Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Tortë me gratin me lulelakër dhe proshutë

Me këtë tortë gratin nga lulelakër dhe proshutë mund të përgatisni një ushqim apo një darkë të pasur në një mënyrë të thjeshtë.

Është një kombinim perimesh dhe proshutën së cilës i shtohet veza, kremi dhe pak djathë. Kështu që ju mund të imagjinoni se sa e mirë është.

Torta duhet të shërbehet e freskët por nëse nuk keni shumë kohë mos humbisni truket për t'u organizuar mirë dhe të jeni në gjendje ta përgatisni shpejt kur të ktheheni në shtëpi.

Dëshironi të dini më shumë rreth byrekut me proshutë dhe lulelakër?

Proshuta i jep atë prekjen e kripur që na pëlqen shumë, por nëse dëshironi zbrit disa kalori dhe ta bëni më të lehtë mund ta zëvendësoni me copa pule ose gjeldeti.

Për të ngjyrosur sipërfaqen mund të përdorni djathi qe ju pelqen me shume. Këtu janë disa shënime që do t'ju ndihmojnë në zgjedhjen tuaj:

La mocarela shkrihet shumë mirë dhe ka një shije të butë.

Nëse dëshironi t'i jepni një prekje ngjyre, mund ta shtoni edam. Ngjyra e saj karakteristike portokalli i jep një nuancë shumë të bukur dhe pak më shumë shije.

Nëse jeni dikush që preferoni një shije më të fortë, grijeni një copë djathë manchego të kuruar me Thermomix® dhe spërkateni mbi sipërfaqe. Do të shihni sa e shijshme!

Unë i dua ata djathrave blu Dhe kombinimi në këtë tortë është fantastik, por e pranoj se mund të jetë shumë i fortë pasi shija e lulelakrës mezi vlerësohet.

Nëse ende keni dyshime, është mirë ta bëni një përzihet me djathëra të ndryshëm.

Kjo tortë me gratin duhet të jetë merre në moment sepse, edhe pse mund të ringrohet, është shumë më mirë i sapo bërë.

Nëse ju doni avanconi gatimin, lulelakrën dhe karotën mund ta gatuani paraprakisht. Ju gjithashtu mund të avanconi gjuetinë e proshutës dhe qepës. Gjatë përgatitjes do t'ju mbetet vetëm të rregulloni përbërësit, shtoni vezët e rrahura me kremin dhe piqni.

Më shumë informacion - Lulelakra dhe proshutë krokante me pesto beshamel dhe shqeme

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, Sallata dhe Perime, E lehtë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.