Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Karkaleca Scampi

Ky është një nga fillestarët që na pëlqen më shumë. Oneshtë një nga ato fikse në Krishtlindje dhe gjithashtu pjesën tjetër të vitit, veçanërisht kur kemi mysafirë.

Ato janë bërë në një moment dhe gjëja më e rëndësishme është t'i hamë ndërsa i bëjmë sepse ata menjëherë humbin nxehtësinë e tyre (kur bëmë këtë foto tashmë kishim ngrënë gjysmën). Kjo është arsyeja pse këshillohet që t'i shërbeni brenda vazo prej balte që e mbajnë nxehtësinë për më gjatë.

Mezi shtoj kripë, por kjo është çështje shijeje. Nëse përdorim karkaleca deti të ngrirë, shkrini ato më parë, kullojini dhe thajini me letër kuzhine.

Nëse ju pëlqen, në fund (në sekondat e fundit) mund të shtoni lëngun e gjysmë limoni, edhe pse mua personalisht më pëlqejnë vetëm me vajin, hudhër dhe djegës.

Ato janë gjithashtu ideale për t'ju dhënë një prekje e veçantë në pjatat tuaja të makaronaveMe Provojini ato me këto petë ose në këtë recetë fusili… Spektakolare!

Më shumë informacion - Petë me hudhër, gula dhe karkaleca deti / Fusili me kunguj të njomë dhe karkaleca deti

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Meze, Celiak, E lehtë, Intolerancë ndaj laktozës, Vezë intolerante, Më pak se 15 minuta, Krishtlindje, peshk, regjim

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

35 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mª Tereza dijo

  Edhe unë i bëj, janë të shijshme.

  1.    Elena Calderon dijo

   Trueshtë e vërtetë, Mª. Tereza. Ato bëhen në një moment dhe janë perfekte. Të gjitha të mirat.

 2.   maria dijo

  Dhe për termomiksin e vjetër? Cila është shpejtësia? Më mirë me fluturin? Faleminderit

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Maria, për 21 ju duhet të vendosni flutur në blades dhe vel. 1. Përshëndetje.

 3.   delfi dijo

  I dua karkalecat me hudhër. Fotografi super e mirë !!
  Pse nuk është botuar receta për sallatën me fruta dhe makarona? Duhet të ketë ndonjë gabim.
  Puthje!!
  Faleminderit për recetat tuaja, ato janë të shkëlqyera.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Delfi, e shoh pa probleme. Mund ta shihni tashmë? Përshëndetje dhe jam shumë i lumtur që ju pëlqen blogu ynë.

 4.   monica dijo

  Përshëndetje !!, Unë do t'i bëj ato tani ...
  Një pyetje, a mund të ngrihen ato pasi të bëhen?
  Ju faleminderit.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Monica, nuk jam përpjekur t'i ngrij, nuk e di se si do të jetë vaji. Shpresoj te ju pelqejne. Të gjitha të mirat.

 5.   YLL dijo

  Unë i bëra ato javën e kaluar në shtëpi dhe një sukses total. Era doli në rrugë.
  Dua t'ju falënderoj për recetat e mira dhe të lehta. Unë gjithashtu bëra koka perimesh për miqtë e mi dhe të shijshëm.

  1.    Elena Calderon dijo

   Më vjen mirë që ju pëlqyen, Estrella! Përshëndetje dhe faleminderit shumë që na keni parë.

 6.   Carmen dijo

  Unë bëra karkaleca deti dhe ato ishin të shijshme

  1.    Elena Calderon dijo

   Jam shumë e lumtur, Carmen!

 7.   m Jose dijo

  Mund të bëhen me karkaleca të ngrirë. Faleminderit mendoj se do të jenë aq të shijshme sa të gjitha recetat

 8.   sandra mc dijo

  Përshëndetje, sapo hyra në blogun tuaj dhe u magjepsa…. !!! Thjesht kam pasur termomiksin për një javë dhe jam shumë i kënaqur me të ... Kam aq shumë receta që dua të bëj sa nuk di nga të filloj. Karkalecat e detit duken shumë mirë, do t’i bëj edhe ata heh heh.
  Po kërkoj të bëj krepa dhe nuk mund ta gjej ... A mund të më thuash se ku mund ta gjej? Faleminderit… .për të gjitha këto receta të shijshme.

