Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Pule në birrë

Pula është një nga darkat tona të rregullta. Atje jane shumë receta që dalin të shijshme dhe ato janë pjata që ndihmojnë për t'u kujdesur për linjën sepse është një mish pa shumë yndyrë.

Dhe një nga recetat që na pëlqen më shumë është kjo pulë birre. salca e domates është e shijshme edhe pse është një tundim pasi është e vështirë të ndalosh zhytjen e bukës në të.

Zakonisht e bëj me kofshë megjithëse mund të bëhet edhe me 1 kilogram mish pule të copëtuar.

Më shumë informacion - Recetat më të mira të pulës

Burimi - Recetat e prezantuesve tanë

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Mish, E lehtë, Më pak se 1 orë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

57 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   termo dijo

  Ai libër është vërtet fantastik, gjithçka që ka është shumë e rekomanduar.
  Ju keni të drejtë, kjo pulë është që të vendosni një copë bukë pranë saj dhe të mos ndaloni së ngrëni.
  Puthje.

  1.    Elena Calderon dijo

   Isshtë e vërtetë, Thermo, buka nuk mund të mungojë. Të gjitha të mirat.

  2.    Michael Rabin dijo

   Më falni për pyetjen, nuk e kuptova dhe ende nuk e kuptoj se çfarë do të thotë: "Kur të ziejë, e heqim filxhanin dhe e vendosim koshin në katër këmbët e tij, që të avullojë dhe të mos spërkat".
   Çfarë është të heqësh kupën, a do të thotë të heqësh fluturën?
   Çfarë do të thotë të vendosësh shportën në katër këmbët e saj?
   falënderim
   Miguel

   1.    Irene Arkas dijo

    Hi Miguel,

    Do të thotë që në mënyrë që supa të avullojë më shumë, ne heqim kupën nga shishja dhe, për të shmangur spërkatjen e lëngut nga brenda, e vendosim shportën në kapak. Kjo është, zëvendësoni kupën me shportën. Asgje me shume. Shikoni këtë foto:
    Shporta në kapak TM
    Nuk ka asnjë lidhje me fluturën. 🙂 Shpresoj se të kam ndihmuar! Mos hezitoni të kërkoni gjithçka që ju nevojitet ... faleminderit që na ndiqni !!!!

 2.   Kunadhe dijo

  Elena, dhe në TM21 sa kohë dhe me çfarë shpejtësie? Duket shkëlqyeshëm ... Faleminderit për gjithçka.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Marta, besoj se gjithçka është e njëjtë, si koha, ashtu edhe shpejtësia. Të gjitha të mirat.

   1.    vockël dijo

    E bëra me 21 dhe shqyej kockat e një shije shumë të mirë por i shtyp kockat që nuk arrita vura përshëndetjet e fluturave

    1.    Elena Calderon dijo

     Përshëndetje Boty, nuk e di se çfarë ka ndodhur, supozoj se është për shkak të shpejtësisë. Në Th 31 përdoret shpejtësia e kovës, e cila është shumë e ngadaltë. Të gjitha të mirat.

 3.   Pokhara dijo

  Epo, duket mirë ... Unë gjithashtu dua vërtet ta provoj, kështu që unë mbaj recetën.

  Puthje

  1.    Elena Calderon dijo

   Shpresoj të të pëlqejë, Pokhara. Ne e duam atë, të shoqëruar me patate të skuqura. Të gjitha të mirat.

 4.   Luisa dijo

  Duket shumë mirë por mendoj se nuk më jepni recetat si ju

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Luisa, sigurisht që po. Isshtë çështje praktike. Si çdo gjë, në fillim na kushton më shumë. Të gjitha të mirat.

 5.   antonim dijo

  Çfarë pule e shijshme, sigurisht që është shumë, shumë e shijshme, unë do t'i përmbahem recetës
  një përshëndetje *********

  1.    Elena Calderon dijo

   Shpresoj të të pëlqejë, Antonia. Të gjitha të mirat.

