Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Patëllxhanë të veçantë të mbushur

Kur shoku im e solli këtë pjatë në hani në punë Dhe e provova, e dija që do ta bëja menjëherë Dhe tani, kur më dha recetën dhe e pashë se sa e lehtë ishte… iu nisa punës.

Isha mësuar me patëllxhanët të mbushura me mish, por nuk i kisha provuar kurrë të mbushura me gjëra të tjera.

Kështu që sot ju sjell disa patëllxhanë të shijshëm të mbushur me ton, vezë të ziera dhe djathë. E shijshme dhe shumë e shëndetshme!!

Më shumë informacion - Patëllxhan i mbushur

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, Sallata dhe Perime, E lehtë, Më pak se 1 orë, Receta Varoma, regjim

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

47 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   veronikë dijo

  Sa e shijshme nuk më ka humbur kjo recetë, me atë që më pëlqen patëllxhanët e mbushur, dhe unë do të provoj këtë mënyrë të re, shumë faleminderit për këtë blog të mrekullueshëm.

  1.    Irene Arkas dijo

   Faleminderit Veronica! Do të shihni se sa të shijshme janë dhe sa lehtë bëhen. Do më thuash.

 2.   coolfashion dijo

  Kjo pjatë është e përshtatshme për ta lënë atë të bërë dhe për ta ngrohur në fund?

  është që unë gjithmonë duhet të lë ushqimin e bërë në mëngjes.

  Faleminderit!!!!!!!!

  1.    Irene Arkas dijo

   Moda e lezetshme,
   është perfekte ta lini të bërë dhe ta ngrohni në fund. E bëra kështu: ju i lini të gjitha gati, me djathin e integruar të spërkatur sipër. Atëherë thjesht duhet ta fusni në furrë në 210 about për rreth 10 minuta ose derisa të marrin ngjyrë kafe të artë. Faleminderit!

 3.   imma vega dijo

  Patellxhanet hidhen brenda dhe ne stomak !!!. E shijshme, kjo recete do te vazhdoje te behet shpesh,
  thank you very much

  1.    Irene Arkas dijo

   Ima,
   Sa gëzim ju pëlqyen! I kam dashur vërtet. Kështu që unë do të vazhdoj t'i bëj ato gjithashtu shpesh. Faleminderit që na ndiqni!

 4.   sandra mc dijo

  Përshëndetje Irene, si duket kjo recetë? Po ashtu i kisha bërë vetëm me mish. Por më duket aq lehtë sa për të hënën blej përbërësit që më mungojnë dhe i bëj ... sa të shijshme !!! Përshëndetje dhe faleminderit

  1.    Irene Arkas dijo

   Pershendetje Sandra,
   Unë tashmë ju thashë se ato janë shumë të lehta, prandaj shkoni përpara dhe mos hezitoni. Bëni që të vrapojnë !! Do të shihni se sa të pasur janë. Ju gjithashtu mund t'i lini të përgatitur paraprakisht dhe pastaj nëse dëshironi mund t'i ngrini edhe ato. Ashtë një pjatë e shkëlqyer!

 5.   Kunadhe dijo

  Unë i kam bërë ato këtë fundjavë dhe ka qenë një sukses !! E lehtë, e shpejtë dhe e shkëlqyeshme. Faleminderit vajza, ju ndjek çdo ditë.

  1.    Irene Arkas dijo

   Marta, sa mirë, më vjen shumë mirë që ju pëlqeu. Unë e doja atë dhe është kaq e lehtë ...

 6.   cali dijo

  Përshëndetje, kjo duket shumë mirë, nesër do ta bëj, desha t'ju pyes nëse kanaçe e tonit është nga ato të mëdha apo të vogla, faleminderit shumë

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Cali, natyrisht që nuk e kam specifikuar! është një kuti e vogël. Edhe pse varet nga markat, ato afërsisht kanë rreth 80 gram. Do ta fus në recetë tani. Faleminderit bukur!

