Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Patate të mbushura me ton

Ndonjëherë arrij në fund të ditës që Nuk di çfarë të bëj për darkë. Disa netë më parë isha i rraskapitur dhe nuk kisha bërë asgjë. Unë gjithashtu nuk e kisha idenë e qartë se çfarë të përgatisja dhe as nuk doja të arrija.

Duke kërkuar nëpër internet, hasa në këtë recetë dhe më tërhoqi vëmendjen. Kishte të gjithë përbërësit, përveç karkalecave, të cilat i zëvendësova me disa Kanaçe me ton.

Ndërsa ishte duke larë djalin e vogël, patatas dhe më pas në kohën e përgatisni darkën tuaj, Unë bëra pjesën tjetër.

Kështu që sa hap e mbyll sytë pata darkë gati. Në fund të fundit duhet të them se doli e shijshme dhe e thjeshte. 

Do të bëhet gjithashtu një nga recetat e mia të rregullta që nga viti përbërësi kryesor është patatja dhe zakonisht kam mjaft nga kopshti i familjes sime.

Më shumë informacion - Qull karrote, patate dhe pule

Burimi - Thermomix Recipes

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, E lehtë, Vezë intolerante, Më pak se 1 orë, peshk, Receta për fëmijë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

44 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   iglesias sandra dijo

  Duket shumë mirë, doja t'ju pyesja, nuk keni vendosur si ta bëni salcën? Unë kam termomix t21, faleminderit.

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Sandra, kur them të skuqura, kam parasysh përgatitjen e qepës, tonit dhe kërpudhave. Në lidhje me bërjen e tij me tm21, unë e kuptoj që me të nxehet më parë, zvogëloni një ose dy minuta, përpiquni të shihni se çfarë është.
   Ju tashmë më tregoni bukur.

 2.   sandra mc dijo

  Përshëndetje Virtytet, si gjithmonë ... dilni jashtë! Çfarë bojë kanë dhe çfarë e bën të lehtë për tu bërë. Ju tashmë e dini që unë jam me ju në këtë biznes të gatimit të shpejtë dhe sidomos natën. Faleminderit shumë, me siguri më keni shpëtuar nga më shumë se një nxitim.
  Një puthje e madhe

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Sandra, çfarë nxitimi, mesazhi juaj. Më vjen mirë që ju pëlqen, dhe ju rekomandoj ta bëni shpejt, do të shihni se sa të suksesshëm jeni dhe si përsërisni.
   Përsëri, faleminderit shumë për mesazhin tuaj. Më jep shumë forcë për të vazhduar ...

 3.   angela dijo

  Sa mirë duket dhe sa e lehtë është të bësh !!!

  Unë tashmë kam bërë disa nga ato që keni vendosur këtu dhe një sukses!

  Kjo recetë bie nesër !!

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Angela. Jam shume i lumtur. dhe ju do të më tregoni këtë sa e tillë.

 4.   Elisa dijo

  Sapo më nxorre nga telashi "çfarë kemi për darkë?". Unë jam duke e përgatitur atë tani. Duket shumë mirë dhe gjithashtu super e thjeshtë. Faleminderit

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Elisa, a ka shumë pasdite, kjo pyetje na mundon,
   mos harroni te komentoni si ishte ...

   1.    Elisa dijo

    Përshëndetje Virtytet, sepse ashtu si e imagjinoja: RIQUISIMAS¡¡¡¡, një tjetër recetë që regjistrohem për ta përsëritur.

    1.    Virtytet González dijo

     Përshëndetje Elisa, sa e lumtur jam, e bëj çdo javë.

 5.   Mari Carmen5 dijo

  Përshëndetje, receta është shumë e mirë dhe me një çmim të volitshëm ... e cila është shumë e rëndësishme. Pershendetje

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Mari CArmen, mirëpo pastaj rrumbullakos… 🙂 kur ta bësh, na thuaj

 6.   Jessie dijo

  Mmmm ato janë akoma shumë të nxehta, por janë të shijshme! Faleminderit për recetën, nuk dija çfarë të bëja për darkë dhe as mua nuk më pëlqente të ngatërrohesha.

