Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Oriz i thjeshtë me ton dhe fasule jeshile

Orizi që shihni në foto do të jetë gati për disa Minuta 40. Ka skumbri të konservuar - i cili mund të zëvendësohet me ton -, piper zile dhe një tufë të mirë të fasuleve të gjelbra.

Ne nuk do ta lyejmë me gjalpë me djathë as me gjalpë për atë që do të jetë çakmak sesa risotot tradicionale. Akoma, është mjaltë dhe i mbushur me aromë.

Supa që kam përdorur është Bërë nga perime por ju mund të vendosni edhe supë peshku. Në video, dhe gjithashtu në tekstin që lë më poshtë, ju do të gjeni përbërësit dhe hapat që duhet të ndiqni.

Më shumë informacion - Rizoto e lakrave të Brukselit


Zbuloni receta të tjera të: Oriz dhe makarona

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.