Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Timbale orizi me rrush

Ju nuk duhet të jeni ekspert për të ditur se duhet të përfitoni fruta dhe perime sezonale. Së pari sepse janë në pikën e tyre perfekte të maturimit dhe së dyti sepse çmimet janë shumë më të lira pa zbritur asnjë cilësi. Kështu që sot do të përfitojmë sa më shumë nga disa rrush të bardhë.

Mos u frikësoni nga emri i daulle sepse, do ta shihni, është shumë e lehtë për t'u bërë!

Mund të bëhet si në kuti dreke qeramike, ashtu edhe në Tenxhere prej balte ose thjesht me unaza prezantimi që, jam i sigurt, shumë prej jush i keni në shtëpinë tuaj.

Mund të vendosim një pjatë të parë krem ose sallatë. Në këtë mënyrë do të marrim një ushqim i plotë dhe i larmishëm.

Më shumë informacion - Krem kungulli me djathë dhie / Sallatë me kungull i njomë dhe mango me kikirikë

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Oriz dhe makarona, Celiak, E lehtë, Më pak se 1 orë, Receta për fëmijë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   anrafera dijo

  Recetë e pasur dhe origjinale. Unë e mbaj shënim atë.
  Urime për blogun, ju kam votuar për ju në çmimet Bitácoras. Fat i mirë dhe vazhdo të ecësh lart në renditje, po bën shumë mirë.
  Përshëndetje.
  PS: Nëse ju pëlqen, mund të vizitoni blogun tim PROJEKTIMI GRAFIK ME FOTOSHOP dhe nëse mendoni se e meritoj, do të doja të kisha votën tuaj.

 2.   Carmen dijo

  Pershendetje! Unë i dua të gjitha recetat që ju po vendosni, por gjithashtu do të doja të dija nëse e dini nëse Elena tashmë ka një blog për të njohur lidhjen. Unë e dua llojin e pastave që ai gjithmonë na ka dhënë. Një puthje për të gjithë.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje carmen:

   Faleminderit për mbështetjen!!

   Këtu po ju lë Blogu i Elenës, lini një koment që me siguri ju emocionon shumë !!

   kisses!

 3.   Rocio dijo

  Përshëndetje, çfarë pamje të mirë po bëj tani, por dyshimi im është që ju nuk e keni vendosur temperaturën e furrës. Puthje.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Rocio:

   Unë nuk mendoj se do të jem në kohë për t'ju thënë se duhet të pjekni kazan në të njëjtën temperaturë me atë të ngrohur më parë, domethënë 180º.

   Gjithsesi do ta ndryshoj në recetë në rast se dikush tjetër ka të njëjtin dyshim.

   Faleminderit shumë për këshillimin !!

 4.   Inma dijo

  Përshëndetje Mayra, unë kam pasur termonixin për një kohë të gjatë dhe nuk e kisha shfrytëzuar aq shumë derisa zbulova blogun, i cili është i mrekullueshëm. Sot kam bërë recetën për të ngrënë dhe ka qenë një sukses, ata nuk kanë lënë asgjë edhe pse orizi ka dalë pak i trashë,
  A është për shkak se unë nuk e kam ftohur orizin nën ujë të ftohtë? Unë e bëra atë duke e lëvizur me një lugë në një tas, dhe kur mbusha unazat e prezantimit nuk e shtypa orizin.
  Ju faleminderit.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Inma:
   Ju tashmë e dini që kontrolli i pikës së orizit është pak i vështirë, por nëse ata e kanë ngrënë të gjithë, testi kalon!

   Faleminderit per komentin !!