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Jessi, as nuk mund ta imagjinoni gëzimin që më jep kur lexoj fjalë si tuajat. Ditën kur gjeta këtë recetë, më ndodhi e njëjta gjë, nuk dija çfarë të përgatisja, dhe kjo recetë është shumë e lehtë, dhe gjëja më e mirë është rezultati që është i shijshëm… ..

 7.   lola dijo

  shumë mirë mbaj shënim

  Puthje

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Lola, kur ta bësh, na thuaj. si ishte

 8.   gatim dijo

  Patatet kanë dalë shumë të mira, receta rekomandohet shumë. Përveç kësaj është receta e përsosur e lirë, e shpejtë dhe shumë e mirë. Pershendetje

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Gatim, jam i lumtur që ju pëlqyen ato.

 9.   Carmen dijo

  Kur lexova recetën më bëri goja, shumë faleminderit për recetën. :))

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Carmen, pata të njëjtën ndjenjë kur e zbulova dhe nuk më duhej gjysmë ore për të hyrë në punë.

 10.   Irene dijo

  Përshëndetje reci de kompi !! Më pëlqen shumë kjo recetë, me lejen tuaj do ta çoj në kuzhinën time për ta bërë javën tjetër. Sa shije !! Ju keni zgjidhur një vakt për mua, faleminderit bukur!

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje bukuroshe, sigurisht që keni leje,,, do të shihni se çfarë recete të shkëlqyeshme, të shpejtë, të thjeshtë, të lirë, me përbërës qilar ... do të na tregoni ...

 11.   çupë dijo

  Përshëndetje, i dua recetat tuaja, do të doja të dija nëse i bën me karkaleca, kur i shton? Faleminderit

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Maite, në parim receta ishte me karkaleca deti, por unë në atë kohë nuk e kisha atë, dhe erdha me diçka ton, përveç që zakonisht e kemi më shumë në dorë. Mund të shtoni karkaleca kur shtoni ton. Kam pasur vetëm një përbërës të zëvendësuar me një tjetër.

 12.   i butë dijo

  shum i pasur po zoteri !!!!! Shihni versionin e lehtë light ..

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje Blanky, unë kam një temë të lehtë, hahaha diçka e vështirë, 😉 nëse dikush gjen një alternativë për ta ndarë atë… ..

 13.   sissi dijo

  Unë e kam parë recetën dhe e kam bërë direkt ashtu siç e shpjegoni ju.
  Kemi pasur një darkë të mrekullueshme. Faleminderit

 14.   Mercedes dijo

  Të mirë.
  Unë vetëm i bëra ato dhe ato kanë shije të shkëlqyeshme. Sidoqoftë, kur shkova të zbraz pataten dhe të largohem nga buza, megjithëse u përpoqa ta bëja të trashë, lëkura u prish dhe ishte e pamundur të mbash formën për ta mbushur, kështu që unë bëra një lloj torte që mendoj se edhe unë e kam mirë . Kështu që si sugjerim dhe për herën tjetër, do të provoj patate me lëkurë më të trashë. Gjithsesi, recetë shumë e pasur. Faleminderit.

 15.   m Jose dijo

  Përshëndetje, ato janë bërë dhe ngrënë tashmë, e vërteta është se ka qenë një sukses, ju mund të ndryshoni ton për copa proshutë ose proshutë, çfarë mendoni? Faleminderit

  1.    Virtytet González dijo

   Përshëndetje M. José, mendoj se është një ide fantastike, receta ishte fillimisht me karkaleca deti dhe unë e zëvendësova atë me ton sepse ishte ajo që kisha në dorë dhe gjithashtu mendova se ishte ajo që pak a shumë kemi të gjithë në qilar.
   Nëse e provoni, na tregoni.
   Pasuria e një recete është se ne mund ta formojmë atë.

