Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Qumështi i meringës

Qumështi i meringës

Sot, e cila është e diela dhe fillon të nuhasë verë, Unë ju sjell të parën e një serie të pije freskuese dhe kokteje verërat që do t'ju propozoj gjatë muajve të ardhshëm të nxehtë. Shtë një qumësht beze, shumë i lehtë për t’u bërë dhe me një rezultat fantastik. Kam provuar disa receta, por ajo që më pëlqeu më shumë është kjo që pashë me shpejtësinë e lugës.

Nëse i keni përbërësit në shtëpi, provojeni tani, për një meze të lehtë ose për ëmbëlsirë. Dhe nëse ju mungon ndonjë (si qumesht pluhur, e cila është më e vështirë për tu pasur në dorë), shikoni në këtë recetë për të qumësht me kanellë dhe limon e cila gjithashtu del e shijshme.

Ekuivalenca me TM21

Ekuivalentimet e termomiksit

Më shumë informacion - Qumësht me kanellë dhe limon


Zbuloni receta të tjera të: Pije dhe lëngje, Desserts, Receta verore

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ann dijo

  Përshëndetje atje! qumështi pluhur është thelbësor? a mund të zëvendësohet me ndonjë përbërës tjetër? Unë jam intolerant ndaj qumështit të lopës (dhe derivateve të lopës) dhe nuk mund të pi atë lloj qumështi

  1.    Ana Valdes dijo

   Përshëndetje Ana. Ju mund të hiqni qumështin pluhur, por ai do të humbasë shumë aromë. Ka qumësht dhie në pluhur, mund të jetë i përshtatshëm për ju. Shpresoj keshtu. Nje perqafim!

 2.   yol dijo

  pershendetje miremengjesi, qumeshti eshte i sigurt 200 ml, nuk do te jete 2000 E bëra dje me ato sasi dhe ka qenë një pastë sheqeri ... nuk del apo lëng, shtova 200 qumësht më shumë dhe mund ta pini por prapë kam ndjesinë që ju mungon qumështi

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Yol:

   Mos harroni se në 200 ml qumësht duhet të shtoni 800 g akull.

   Përshëndetje!

 3.   Desiree dijo

  Qumështi i beze sjell të bardhat e vezëve deri në dëborë, domethënë beze. Prandaj beze. Dhe kurrë nuk merr ujë. Receta juaj nuk ka beze dhe ka akull të tepërt, natyrshëm. Nuk është qumësht beze. Ajo që bëni është një qumësht i përgatitur. Pershendetje

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Desiree,

   Me komentin dhe udhëzimet tuaja tani mund të përgatisim një qumësht autentik të beze ... faleminderit !!!

   Përshëndetje!

  2.    Yo dijo

   Plotësisht pajtohem. Unë e kam provuar dhe ka qenë katastrofike. Nuk mendoj se do të ndjek më receta për bloge. Unë kam një brumë super të dendur dhe më pas me kubikë ka qenë një slushie, por kishte shije vetëm si qumësht pluhur. E neveritshme, tani është në kullon

 4.   Susana dijo

  Me 200 qumësht në 100 shpejtësi 2, termomiksi pothuajse u dogj, vetëm shkopi i kanellës dhe limoni i qumështit mbetën, çfarë nuk shkon me recetën?

 5.   Angeles dijo

  Përshëndetje Ana, faleminderit së pari për recetën, por unë kam pasur probleme, kur gatuani qumështin, a merrni një sasi minimale? Nuk e peshoj por ha 50 gram ose më pak dhe kur jam kthyer për të ekzagjeruar gjithçka më është dashur të shtoj rreth 150 g qumësht, nuk ka qenë shumë mirë, a është normale kur gatuan qumësht? Dhe a mundet që fundi i përgatitjes të mbetet me gunga?
  K gjynah sepse e dua qumështin e beze.
  Faleminderit paraprakisht