Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Puding me chia, karrota dhe çokollatë të zezë

Nëse ju pëlqen mëngjes i shëndetshëm Apo dëshironi "diçka të ëmbël" për të ngrënë dhe për të mos u shfaqur i uritur për darkë, ky puding me chia, karrota dhe çokollatë të zezë është një alternativë e mirë.

Është shumë e lehtë për t'u bërë dhe, siç mund ta shihni, është shumë e mahnitshme falë tre shtresave plot shije. Cfare ka me shume nuk ka sheqer të shtuar gjë që e bën atë aleatin tuaj të përsosur.

Receta është aq e thjeshtë sa mund ta përdorni gatuaj me fëmijë.

Dëshironi të dini më shumë për këtë puding me chia, karrota dhe çokollatë të zezë?

Nuk është hera e parë që përgatisim një puding chia dhe më duhet të pranoj se pak mëngjese janë aq të thjeshta për t'u përgatitur sa këto filxhanë, plot shije dhe strukturë e lëmuar.

Më e mira nga të gjitha, mundeni bëj paraprakisht dhe lërini të pushojnë në frigorifer deri në mëngjes ose meze. Që të mos prishen, mos harroni t'i mbuloni me kapak ose t'i vendosni mbështjellës plastik.

Nuk ka as një lugë çaji sheqer. Kështu që ju mund të shijoni 100% të shije natyrale dhe jo të maskuar.

Receta, përveç kësaj, është vegan dhe i përshtatshëm për celiacët dhe intolerant ndaj glutenit, laktozës dhe vezëve.

Ju mund të përdorni qumështi që ju pëlqen më shumë. Ai madje funksionon shkëlqyeshëm me ndonjë nga qumështi ose pije perimesh që kemi përgatitur në Thermorecetas.

Unë personalisht më pëlqen shumë me qumesht arre kokosi sepse i jep shumë shije. Gjithashtu shkon shumë mirë me atë të arra shqeme.

Se mbaj mire në frigorifer deri në 4 ditë për aq kohë sa është i mbyllur mirë.

Më shumë informacion - Puding vanilje Chia me qumësht shqeme / Qumësht bajame / Qumësht shqeme

Burimi - Receta e modifikuar dhe përshtatur për Thermomix® nga profili në Instagram Silococinomelocomo

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Ushqim i shendetshem, E lehtë, Desserts

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.