Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Smoothie me fruta pylli

recetë e lehtë gojëmjaltë me fruta pylli termomix

Këtë verë kam përgatitur receta të ndryshme me fruta të kuq. Nëse rrëfej shkakun e interesimit tim për konsumimin e frutave të kuq, duhet t'ju tregoj se mjeku më këshilloi t'i konsumoja, për shkak të një infeksioni të vogël të urinës që kisha dhe ai më tha që frutat e kuq ndihmojnë në përmirësimin e PH. E vërteta është se më shkoi mjaft mirë dhe deri më sot nuk kam vuajtur nga ato lloj problemesh.

Siç e përmenda tashmë në një recetë tjetër, gjeta disa qese të ngrira me manaferra të kuqe dhe këtë herë e përgatita brenda gojëmjaltë Ajo del shumë e pasur dhe është një mënyrë shumë natyrale për të konsumuar fruta. Vajzat e mia e donin atë si një meze të lehtë për mot të mirë, që shumë herë ajo që dëshironi më shumë është të hidratoni veten në vend që të mos hani asgjë.

Këtë lëkundje mund ta marrin ata njerëz intolerant ndaj laktozës, Ju thjesht mund të ndërroni qumështin dhe kosin me sojë. Është gjithashtu një recetë e përshtatshme për celiacët, intolerantë ndaj proteinave të vezëve dhe madje edhe diabetikët, duke ndryshuar sheqerin për një ëmbëlsues.

Më shumë informacion - Smoothie ananasi rozë dhe panxhar

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Pije dhe lëngje, Celiak, Intolerancë ndaj laktozës, Vezë intolerante, Më pak se 15 minuta, Receta verore, Receta për fëmijë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

20 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Piluka dijo

  Silvia, sa herë që shoh këto lloj recetash në blogun tënd, dua të blej manaferrat e kuq ... Duket shumë mirë dhe e di që do t'i dua!
  Gëzuar të Shtunën bukuroshe!

  1.    Silvia Benito dijo

   Isshtë një recetë shumë e thjeshtë, por është shumë e mirë dhe me sa komode janë këto çanta të ngrira, nuk ka kush t’i rezistojë. Jetoji dhe do më thuash.
   Puthje

 2.   Silvia dijo

  Përshëndetje Silvia, smoothie duket e mrekullueshme. Kete vere kam bere sherbetin e manaferrave!Suksese total!Shkova tek "Aldi" (i vetmi vend ku i gjej ne qytetin tim) dhe e pergatita per embelsire. Problemi ishin farat, tani kam dyshimin nese jane edhe ato ne shake, sepse me pas qendrojne mes dhembeve dhe dhembeve...dhe e verteta eshte mjaft e bezdisshme. A ka ndonjë mënyrë për të shtypur, eliminuar, pakësuar farat e vogla të bezdisshme?
  Unë e them atë mbi të gjitha për fëmijët, që nga fillimi unë tashmë ju them se për mua të paktën do ta provoj.
  Një përshëndetje

  1.    Jessie dijo

   Ajo që unë do të bëja në hapin e parë është të shtyp 45 sekonda ose 1 min shpejtësi 5-10, dhe kështu farat do të pluhurizohen. Le të shohim se çfarë mendon eksperti ynë!

   1.    Silvia Benito dijo

    Xhesi, nga sa shoh këtu, ekspertja ishe ti. E dua, ide shume e mire !! Ndoshta nëse shtypim sheqerin dhe frutat e kuq së pari për një minutë me një shpejtësi progresive prej 5-10, do të arrijmë që ato fara të jenë shumë më pak të dukshme. megjithëse nëse ju them të vërtetën, unë tashmë jam mësuar me ta dhe nuk më shqetësojnë shumë. Por në këtë mënyrë do të jenë dhjetë. Faleminderit të dyve.
    Puthje

 3.   Carmen dijo

  Ata gjithashtu më këshilluan boronicat dhe tani kur mundem mund t'i ha në reçel. Ato janë perfekte për infeksionin e urinës. Do të provoj smoothie i cili duket shumë mirë.

 4.   Lorena dijo

  Silvia, desha të të pyes për blogun e Elenës. Kam hyrë në të tuat dhe të saj çdo javë (termorecetat e mia) por për disa ditë nuk mund të hyj sepse del diçka tjetër. Ju lutem më ndihmoni, më pëlqeu shumë. Faleminderit

  1.    Virtytet González dijo

   HI Lorena, provo përsëri, ishte ende një problem i përkohshëm

 5.   maria dijo

  Përshëndetje Silvia, faleminderit për blogun tënd, unë gjithmonë e ndjek atë dhe do të doja të dija emrin e blogut të ri të Elenës ... faleminderit shumë.

  1.    Irene Arkas dijo

   Pershendetje Maria,
   Shume faleminderit. Blogu i ri i Elena quhet My Thermorecetas.

 6.   argjilë dijo

  Sapo e zbulova këtë faqe dhe e pëlqeva, kështu që prezantoj veten time; Unë jam marga, kam patur makinerinë për shumë vite, por e vërteta është se i hoqa recetat nga librat që kam, nuk isha shqetësuar se di të gatuaj më shumë me të. Do të doja të isha pjesë e këtij grupi.
  Faleminderit dhe nje perqafim

  1.    Silvia Benito dijo

   Mirësevini Marga, këtu jemi për këtë, për të na dhënë një mijë ide për të gatuar me termomix-in tonë. Shpresoj t'ju pëlqejnë recetat tona dhe t'i përdorni ato në përdorim të mirë.
   Një përshëndetje

 7.   argjilë dijo

  AAhhh harrova, ka manaferra të ngrira në La Sirena. Do ta provoj edhe une.
  Faleminderit.

 8.   Mari Carmen Fernandez de la Calle dijo

  Unë gjithmonë hyj në këtë faqe dhe e dua, urime. Pyetja ime është, nëse e bëj me ëmbëlsues, sa lexo exo dhe të skremuar, do të dalë gjithashtu mirë, apo jo, faleminderit

  1.    Silvia Benito dijo

   Ashtu si në recetë kemi vënë 150 gr sheqer pluhur ëmbëlsues, që do të ishte 15 gr dhe nuk ka problem ta bëni me qumësht të skremuar apo edhe soje apo “pa laktozë” që të mund ta marrin të gjithë personat me intolerancë.

   Një përshëndetje

 9.   mamiavila dijo

  Unë e kam tendosur me një sitë të imët dhe ka qenë shumë e mirë, por kam hedhur më shumë qumësht në të! ,,,,,, është shumë e shijshme

 10.   nuria dijo

  Këtë fundjavë, nuk ndodh që ta bëj këtë gojëmjaltë me fruta pylli, duhet të jetë i mrekullueshëm.

 11.   nuria dijo

  Gjithashtu ju them se unë kam zbuluar blogun tuaj dhe unë jam i kënaqur me recetat që ekzistojnë, ti më ke lidhur. Urime vajzat vazhdojnë të vendosin receta aq të mira sa ka. Unë jam duke shkuar për të majm të gjithë familjen. Një puthje e madhe nga Barcelona

 12.   marta l erazo dijo

  A mund të bëni një gojëmjaltë me manaferrat me qumësht soje?

  1.    Virtytet González dijo

   Martha, unë ende nuk e kam bërë këtë recetë, por guxoj të marr ndërmend se po, pa probleme, unë gjithashtu përdor qumësht soje në ditën time në ditë.