Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Flan napolitane, kremoze dhe e shijshme

Kjo ëmbëlsirë është vërtet e çmendur. Është shumë kremoz dhe me një ëmbëlsirë perfekte, që do të keni dëshirë ta hani në çdo orë. Është një tjetër nga recetat tona shumë të thjeshta dhe të shpëtuara dhe e mira e saj është se do ta përgatisni për pak minuta.

Ju mund ta përgatisni këtë recetë me një blender dore ose me një robot si Thermomix. Mjafton të përzieni të gjithë përbërësit dhe t'i vendosni në kallëpin tonë.

Kjo ëmbëlsirë përgatitet në furrë, do të duhet kohë për t'u ngjitur, por fundi do t'ia vlejë. Nëse dëshironi ta provoni, mos humbisni detajet e hapave të tij.

Nëse ju pëlqejnë recetat me flan, mund ta përgatisni këtë çokollatë e bardhë dhe çokollatë qumështi.


Zbuloni receta të tjera të: furrë, Desserts, Receta pa Thermomix, Receta Thermomix

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.