 7.   MAMEN dijo

  E VURTETA: EKSPUZITE Pra nuk më pëlqen vezët. E PARA REQETIPN, BLEJ P INRBGRRSIT DHE E B MΑ P DR darkë, burri im e pëlqeu shumë.ÇFAR I Bëra Atij i vuri më shumë djathë, sepse ne e duam atë. ISshtë një pjatë që mendoj ta përsëris. FALEMINDERIT

 8.   Irene Arkas dijo

  Përshëndetje Mamen, sa mirë! E vërteta është se patëllxhanët janë maskuar shumë mirë me tonin dhe djathin Filadelfia. Jam shumë i lumtur që ju pëlqyen aq shumë. Faleminderit!

 9.   Ricardo dijo

  Përshëndetje, unë e bëra recetën mbrëmë dhe mund t'ju siguroj se është një pjatë e hollë. Gruaja ime mezi pret t’i bëjë përsëri. Nëse dikush ka dyshime për ta bërë këtë pjatë, atëherë le të hiqet, pasi është një sukses i sigurt.

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Ricardo, faleminderit shumë për komentin tuaj! Çfarë gëzimi të dihet që ju keni pëlqyer aq shumë. I kam dashur për sa të thjeshtë janë për tu bërë dhe sa të shijshëm janë. Faleminderit!!

 10.   Anës Guerrero gil dijo

  grhola: Unë tashmë i kam bërë që të mbajnë erë skandali, por mua më ka mbetur shumë mbushje sepse në vend të patëllxhanit kam bërë tre dhe kam vendosur gjithçka në tre kopje për të parë nëse më jepni një ide për të përfituar nga mbushja, a do të ishte mirë të mbushnim disa speca Piquillo ose disa patate? Unë pres që t'i provoj. Faleminderit

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Ana, natyrisht! Mbushja është e shkëlqyeshme për mbushjen e specave piquillo, patateve apo edhe kanelloneve. Sa ide e mire !!

 11.   amator dijo

  Po kërkoja një recetë me patëllxhanë, por nuk dija si ta aplikoja në termomiks, dhe me këtë recetë tuajën, e vërteta është se më keni hapur sytë. Sot në blerje bien disa patëllxhanë!

  1.    Irene Arkas dijo

   Afizionau, zgjedhje e mirë! Provojeni, do të shihni se çfarë mënyre e shijshme për të ngrënë patëllxhanë. Ju do të na tregoni për këtë !!

   1.    amator dijo

    Epo më duhet të them që janë të mira, bëhen shpejt, nuk ju duhen shumë enë dhe është një mënyrë tjetër për të ngrënë patëllxhanë, pasi isha mësuar më shumë të mbushesha me mish të grirë, që shkon për librin e recetave! Faleminderit

    1.    Irene Arkas dijo

     Unë jam shumë i lumtur Afizionau, ju tashmë keni një tjetër recetë të re të shpejtë dhe të lehtë !! Faleminderit.

 12.   Gloria Marqueño dijo

  Mendoj se jane patellxhanet me te mira qe kam provuar ndonjehere, i kam dashur, do bien shume here ne shtepi dhe mua me pelqen vetem djathi, faleminderit shume per kete recete

  1.    Irene Arkas dijo

   Sa lavdi e mirë! Ju nuk e dini se sa shumë gëzohem. Nëse nuk ju pëlqen djathi, gjithmonë mund ta zëvendësoni atë me një beshamel. Faleminderit për komentin tuaj!

 13.   ary_21_@hotmail.com dijo

  Më falni, por ……. Kisha mbetur vetëm një mbushje me patëllxhan, çfarë të bëj? Pse do të përdorej për disa ëmbëlsira? Faleminderit ju jeni më të mirët pa ju nuk do të hanim në shtëpinë time hahahahaajja

  1.    Irene Arkas dijo

   Epo, mund të shfrytëzoni rastin për të mbushur vezë të ziera fort, pasta, dolli, speca piquillo, patate të ziera, makarona ... ka përdorime të panumërta !! Ju do të na tregoni.

