Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Krem i butë i karrotave dhe portokallit

Tani që më në fund duket se do të vijë bieTimeshtë koha të kujdeseni pak për veten tuaj ... nuk është ideale ta bëni me një krem ​​me këtë ngjyrë intensive?

Nëse gjithashtu marrim parasysh që është shumë e lehtë për të bërë me Thermomix® dhe se është plot me karoten dhe beta-karotene, flavonoidë, vitamina A dhe E… çfarë presim për ta bërë atë?

La karotë ju jep një shije e embel pak kontrast me acidin e portokallit. Ideale nëse doni të surprizoni me diçka të re. E vërteta është se perimet janë të mërzitshme dhe kanë hyrë në histori!

Cilat janë kombinimet tuaja të preferuara?

Më shumë informacion - Rueblitorte ose kek me karrota dhe bajame

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, E lehtë, Intolerancë ndaj laktozës, Vezë intolerante, Më pak se 1 orë, Supave dhe kremrave, Vegan, Vegjetarian

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Bea dijo

  Kaq origjinale! Do ta provojmë

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   do me tregosh si shkoi!

   kisses!

 2.   Irene Arkas dijo

  Përshëndetje botim botues!, Më pëlqente shumë ideja. Unë jam një adhuruese e kremrave, kështu që kjo që është kaq origjinale, unë vërtet e vlerësoj atë, ndonjëherë ne gjithmonë mbërthehemi me ta ... dhe me këto të ftohta që kemi tani, është shumë mirë për mua. Do ta provoj dhe do të të tregoj si është. Puthje.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Irene !!

   Jam shume i lumtur qe ju pelqeu. E vërteta është se e njëjta gjë më ndodh… Unë gjithmonë përfundoj duke përgatitur të njëjtat receta, kështu që këtë herë vendosa të provoj diçka të re.

   Krem është shumë i butë dhe ka një kontrast të aromave, për shijen time, ideal!

   1 yndyrë e mbushur !!

 3.   Ann dijo

  Ku mund t’i gjeni farat e kardamomit? Nuk ka asnjë përbërës që duket si ai? Faleminderit!!

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Ana:

   Në shumicën e tregjeve të ushqimit zakonisht ka një tezgë me erëza ku mund të blini piper, shafran ... sepse atje me siguri do të kenë kardamom.

   Mund të zëvendësohet për speciet që ju pëlqejnë më shumë, idealja është të jepni një kontrast me kremin, por sigurisht që çdo erëza ka pikën e saj.

   kisses!

 4.   JORGE dijo

  Përshëndetje!! Unë ju ndjek me shumë interes dhe shumë prej recetave që botoni, zakonisht i bëj.
  Tani, në kohën e gështenjave mund të vendosni disa receta për këtë produkt fantastik. Përveç mishit apo ëmbëlsirave, unë jam shumë i interesuar të di se si të bëj gështenja në shurup dhe veçanërisht GLASE EL MARRON. Mund të më ndihmoni mua? Në librin tuaj të gatimit nuk kam gjetur asgjë.
  Falënderim

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Jorge:

   Ne jemi të lumtur të dimë që djemtë inkurajohen gjithashtu të gatuajnë me Thermomix ... është kaq e thjeshtë, apo jo?

   Lidhur me gështenjat ... ne jemi një fëmijë i përfshirë duke u përgatitur për Krishtlindje, por diçka do të na ndodhë!

   Puthje!

 5.   arush xhelatine dijo

  Lidhur me recetën, më vjen keq të them që nuk na ka pëlqyer.
  Ngjyrimi i portokallit ishte shumë i guximshëm dhe loja e aromave ishte e fikur.
  NUK MENDOJ SE DO TË PËRSËrisim. "MË VENDOSET".

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Gominolo:

   mos u shqeteso! Unë do të isha më i shqetësuar nëse receta nuk do të dilte, por në lidhje me aromat nuk do të argumentoj ... përzierjet e guximshme janë ato që kanë dhe nuk janë për të gjitha palat !!

   kisses!

 6.   Patri dijo

  Më vjen keq por këtë krem ​​e bëra sonte dhe më duhej ta hidhja… Nuk na pëlqente aspak, shumë shije dhe pamje portokalli, na pëlqejnë receta me shije të kundërta… Faleminderit gjithsesi për postimin e recetës!

 7.   Jorge dijo

  Mayra !!! E bëra dje dhe më pëlqeu shumë, ajo që bëra gjithashtu ishte të vendosja disa feta karrota të gatuara si një garniturë dhe ato u kënaqën. Faleminderit

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   o Jorge… nuk e dini sa jam e lumtur !!!

   Më pëlqen shumë ideja juaj ... Unë e kopjoj atë!

   Faleminderit shumë shumë !!

   Puthje !!

 8.   Mayra Fernandez Joglar dijo

  Mirë!

  Kajsitë e thata janë kajsitë e thata. Në disa receta, si kjo, duhet t’i thithni në mënyrë që të marrin pak trup sepse janë të dehidratuar. 

  Mund të hahen sa vijnë, më çmendin !!

  Gëzoni me foshnjën !!

  Puthje!