 6.   Imazhi i mbajtësit të vendit Nuria Ruiz dijo

  Në shtëpinë time ato janë ushqime shumë tradicionale, lugë dhe disa salca të rralla, me ato që filloj nesër për të bërë pulën tuaj. Faleminderit.

  1.    Elena Calderon dijo

   Do më thuash si je Nuria. Të gjitha të mirat.

   1.    mbrojtje dijo

    pula me flutur nuk merzitet,

    1.    Elena Calderon dijo

     Trueshtë e vërtetë, Amparo! Duket shumë më mirë. Të gjitha të mirat.

 7.   Luisa dijo

  Elena Unë do ta bëj sonte, do të të tregoj se si funksionon, nëse e përdor çdo ditë ajo që ndodh është se nuk përputhet me mua siç thua ti se bën

  1.    Elena Calderon dijo

   Shpresoj të të pëlqejë, Luisa! Të gjitha të mirat.

 8.   agnes dijo

  Dy ditë më parë ju gjeta dhe jam i kënaqur, sa e mrekullueshme, kam tmx për 2 muaj dhe e përdor shumë çdo ditë, sot kam paketuar me dy ose 3 nëse kam kohë për recetat tuaja, për të vegjlit në në shtëpi do të të tregoj si je, një ditë do ta provoj këtë pulë që duhet të jetë e varur, një puthje

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Agnes, mirë se erdhe! dhe jam shume e lumtur qe ju pelqen blogu yne. Shpresoj se ju pëlqejnë edhe recetat tona. Puthje.

 9.   QUAJ dijo

  mmmmm sa i pasur! Unë do ta përgatis këtë recetë nesër! një gjë, a nuk të duhet kthesa majtas? Puthje

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Rocío, nuk është e nevojshme por mund ta vendosni, nuk ju bën keq. Përshëndetje dhe shpresoj të të pëlqejë.

 10.   mary dijo

  Përshëndetje Elena, unë e bëra pulën për sot dhe doli shumë e pasur, është se me termon dhe recetat tuaja është kaq e lehtë, mirëpo më pëlqen shumë të gatuaj dhe të bëj gjëra të reja në termo, unë shoh një problem të vogël dhe është që ka një gotë pak e vogël është që të shtunën jemi 8 për të ngrënë dhe nuk i marr gjithçka mirë, një tjetër gjë do të doja ta bëja tortën me uiski por nuk mund ta gjej për termomiks shikoni nëse mundeni me ndihmoni faleminderit dhe me falni per te rende ha ha faleminderit dhe puthjeve

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Mary, jam shumë e lumtur që ju pëlqen recetat tona. Do të kërkoj tortën me uiski që do të doja gjithashtu të bëja. Tani për tani kam vendosur lidhjen e një ëmbëlsire me uiski që shpresoj se ju pëlqen: http://www.thermorecetas.com/2010/08/20/Receta-Facil-Thermomix-Copa-Helada-de-Crema-y-Whisky/
   Një përshëndetje.

 11.   Manu dijo

  Përshëndetje e mrekullueshme,
  Unë e bëra recetën tënde ditën tjetër dhe doli e shijshme (mirëpo, pak e butë sepse ishte me pak kripë, hobet e mia për të mos tepruar sepse më pëlqejnë gjërat e kripura, por burri im jo). E vetmja gjë është që salca ishte shumë e lëngshme. A është kështu? Isshtë se në foto duket më e trashë ...
  Thanks,
  Puthje

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Manu, salca është pak e lëngshme, por nëse ju mbetet shumë, për herën tjetër vendosni edhe disa minuta në të njëjtën temperaturë. dhe vel., pa gotë të avullojë. Përshëndetje dhe më vjen mirë që ju pëlqen.