  1.    Silvia Benito dijo

   Sandra, unë kam krepat e bërë nga dy javë më parë, por nuk e kam postuar ende recetën. Do të përpiqem ta postoj për disa ditë.
   Një përshëndetje

   1.    sandra mc dijo

    Përshëndetje Silvia, unë do ta vlerësoja shumë ... vajzat e mia i duan ato dhe do të ishte një mënyrë shumë e shëndetshme për t'i kënaqur ato.
    faleminderit dhe do të jem i vëmendshëm ...
    një përshëndetje

 9.   Isabel Maria Bermudez dijo

  Faleminderit për blogun tuaj, është hera e parë që hyj dhe e shoh shumë interesante. Puthje

 10.   Tregti dijo

  A mund të bëhen dhe pastaj të nxehen për të ngrënë të nesërmen?

  1.    Virtytet González dijo

   Merche, mendoj pa problem ... Për sa kohë që ti i bën ato dhe golat janë ftohur në frigorifer

 11.   mishëruar dijo

  Pershendetje, une i kam bere te ngrire por dalin pak te ujshem, por mire

  1.    Irene Arkas dijo

   Kjo ndodh gjithmonë me ato të ngrira, prandaj ju duhet t'i lini të thahen dhe të shkrijnë për shumë orë.

 12.   eva dijo

  Pershendetje !!!! Sa mire kane dale, shume hire, po, e kam vene kthesen majtas qe mos te me thyej !!! puthje

 13.   Jose Miguel dijo

  MMM që duket mirë, i bëj në një mënyrë të ngjashme, i dua karkalecat :).

  1.    Irene Arkas dijo

   Këto karkaleca deti janë të shijshëm! Ata janë një ves ... dhe ajo bukë e lagur me vaj ...

 14.   Irene Arkas dijo

  Përshëndetje Leonor, të qenit shpejtësia e lugës nuk është e nevojshme. Por kurrë nuk dhemb kur e ktheni majtas. Me fat!

 15.   sara dijo

  Përshëndetje
  Sot e bëra këtë recetë dhe doli mirë ... por më duhet të them që karkalecat pak të papërpunuar, i lë një minutë më shumë. Karkalecat ishin të ngrirë por të shkrirë më parë. Çfarë kam bërë gabim? Faleminderit

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Sara, mbase edhe nëse duken të shkrirë nga jashtë, mund të ndodhë që brendësia e tyre ishte akoma e ngrirë. Karkaleca deti është një produkt shumë delikat që me pak kohë gatimi është tamam. Ndoshta i lini të pushojnë për 1 minutë brenda gotës, por makineria u fik, mund të jetë e mjaftueshme. Kjo gjithashtu varet nga madhësia e karkalecave, sepse ka nga të vogla në XL ... Herën tjetër rekomandoj që kur të kalojë koha, të lini 1 minutë pushim dhe të hapni një karkalec për të parë nëse gatuhen brenda.

   Një këshillë tjetër është shkrirja: duhet ta shkrijmë produktin 24 orë para se ta gatuajmë dhe brenda frigoriferit në një vend ku mund të kullojë uji i tepërt. Më pas thajini mirë me letër thithëse për të larguar ujin e tepërt dhe kështu i gatuani më mirë.

   Ju do të më tregoni si në lidhje me herën tjetër! Një përqafim dhe faleminderit që na shkruat.

 16.   Laly dijo

  Përshëndetje mirëmëngjes, gëzuar vitin e ri. Kur vendosni karkalecat në gojë, nuk ktheheni majtas, thjesht dua t'i bëj për fundvitit dhe kam frikë se nuk do të dalin mirë. Thatshtë se familja politike po vjen.

  1.    Ana Valdes dijo

   Përshëndetje Laly! Do ta vendosja kthesën e majtë, për çdo rast. Ata me siguri dalin mirë për ju. Fat i mirë me atë darkë! Do të shihni se si ia dilni! Një përqafim dhe gëzuar vitin e ri!

 17.   Laly dijo

  Faleminderit që më përgjigjesh kaq shpejt. Gëzuar Vitin e Ri Vitin e Ri dhe Gëzuar Vitin e Ri.

 18.   Anxhela dijo

  Keni harruar të vendosni kthesën e majtë. E bëra pa u kthyer në të majtë dhe kishte shumë karkaleca të copëtuar.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Angela:

   Shpejtësia e lugës nuk ka shumë fuqi për të prerë por kontributi juaj është shumë i mirë !!

   Përshëndetje!

 19.   Engjëj dijo

  Përshëndetje!! Për t’i bërë ato me tm5, a është shpejtësia dhe koha e njëjtë?

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Anxhelos, në programin e hapit 2 8 minuta, temperatura 120 ° dhe në hapin 3 vendosni temperaturën 120 °. Shpejtësia është e njëjtë. Puthje !!

 20.   Susana dijo

  Unë kam vendosur nga ana e kundërt sepse më dha që karkalecat të mund të shtypen.