Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Lëng detoksifikues molle, kastraveci dhe selino

lëng-selino

Kohët e fundit ju thashë për zakonin tim të ri të pirjes së pijeve lëngje natyrore o gojëmjaltë per mengjes. A ju kujtohet lëng antioksidantdhe? Oneshtë një nga të preferuarat e mia. Epo sot po ju sjell lëng detoksifikues, Një lëng detoksi, ideal për eleminimin e toksinave të prodhuara nga ushqimi, stresi dhe stili i jetës urbane.

Është një lëng jeshil, e bërë me mollë, kastravec, limon dhe selino. Nuk është një nga këto lëngje që ju merrni për shëndetin, por qiellza proteston pak: jo. Përkundrazi, është shumë i pasur dhe lë një shije freskuese në gojë, sikur sapo të keni larë dhëmbët. selino është një detoksifikues i shkëlqyeshëm; të kastravec është diuretik, laksativ dhe antioksidant; të Manzana Shtë një rregullator i shkëlqyeshëm i sistemit tretës; dhe limon neutralizon toksinat dhe forcon funksionin antitoksik të mëlçisë. Dhe të gjitha me 50 kalori.

Ne gjithashtu mund ta përshtasim me lehtësi këtë recetë në një blender nëse nuk keni një Thermomix. përzierësit më të mirë Tregu zakonisht tashmë ka një mënyrë që gradualisht rrit shpejtësinë për të përgatitur këto lloje të pijeve.

Ekuivalenca me TM21

Ekuivalentimet e termomiksit

Më shumë informacion - Lëng antioksidues


Zbuloni receta të tjera të: Pije dhe lëngje, E lehtë, Më pak se 15 minuta, regjim, Vegjetarian

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

37 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   miltha matos dijo

  E shkëlqyeshme, kjo sumo e gjelbër më ka dhënë rezultate shumë të mira, faleminderit.

 2.   Cecilia dijo

  Përshëndetje!!! Fillova ta merrja para 4 ditësh, nëna më tha që përdoret edhe për të humbur peshë? A eshte e vertete?? Faleminderit

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Cecilia, më shumë se dobësim si e tillë, është një pije shumë kalorike me veti të shkëlqyera detoksifikuese, të cilat ndihmojnë në pastrimin e trupit tonë (sidomos pas festave të mëdha, si ato të Krishtlindjeve). Prandaj, nëse shoqërohet me një dietë dhe ushtrime të shëndetshme dhe të ekuilibruar, është një plotësues perfekt që do t’ju ​​ndihmojë të humbni peshë.

  2.    Njollos dijo

   A duhet ta sforcoj ??

   1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

    Përshëndetje Sully,
    Në parim, lëngjet e miellit duhet të merren ashtu siç është. Ajo që mund të bëni është t’i lehtësoni ato me pak lëng molle ose ujë. Dhe madje zgjasni pikën 3 deri në 2 minuta.

    Përshëndetje!

   2.    Silvani dijo

    Përshëndetje .. është e dobishme për një mëlçi të yndyrshme të marrë lëng

    1.    Irene Arkas dijo

     Përshëndetje Silvana, nëse mjeku juaj ka rekomanduar përbërës të tillë si mollë, kastravec ose selino për një dietë të duhur për mëlçinë yndyrore, ju mund ta merrni atë në mënyrë të përsosur. Faleminderit që na ndiqni!

 3.   SANDRA dijo

  A duhet të merrni ndonjë sasi ditore ose për X ditë? Apo mund të merret për shembull me mëngjes çdo ditë? Faleminderit! Nga rruga, kjo është shumë e mirë !!

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Merrni atë për mëngjes dhe do të shihni se, pak nga pak, do të eliminoni toksinat dhe do të gjeni veten me më shumë energji

   Përshëndetje!

 4.   PAOLA VALENZUELA dijo

  Përshëndetje!! Për sa ditë rekomandohet ta merrni?
  Faleminderit…

 5.   PAOLA VALENZUELA dijo

  çfarë lloj reagimesh mund të ketë? Unë kërkoj, si për të marrë atë dhe të shkojnë në punë të qetë

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Ato normale kur keni një lëng detoksifikues; Do të keni më shumë dëshirë të pshurrni dhe do të shkoni më mirë në banjë sepse ka fibra por as nuk është e menjëhershme!

   😉

  2.    Nelsonperez dijo

   Po e marr dhe po më dhemb shumë kokë a është normale apo e ndërpres

 6.   Sandra dijo

  Përshëndetje !! Unë e përgatis atë në blender ose nxjerrës.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Sandra:

   Çfarë mendoni nëse e përgatisni atë në Thermomix? 😉

 7.   Budalla dijo

  Pershendetje Mirëmengjes!!! A mund të merret me stomak bosh ??? Dhe x ditë kuantoos ???

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Gaby:

   Po, sigurisht që mund ta merrni me stomak bosh. Dhe ditët që ju dëshironi !!

   Isshtë një lëng natyral kështu që nuk ka efekte anësore.

   Përshëndetje!

 8.   Oscar dijo

  A mund të merret gjithashtu vetëm natën?

