Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Shalqi Gazpacho

Recetë e thjeshtë me gazpacho me shalqi

Gazpacho e shalqirit është me të vërtetë e mirë, me një ngjyrë të bukur, e cila tërheq vëmendjen dhe aromë shumë e butë me pak prekje frutash.

E vërteta është se kohët e fundit gjithçka që ato janë është shumë në modë fruta dhe perime. Është kombinim perfekt të ushqehet dhe të qetësohet gjatë këtij sezoni të nxehtë.

Meqenëse aroma e saj është më e butë se gazpacho tradicionale, është më e këndshme për të fëmijët. Vajza ime e madhe protestoi pak por në fund e mori atë dhe vogëlushja ime e donte atë.

Shumë i freskët është mënyra më e mirë për ta marrë atë. Unë ju rekomandoj që të ngrini shalqirin një natë më parë në mënyrë që të jetë në pikën e saj të ftohtë dhe nuk do të kemi nevojë të shtojmë akull ose të presim që ajo të ftohet.

Më shumë informacion - Gazpacho kastravec dhe rrush 

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, E lehtë, Më pak se 15 minuta, Receta verore, regjim, Supave dhe kremrave, Vegan, Vegjetarian

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

24 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   alvarbe dijo

  Përshëndetje, do të doja të më thoni se çfarë lloj zbukurimi mund të vendosni në këtë gazpacho, e cila duket e mrekullueshme.
  Falënderim

  1.    Silvia Benito dijo

   Unë e përgatita atë me ashkël proshute Iberike dhe vezë të grirë fort dhe e donim atë.

 2.   alvarbe dijo

  Faleminderit Silvia, sapo e bëra atë sot dhe është e shijshme, i jep një prekje tjetër asaj që është gazpacho tipike.
  E shijshme !!!!!
  Faleminderit për recetat tuaja të mrekullueshme, vërtet!
  puthje te vogla

  1.    Silvia Benito dijo

   Me vjen mire qe ju pelqeu. Faleminderit shumë që na vizituat.
   Një puthje e vogël

 3.   SISSI dijo

  E bëra gazpachon, shumë të mirë, e ngriva së pari shalqirin.
  E zbukurova me vezë të zier dhe majdanoz të grirë hollë.
  Faleminderit për recetat. Puthje.

  1.    Silvia Benito dijo

   Më vjen mirë që të pëlqen Sissi.
   Një përshëndetje

 4.   Lidia dijo

  Dreq Nuk kam domate natyrale !!! Ohhh diçka gjithnjë mungon, dhe është e diela hehe.

  A mendoni se me domate të shtypura mund të jetë e mirë tb?

  Faleminderit shume! Puthje

  1.    Silvia Benito dijo

   Lidia, nuk e kam provuar kurrë me domate të shtypura por mendoj se mund të jetë edhe e shijshme. Nëse guxoni, provoni të na tregoni se si.

 5.   sandra dijo

  Përshëndetje sot kam bërë gazpachon e shalqirit siç tregohet në recetë, është shumë mirë për këto nxehtësi ideale ………… .. Një majë që kam copëtuar një avokado dhe e kam vënë sipër për ta shoqëruar, duhet të provoni nëse ju pëlqen. një prekje tjetër.

 6.   Alicia dijo

  Këtë recetë e kam bërë disa herë vitin e kaluar, nuk e mbaja mend faqen dhe jam çmendur, tashmë e gjeta, duhet t'ju them që e dua! Faleminderit për ndarjen e recetave tuaja;)

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Alicia, sa bukur !! Faleminderit shumë për mesazhin tuaj, jam shumë i lumtur që ju pëlqen. A keni provuar lloje të tjera të gazpacho? Shikoni në faqen tonë të internetit çfarë do të gjeni Gazpacho luleshtrydhe, panxhar o qershi Ju do t'i doni ata !! Një puthje dhe faleminderit shumë që na shkruat dhe na ndiqni. Shihemi!

 7.   Me ty Mola Herët dijo

  mmmmm vërtet mirë !! dhe super e thjeshte !!!!!!!!! faleminderit Irene !!! Do ta provoj pjesën tjetër

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje!! Ju faleminderit shumë për mesazhin tuaj. Jam vërtet e lumtur që ju pëlqeu kaq shumë. Ju duhet të provoni pjesën tjetër të varieteteve, do të shihni se çfarë kënaqësie. Nje puthje dhe faleminderit qe na ndiqni !! 🙂

 8.   Andres dijo

  Një pyetje disi budallaqe ... por shalqiri ... Unë mendoj se ju keni për qëllim vetëm pulpë, që unë duhet të prerë lëvoren e gjelbër para se ta vendos në termomiks, apo jo?

 9.   alex dijo

  çfarë vlere ushqyese jep ky lëng

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Aleks,

   Kjo gazpacho ka vetëm 135 kalori për racion, kështu që është perfekte për mbajtjen e një diete të shëndetshme dhe të shëndetshme.

   Përshëndetje!

  2.    Reyes dijo

   Po Andres, është vetëm mishi i shalqirit.

 10.   Reyes dijo

  Supershtë super buuueeenooo, sepse është gjithashtu i butë, nuk është aq i fortë sa ai i jetës dhe nuk përsëritet !!
  Faleminderit për recetën tuaj e kam dashur atë.
  Kalofsh nje dite te mbare.

 11.   Tenerife dijo

  Përshëndetje, sapo e bëra por harrova ta lë vajin mënjanë dhe t'i vendos të gjithë përbërësit së bashku. Asgjë nuk ndodh, apo jo?
  Nga rruga, e shijshme !!

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Jo, asgjë nuk ndodh Tenerife. Normalisht vaji shtohet më vonë për të emulguar, por nuk është i detyrueshëm.

   Ne jemi të kënaqur që ju ka pëlqyer sepse përveç se është e shijshme është shumë e shëndetshme !!

   Përshëndetje!

 12.   Carles dijo

  Përqindja e 50% domate, 50% protagonist (në këtë rast shalqi), unë e shoh atë shumë të suksesshëm. Recetat zyrtare i japin domates shumë më shumë peshë.

  1.    Irene Arkas dijo

   Sugjerim shumë i mirë Carles, kështu që pa dyshim aroma e përbërësit tjetër nuk humbet ... Faleminderit që na ndiqni!

 13.   Ana Maria dijo

  Hey.
  Kjo gazpacho është e shijshme.
  Shumë falemnderit.
  Ann

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Ana Maria:

   E vërteta është se është shumë e shijshme dhe freskuese. 😀

   Përshëndetje!