Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Burger me ton të konservuar

Burgerët e konservuar me ton janë gjetja ime e fundit. A darkë e thjeshtë, e thjeshtë, pa gluten dhe shumë ushqyese të cilat përveç kësaj bëhen edhe sa hap e mbyll sytë.

Këto burger janë bërë në thelb me ton i konservuar dhe tërshëra e mbështjellë. Lehtë për të gjetur përbërës në qilar dhe, mbi të gjitha, në supermarket.

Edhe pse gjëja më e mirë për këto burger është se ato janë Bërja e shpejtë dhe për më pak se 15 minuta do t'i keni gati për t'i shërbyer.

Dëshironi të dini më shumë rreth burgerëve të konservuar me ton?

Gjëja e parë që duhet të dini është se këto hamburgerë mund të bëhen me ton që ju pëlqen më shumë, qoftë në ton në ulliri, luledielli ose vaj natyral.

Një nga sekretet e recetës është që edhe qepa, edhe tuna duhet të shkojnë kulluar mirë në mënyrë që të mos kenë lagështirë të tepërt.

Këto hamburgerë kanë bollgur, kështu që ju mund ta imagjinoni se sa janë ushqyese. Dhe, pikërisht për shkak të kësaj, ato janë ideal për të shërbyer në pjatë.

Mund t’i sezoni edhe me pak majonezë, mustardë o ketchup sikur të ishin një hamburger tradicionale.

Ju mund t'i shoqëroni me pafundësia e perimeve. Provoni disa asparagus, kërpudha ose brokoli të kavërdisura ose një sallatë me gjethe jeshile apo edhe disa domate qershi të veshura me vaj dhe rigon.

Me një supë ose krem ​​dhe këto sugjerime prezantimi që do të keni një darkë të shpejtë dhe të ekuilibruar me bazë peshku për të shërbyer gjatë ditëve të javës.

Edhe ato mund të ngrihen. Thjesht duhet t'i mbështillni ato individualisht në film ushqimor. I ngrini për 1 orë dhe më pas mund t'i vendosni të gjithë së bashku në një qese më të madhe. Në këtë mënyrë ju do të parandaloni që ata të qëndrojnë pranë njëri-tjetrit dhe do të jeni në gjendje të nxirrni njësitë që ju nevojiten në çdo kohë.

Rëndësishme: Ka disa njerëz që përveç intolerancës ose alergjisë së tyre ndaj glutenit kanë zhvilluar një intolerancë ndaj tërshëres dhe nuk mund ta konsumojnë këtë përbërës. Nëse ky është rasti juaj, kjo recetë nuk është e përshtatshme për ju dhe do të duhet ta përshtatni atë duke ndjekur udhëzimet e treguara.

Më shumë informacion - majonezë / Mustardë shtëpi / Ketchup9 receta burgerësh që lëpijnë gishtat

Burimi - Receta e modifikuar dhe përshtatur për Thermomix® nga faqja e internetit e Cocina Delirante

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, E lehtë, Më shumë se 3 vjet, peshk

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Karmen mari dijo

  Mirëmëngjes, dukesh mrekullueshëm.
  Bollgur është në miell apo në thekon?
  Shumë falemnderit.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Mari Carmen:
   Në këtë recetë, përdoret mielli i tërshërës por nëse nuk e keni gjithmonë mund të shtypni thekon për disa sekonda për të bërë miellin tuaj në shtëpi.

   Përshëndetje!