. E zakonshme është zakonisht Pure patatesh, të cilin e dua dhe zakonisht e përdor shumë. Por gjithashtu ndryshojnë me një mollë e thjeshtë, mollë dhe majdanoz ose ajo e patate e embel që sjell shumë ngjyra.

Faqet është një recetë që mund të jetë bëj paraprakisht. Mbajeni në frigorifer të përsosur për të paktën 3 ditë.

Gjithashtu mund të jetë congelar. Në këtë rast mos harroni ta mbuloni mirë mishin me salcë për konservim më të mirë.

Më shumë informacion - 10 receta spektakolare me faqePatate e pasuruar e pureMollë e thjeshtë /  Zbukurojeni purenë me mollë dhe majdanoz / Pure kremoze e patates se embel

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Mish, E lehtë, Krishtlindje, Truket e Thermomix

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.