Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Grurë i butë me proshutë dhe gorgonzola

Sot kam përgatitur një recetë me një aleat i madh Në kuzhinën time. E zbulova vite më parë në Francë dhe, për fat të mirë, tashmë mund ta gjejmë në supermarkete spanjolle.

El grurë i butë Ai përgatitet sikur të ishte oriz dhe është një tjetër alternativë për të ngrënë drithëra pa iu drejtuar të njëjtëve përbërës si gjithmonë. Është gjithashtu i lirë, ruhet mirë dhe është shumë i gjithanshëm. Mund të përgatitet me receta të nxehta si kjo e sotmja ose me receta të ftohta si sallata për verën.

Ashtu si makaronat, gruri i ri, ajo shkon mirë me aromë të kripur dhe shkon në mënyrë perfekte me djathërat dhe salcat e tjera.

Shpresoj te guxosh te provosh dhe te me tregosh rezultatet !!

Më shumë informacion - Sallatë e freskët me grurë të butë

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Oriz dhe makarona, Vezë intolerante, Më pak se 1 orë, Receta për fëmijë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sebeair dijo

  Më pëlqeu shumë receta Mayra, në shtëpi konsumojmë shumë grurë të butë na pëlqen sa orizi dhe mbi të ka shumë fibra që janë gjithashtu të rëndësishme. Do të bëj recetën për ta provuar, një puthje.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Sebeair,

   Jam shumë i kënaqur që ju pëlqen, në shtëpinë time ne gjithashtu konsumojmë shumë grurë dhe, e vërteta është, më ndihmon të kem një dietë të larmishme.
   Do më thuash!

   kisses!

 2.   Catherine Corneliuson dijo

  Një recetë shumë interesante. Por në cilin dyqan mund të gjej grurë të butë këtu?

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Catarina:

   Ku eshte ketu?!!

   Nëse e keni fjalën për Spanjën, mund ta gjeni në supermarkete, në pjesën e orizit.

   Puthje !!

 3.   iglesias sandra dijo

  Ku e blini grurin? Faleminderit.

 4.   bel dijo

  Unë jam i interesuar të di se ku e blini grurin, a e shesin atë në Mercadona ???

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Sandra dhe Beli:

   Marka Nomen ka grurë të butë dhe e vërteta është, tani nuk e di nëse e kam blerë në Carrefour, Mercadona apo El Corte Inglés ... por është një përbërës që është i lehtë. Nëse jo, do të të vendosja atje ku e bleva.

   Puthje !!

 5.   Joaquim Mas Bernat dijo

  Unë ju përgëzoj për këtë recetë të shkëlqyer, me të vërtetë është shumë e mirë dhe shumë e lehtë për tu bërë. Faleminderit

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Faleminderit Joaquim !!

   Komente të tilla të shkëlqyera janë ato që na inkurajojnë të përgatisim gjëra të reja !!

   kisses!