Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Krem brokoli dhe mollë

Shumë e butë, me një strukturë të jashtëzakonshme dhe e ngarkuar me veti. Kështu është kjo krem ​​i thjeshtë brokoli me mollë që ju inkurajoj të përgatiteni.

Por së pari ... përsëri në rutinë, pas atij udhëtimi të rrufeshëm në Valencia, nuk dua të ndaloj së falënderuari njerëzit që na shoqëruan në Trego gatimin. Ishte kënaqësi të shijoja shoqërinë tuaj dhe të takoja personalisht disa nga lexuesit tanë. Nga rruga, Rosa, faleminderit për dashurinë tuaj.

Gjithashtu më ndihmoi të kaloja një kohë të dashur me kolegët e mi dhe të takohesha MayraA mund të besoni se pas 5 vitesh punë së bashku ne ende ishim takuar personalisht? Mes teje dhe meje ... është një e dashur.

Dhe pas këtij paragrafi që ju kam lëshuar, unë jam duke shkuar me recetë. Nëse e vëreni, unë nuk i bëj flokët Manzana, kështu që unë mbaj të gjitha pektin dhe kuptoj që pureja ka një strukturë spektakolare.

Më shumë informacion - Pprofili i Mayra Fernández Joglar,  Bukë e ëmbël dhe mollë


Zbuloni receta të tjera të: Ushqim i shendetshem, Supave dhe kremrave, Vegan, Vegjetarian

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

30 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pixie blu dijo

  Përshëndetje, a mund dikush të më shpjegojë se si të bëj supë me petë për kur të vjen ftohja, të bëjë në thermomix

  1.    Receta Thermomix dijo
 2.   Julia dijo

  Urime në ueb. Një pyetje: a mund ta hiqni mollën? Në atë rast, a mendoni se duhet të vendos edhe ndonjë mollë? Faleminderit

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Faleminderit, Julia.
   Po, nëse dëshironi mund të bëni pa të. Zëvendësoni për më shumë brokoli (nëse ju pëlqen kjo perime) ose më shumë patate. Edhe me karotë mund të duket mirë ...
   Nje perqafim!

 3.   Maria Campos Pérez dijo

  Përshëndetje. Nuk e duroj dot qumështin. A mund të bëj pa të ose duhet ta zëvendësoj me diçka?

  1.    Tony Salguero Villalobos dijo

   Nuk e di nëse ju pëlqen qumështi i avulluar, mendoj se mund të zëvendësohet për të ose për kremin, ka perime që jep rezultate të mira. Unë e zëvendësoj atë në vend të kremit normal për të hequr dhjamin nga enët dhe kjo më jep rezultate të mira. Shpresoj të të ndihmojë.

  2.    Maria Campos Pérez dijo

   Nuk e duroj dot shijen e qumështit. Dhe e njëjta gjë ndodh me kremin. E kuptoj që mund të ndodhë që ata përdorin qumësht ose krem ​​për të trashur kremin? A mund të vendos më shumë patate?

  3.    Receta Thermomix dijo

   María Campos Pérez Zëvendësojeni me lëngun e perimeve, gjithashtu do të duket mirë për ju

  4.    Maria Campos Pérez dijo

   Falënderime

 4.   Hiri Gla Barros De la Rosa dijo

  Anita shume e mire, sa e lezetshme ??????

 5.   Erika Escrib Martinez dijo

  Por a ju pëlqen kjo? Epo, unë preferoj gjëra të tjera

 6.   Ann dijo

  Më duket një kombinim fantastik, më duket se duhet të jetë një krem ​​që u pëlqen fëmijëve dhe të rriturve. A është e mirë si e nxehtë dhe e ftohtë?

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Pershendetje Ana,
   Po, në shtëpi të vegjlit e mi e hëngrën të kënaqur 😉 Nëse është ftohtë apo nxehtë ... është e shijshme në të dy mënyrat, në dimër ndihet e ngrohtë dhe në verë e ftohtë, por kështu ju pëlqen më shumë.
   Do më thuash
   Puthje!

 7.   Mar Galián dijo

  Sapo e bëra sonte, shkëlqyeshëm !!!!

  1.    Receta Thermomix dijo

   Mirë, Mar !!!

 8.   Lorena De Paula dijo

  Unë e kam provuar dhe është shumë e mirë, vajzat e mia e kanë dashur atë! jo më "luftë" që ata të hanë brokoli

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Sa e lumtur jam, Lorena 🙂 Faleminderit !!
   Puthje

 9.   Carlos dijo

  Hey.
  Do të doja të dija se çfarë lloj molle keni përdorur.
  Falënderim

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Përshëndetje Carlos,
   Unë përdor Golden por mund të përdorni edhe një varietet tjetër.
   Nje perqafim!

 10.   Gonzalo Martínez Andrés dijo

  Përshëndetje, unë jam Gonxo. Do të doja të dija nëse gatuani më parë brokoli apo e shtoni siç është. Faleminderit.

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Pershendetje Gonxo.
   Derdhet siç është në gotë, në buqeta. Shpresoj te te pelqeje
   Nje perqafim!

 11.   Gonzalo Martínez Andrés dijo

  Faleminderit shumë sot do ta përgatis dhe do t'ju tregoj për të. Të gjitha të mirat.

 12.   Gonzalo Martínez Andrés dijo

  Faleminderit shumë Ascen. Të gjitha të mirat.

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Sa e lumtur jam, Gonzalo. Faleminderit!
   Një përqafim

 13.   Ingrid dijo

  Unë kam qenë duke shijuar Thermomix tim për 5 ditë?
  Unë bëra supën me kunguj të njomë, kunguj italianë që i quajmë këtu në Kili, burri im dhe vajzat e mia të lumtur !!!
  Kjo supë me brokoli dhe mollë, molla e artë është ajo që është më e verdhë sesa jeshile, apo jo? Me të gjelbrën tipike jeshile, a do të më duket mirë?
  Unë do të vlerësoj ju mund të përgjigjeni mua
  Përshëndetje!

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Përshëndetje Ingrid!
   Po, po, e arta është ajo që ju thoni. Por do të duket mirë me të gjitha llojet
   Mirë! Thermomix i ri! Epo, ju e dini, këtu na keni për ato që ju nevojiten. Ne botojmë receta çdo ditë në mënyrë që të mos ju mungojnë idetë
   Një përqafim

 14.   Maribel dijo

  Përshëndetje, unë duhej ta vendosja në 90 gradë, sepse në 100, qumështi im është ngritur dhe ai është tejmbushur.

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Pershendetje Maribel:
   Çfarë tërbimi! Keni bërë mirë që keni ulur temperaturën. Ndonjëherë kjo ndodh me disa receta. Unë mendoj se mund të jetë për shkak të madhësisë së përbërësve ...
   Nje perqafim!

 15.   Esther dijo

  Më duhet të them se pavarësisht se nuk e kam vënë me brokolin dhe kam gjetur një mijë mënyra për ta përfshirë në dietën time, E KAM DASHUR! Pra urime për recetën! Më ke marrë ta marr edhe pa e kuptuar! Kështu që unë tashmë e kam recetën mirë Guardedita !!! ?

  1.    Ascen Jiménez dijo

   E mrekullueshme, Esteri !! E doja komentin tuaj