 12.   Virginia dijo

  Pershendetje te gjitheve, kete faqe e kam zbuluar kohet e fundit dhe e verteta eshte qe jam e kenaqur, kam termomiksin per rreth dy vjet por mezi e kam perdorur fare, dhe tani qe me prishet qeramika e xhamit nuk kam pasur zgjedhje pyes veten pse nuk do ta kem perdorur me pare, heh, heh, doja te te beja nje pyetje rreth pules se birres, a mund te behet vetem me gji? Faleminderit per recetat tuaja. Të gjitha të mirat

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Virxhinia, jam shumë e lumtur që ju pëlqen blogu ynë. Sigurisht që mund ta bëni me gjoks pule ose me një pulë të copëtuar. Salca është shumë e pasur. Të gjitha të mirat.

 13.   angela dijo

  Duket bukur, por do të doja të dija nëse mund të bëhej me domate të skuqura në vend të domates natyrore sepse në shtëpi nuk na pëlqen domate natyrore, ose nëse, përkundrazi, nuk vërehet që është domate natyrale. Faleminderit.

  1.    Elena Calderon dijo

   Pershendetje Angela, provojeni me domaten natyrale, eshte shume e shijshme dhe nuk mund ta tregoni. Në minutat që bëhen pula dhe salca, domatja skuqet. Ju do të më tregoni se si. Të gjitha të mirat.

   1.    angela dijo

    Na vjen keq Elena, por lind një pyetje tjetër dhe se në recetë ju thoni se është përfshirë pula e copëtuar, a mund të bëhet me daulle të plota? Faleminderit shumë dhe do t'ju tregoj se si doli. Të gjitha të mirat

    1.    Elena Calderon dijo

     Po, Anxhela. Kështu e bëj unë. Siç mund ta shihni në foto e bëj me kofshë të tëra. Përshëndetje dhe shpresoj të të pëlqejë.

 14.   juliaxula dijo

  mmm shume mire e bera te shtunen dhe doli e vdekur ... keshtu e pershtat per darka .faleminderit

  1.    Elena Calderon dijo

   Jam shumë e lumtur, JuliaXula!

   1.    ANA dijo

    Unë vetëm e bëri atë dhe doli mjaft mirë, përveç një problemi të vogël pula ka marrë një copë të kapur në teh. Një pyetje tjetër e vogël, Thermomix bëri shumë zhurmë, a është normale? Thatshtë se është receta e dytë që unë bëj. Unë jam i ri në Thermomix.

    1.    Elena Calderon dijo

     Përshëndetje Ana, është normale që të bëjë zhurmë, por jo shumë. Normalja kur diçka gatuhet. Unë jam shumë i lumtur që ju ka gëzuar atë !. Të gjitha të mirat.

 15.   i butë dijo

  e shijshme !!!! E bëra një ditë tjetër dhe mendova se vajzat e mia do të deheshin me birrë por aroma e saj mezi vërehet, dhe ishte shumë e butë dhe me lëng, motra ime gjithashtu e donte atë, por unë e bëra atë me kofshë të prera në copa në mënyrë që atje do të ishte më shumë sasi. për idetë tuaja !! tani per kokainen e zeze !!!

  1.    Elena Calderon dijo

   Më vjen mirë që të pëlqeu, Blanky!

 16.   amanda dijo

  Unë e doja këtë recetë, thjesht nuk kisha birrë në shtëpi dhe u përpoqa pak
  të verës së bardhë dhe ka qenë po aq e mirë.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Amanda, jam shumë e lumtur që ju pëlqeu kjo recetë. Edhe me birrë edhe me verë të bardhë është e shijshme. Të gjitha të mirat.

 17.   ngrihem dijo

  pershendetje dje bera pulen dhe ishte mrekullueshme
  falënderim

  1.    Elena Calderon dijo

   Jam shumë i lumtur, Risell!