   1.    Yai dijo

    Me vjen keq! E di! Unë nuk e vura kapakun në enën varoma! Q disastereeeee !!!!!

    1.    Virtytet González dijo

     Përshëndetje Yai, hahaha, unë do të përgjigjesha mesazhin tënd të parë dhe do të të pyesja të njëjtën gjë nëse e kishe vënë kapakun, sepse isha befasuar, që nga hera e parë që bëra këtë recetë që ishte frika ime nuk do të përshtatej, por provo përsëri dhe do ta shohësh.

 16.   Yai dijo

  Pershendetje! Unë kurrë nuk e kisha përdorur enën varoma dhe patatet ishin të gjalla! Çfarë mund të kishte dështuar? Faleminderit

 17.   Yai dijo

  Në fund e bëra! Ata ishin të shijshëm! Faleminderit!

  1.    Virtytet González dijo

   -Hi -Yai, jam i lumtur që ju pëlqyen, e dini, tani për të përsëritur ...

 18.   Çaro dijo

  Përshëndetje, unë e kam bërë atë dhe na pëlqen shumë, ne do të përsërisim, vazhdoni të dërgoni më shumë receta, ato janë të mira dhe të lehta.

 19.   ascenjimenez dijo

  Epo uau ... duhet të ketë qenë për shkak të asaj që thoni ju, mbase ishin patate të reja, ato që më pëlqejnë! ose më të vogla se ato që vendosin Virtudes ... Nëse guxoni ta bëni përsëri, mund të hapni enën Varoma herë pas here - me shumë kujdes që të mos digjeni vetë - për të parë nëse janë bërë. Shpresoj të jenë akoma shumë të shijshme. Puthje!

 20.   Eugenia dijo

  Mirëmëngjes, unë jam duke përgatitur patate, por unë shoh se 6 janë shumë, pasi pas ndarjes ata bëhen 12 dhe unë nuk e di nëse ata do të futen në kontejner, a mund të më hiqni nga dyshimet e mia? Faleminderit Virtytet.

 21.   ANA BELEN dijo

  Përshëndetje Virtytet, ju them se këtë fundjavë i bëra patatet tuaja të mbushura me ton dhe të gjithë e donim. Faleminderit për shpërndarjen.

  1.    Irene Arkas dijo

   Faleminderit Ana Belén! Jemi shumë të lumtur që ju pëlqyen. Një përqafim dhe faleminderit që na ndiqni !!

 22.   Eva (Catarroja) dijo

  Përshëndetje!! Timeshtë hera e parë që ju shkruaj, e gjeta blogun tuaj rastësisht dhe e vërteta është që ju keni receta me një pintë të mrekullueshme ... tani dhe për të filluar kam inkurajuar veten që të bëj patate të mbushura me ton, unë i bëra për darkë sonte dhe janë të shijshme, ne e kemi dashur atë. Unë bëra një ndryshim të vogël dhe kjo është se unë zëvendësova kremin për djathin e lehtë të Filadelfias dhe kërpudhat e konservuara për kërpudha natyrore ... mbresëlënëse, për ata që kanë nuk i beri i rekomandoj ... Po ashtu do ta ruaj receten per ta bere perseri. Faleminderit për shpërndarjen!!

  1.    Irene Arkas dijo

   Faleminderit shumë për komentin dhe sugjerimet tuaja, tingëllojnë shkëlqyeshëm !! Një përqafim

 23.   Dolores Orozco Leo dijo

  Përshëndetje, sot i kemi ngrënë këto patate dhe ato janë shumë të mira, të rekomanduara plotësisht. Një recetë e lehtë dhe e suksesshme. Faleminderit që e ndanë atë

  1.    Irene Arkas dijo

   Sa dhimbje të mira, sa e lumtur jam. Faleminderit shumë për mesazhin tuaj !! 🙂