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Oscar, mund ta merrni në çdo kohë të ditës, por mos harroni të ndiqni një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe të luani sporte! Të gjitha të mirat !! 🙂

 9.   Marce dijo

  Mbërrita nga puna me biçikletë dhe e përgatita në nxjerrës, doli një pije që e ndava me djalin tim adoleshent, më dha energji për të vazhduar pjesën tjetër të ditës.

 10.   Kunadhe dijo

  I shkëlqyeshëm ky lëng, përbërësit janë më të mirët

 11.   Ragnir dijo

  Thingshtë gjëja më e rëndë që kam provuar ndonjëherë. Isshtë si përtypja e barit. Unë jam adhuruese e lëngjeve, kjo po detoksifikon sepse pas një gllënjke nuk dëshiron të hash asgjë tjetër ...

 12.   Yhoselin dijo

  Përshëndetje, shërben edhe për pastrimin e zorrëve të trasha ... Unë kam një problem të shkoj. Kam bërë një banjë dhe së fundmi kam lindur fëmijën tim nga cezaria.Dua të di nëse është shumë i mirë dhe nuk ndikon tek fëmija im. Dhe për sa kohë e marr

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Yhoselin, unë ju rekomandoj që të shkoni te mjeku juaj për t'ju dhënë një zgjidhje efektive për atë problem. Kjo tronditje nuk synon asgjë tjetër përveç të qenit një pije e shëndetshme që plotëson një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar të bazuar në karbohidrate, proteina dhe yndyrna të shëndetshme dhe që të gjitha grupet e ushqimit të gllabërohen, por në asnjë rast nuk është një trajtim specifik për asgjë. Si çdo ushqim, edhe ky lëng duhet të merret në moderim. Shpresojmë se ju kemi ndihmuar. Të gjitha të mirat.

 13.   Xhonatan dijo

  Reklama është shumë e mirë me lëvizje që zë tërë sfondin dhe ngadalëson kompjuterin, gjë e keqe. Ekzistojnë mënyra të ndryshme për të vendosur reklamat, dhe kjo nuk është shumë e suksesshme ... Unë po shkruaj faqen në mënyrë që të mos e vizitoj përsëri !!!

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Jhonatan, është e vërtetë që kësaj here një njoftim i bezdisshëm na ka rrëshqitur, ne tashmë kemi njoftuar agjencinë për ta zgjidhur atë. Faleminderit për këshillimin!

 14.   Angie dijo

  Unë e përgatis këtë sumo rregullisht dhe e dua, e vetmja gjë që bëj pa sheqer, sheqeri është shumë i dëmshëm.

 15.   Nelsonperez. dijo

  Unë dua të di që kam marrë këtë produkt për dy ditë dhe kjo është duke më dhënë një dhimbje koke është normale ose pezull

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Nelson, ky lëng duhet të jetë vetëm një plotësues i një diete të larmishme dhe të ekuilibruar. Dhimbja e kokës është më mirë të konsultohet me mjekun tuaj.

 16.   CARLOS dijo

  CILA PJESA E ÇELERIS PRFSHIR N IN LUNGJIN ,,, PJESA E RRJEDHIT OSE GJETHEVE ,,, FALEMINDERIT?

 17.   Maria Teresa dijo

  shume e mire dhe e pasur faleminderit

 18.   Luz Angelica Licon Martinez dijo

  Epo, e dua këtë lëng dhe u ndjeva shumë i mirë, thjesht ndalova së marruri atë xk kisha rreth një vit ashtu dhe siç kam lexuar, duhet të ndryshoj lëngjet, por ka shije të mirë.

 19.   Yadira Borjas Calderon dijo

  Molla është e gjelbër? Dhe pak a shumë masa që thotë se 100g është një mollë?

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Yadira:

   Ju mund të përdorni mollën që ju pëlqen më shumë. Ana e bënte atë me mollë të artë, megjithatë më pëlqen ta bëj me mollë jeshile Granny Smith.
   Mos u shqetësoni për shumën sepse është treguese. Unë zakonisht vendos një mollë të mesme ose, nëse është shumë e madhe, gjysmë mollë.
   Gëzuar! 😉

 20.   Juan Antonio dijo

  Ata më kanë folur shumë mirë për këto gojëmjaltë, unë kam në plan të filloj t'i marr

 21.   Jhoanna patricia Martinez dijo

  Natën e mirë e marr me stomak bosh por jam e hollë dhe më thonë se nëse vazhdoj ta marr do të dobësohem më shumë? Çfarë më këshilloni, më ka dërguar dietologia ime.
  Dhe unë ushtrohem, ajo që dua është të fitoj masë muskulore.
  Megjithëse unë ha mëngjes pas 20 minutash nga marrja e detoksit.
  Bukë integrale.
  Veze te rrahura.
  Fruta. Gotë ujë.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Jhoanna,
   rekomandimi im është që gjithmonë të ndiqni këshillat e një profesionist.
   Nëse jeni në duart e një mjeku ose një nutricionisti, ai ose ajo do të dijë se si janë zakonet dhe trupi juaj dhe rekomandimet e tyre do të përshtaten plotësisht me ju.
   Përshëndetje!