 18.   Olga dijo

  Përshëndetje të gjithëve,
  Ndoshta jam unë por rezultati nuk ka mbaruar të më bindë. Pula është copëtuar shumë dhe unë e kisha me shpejtësi lugë, (u pre për ta bërë me hudhër ... më e mira është për këtë). Salca është shumë e lëngshme dhe pak e butë ...

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Olga, më falni që nuk ju pëlqeu. E bëj me kofshët e pulës dhe ato nuk bien dhe sa i përket salcës, provoni pak më pak birrë që të mos jetë aq e lëngshme ose shtoni disa minuta më shumë për të avulluar më shumë lëng. Të gjitha të mirat.

 19.   vanessa dijo

  Djali im e pëlqen mishin e pulës dhe nëse salca është aq e mirë, burri im as nuk do t'ju tregojë për të. Do ta bëj për fundjavë, faleminderit

 20.   Virginia dijo

  Mbresëlënëse !! Fjalë nga burri im nga zyra !! Sigurisht, në shtëpi më ka shijuar e njëjta gjë, duke mos ditur të gatuaj dhe të dukem si një shef i kuzhinës më të mirë është e mrekullueshme. Përshëndetje dhe gjithmonë ju falënderoj shumë.

 21.   Eva Maria dijo

  Pershendetje te gjitheve !!! Sot e kam ngrënë këtë recetë dhe është shumë e mirë, megjithëse herën tjetër do ta bëj më mirë me kofshët e pulës sepse kam humbur pak. Dhe meqenëse jam celiak, i kam vënë birrë pa gluten. Faleminderit shumë për recetat tuaja, unë po përdor termomix për një kohë të shkurtër dhe ju po më ndihmoni shumë për të bërë gjëra të shijshme. Unë do të komentoj recetat që bëj. puthje

 22.   pepi64 dijo

  Çdo ditë që mundem mund të lidhem për të parë recetat e reja, sa herë që ndryshoj më shumë duke bërë vakte, kam termomiksin nuk e di sa kohë më parë dhe deri më tani nuk kam zbuluar sa e mirë është, unë do ta drejtoj pulën me birrë dhe unë do t'ju tregoj se si më përshtatet, faleminderit

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   brilant !! Ne presim komentet tuaja… dhe gjithashtu nëse lindin dyshime!

   kisses!

  2.    Irene Arkas dijo

   Sa mirë Pepi! Jam vërtet i lumtur që po merrni më shumë nga makineria juaj. Kjo është ajo për të cilën bëhet fjalë. Shihemi këtu! Le të shohim se si për pulën e birrës ...

 23.   Alberto dijo

  Përshëndetje, dje u angazhova ta bëj këtë recetë dhe duhet të them se nuk doli shumë mirë. Pula ishte shumë e copëtuar dhe ishte shumë e holluar me ujë, megjithëse i lashë më shumë kohë për të parë nëse diçka avullohej. Unë e bëra atë me një zoçkë të tërë që ishte pa shije dhe ishte copëtuar në copa. Shija nuk është e keqe.

  1.    Irene Arkas dijo

   Pershendetje Alberto, sa me vjen keq. Ndoshta duke vënë më shumë kohë për të parë nëse avullohet, ajo është gatuar shumë. Herën tjetër mund të vendosni më pak ujë siç thoni, dhe të vendosni pulën në copa më të mëdha. Jam i lumtur qe ju pelqeu shija. Faleminderit shumë që na shkruat. Nje perqafim!

 24.   amerikane leyva dijo

  Sa keq që receta e »pulës me birrë» është vetëm për banorët e atij vendi, pse jo, »pulë ose gjysmë pule» ose qepë, në vend të »kilogrameve.

 25.   Tamara dijo

  Sot po e bëj pulën me birrë me malitos, si del…. aroma e momentit shumë e mirë. mund ta ngrije ?? Faleminderit.
  Një kënaqësi që mund të bëj këto receta të shijshme.

 26.   Eli dijo

  Faleminderit shumë, unë jam i ri në këtë dhe ne e kemi dashur recetën