 14.   Anna dijo

  Irene:
  A mund ta bëj këtë recetë me termomix, por më shumë sasi, për 8 persona?

  1.    Irene Arkas dijo

   Sigurisht Anna! Shumat që kam vendosur janë për gjysmë patëllxhani të madh për person. Kështu që në rastin tuaj për 8 persona do të vendosja 4 patëllxhanë (nuk jam i sigurt që ato do të futen në varoma nëse janë shumë të mëdha). Nëse nuk përshtaten, mund t'i pjekni në furrë ose mikrovalë, mirë? Dhe përbërësit, do të ishte një çështje e shumëzimit të sasive x 4. Më tregoni nëse keni ndonjë pyetje, në rregull? Do më thuash!

 15.   Irenearcas dijo

  Urime Evamadrilas26! Jam vërtet e lumtur që ju pëlqyen. E vërteta është se është një recetë shumë e mirë, del gjithmonë mirë. Janë kaq të shijshme ... faleminderit që na ndiqni dhe na keni lënë këto komente të bukura!

 16.   Irenearcas dijo

  Sa i mirë është Lourdes, sa i lumtur jam ... dhe gjithashtu nëse i pëlqente vogëlushit ... Jam edhe më i lumtur ... është mjaft sfidë lol. Faleminderit shumë që na treguat dhe na ndiqni çdo ditë. Të gjitha të mirat!

 17.   Lorena dijo

  Lorraine Carlos

  E vërteta është se ato janë shumë të mira, unë shtova një mbushje tetra brik në mbushje dhe është më e butë, provojeni që është shumë e mirë.

  1.    Irenearcas dijo

   Maaadre im, unë as nuk mund ta imagjinoj sa të shijshëm do të jenë me atë kuti kartoni ... me siguri i dha asaj një strukturë të pakonkurueshme. Faleminderit që na tregove! Jam shumë i lumtur që ju pëlqyen.

 18.   Esperanza dijo

  Përshëndetje Irene. Na pëlqeu shumë patellxhanët tuaj. Ato janë bërë bukur, dhe janë shumë të buta. Faleminderit!

  1.    Irenearcas dijo

   Epo Esperanza, çfarë gëzimi. Sa e lumtur jam që ju pëlqyen. E vërteta është se ato janë të shijshme. Faleminderit që na ndiqni dhe na shkruat. Shihemi këtu!

 19.   miritam52 dijo

  Po ti e ha edhe mykun e patellxhanit si te thuash jo "'?? ai ai
  Më mbetet pak për t’i përfunduar! 1 
  duke ju pershendetur !!

  1.    Irene Arkas dijo

   Po, natyrisht, ai ha gjithçka. Lëkurat e patëllxhanit kanë shumë veti dhe lëndë ushqyese. Ju do të shihni se sa e shijshme! A mund të më tregoni më vonë nëse ju pëlqyen? Faleminderit që na shkruat !!

 20.   Monica dijo

  Ju përgëzoj për recetën. Dje i bëra të hanin dhe i donim.

  Ju faleminderit!

  1.    Irene Arkas dijo

   Sa mirë Monika! sa jam e lumtur I dua, është një recetë që më pëlqen shumë. Një puthje e madhe dhe faleminderit që na ndiqni!

 21.   Mayra Fernandez Joglar dijo

  Unë e kam dashur idealin e zëvendësimit të beshamelit tipik për djathin e përhapur, kështu që është një recetë e thjeshtë dhe e pasur !!

  Faleminderit Irene !!

  1.    Irene Arkas dijo

   Faleminderit kompi! Isshtë një zëvendësues i mirë sepse shton shumë aromë dhe kremozë. Jam vërtet e lumtur që ju pëlqeu. Puthje!

 22.   Lorena dijo

  Zoti im, sa të shijshme janë, tani po i ha dhe mendoj se nuk i kisha ngrënë aq të hollë. Shkëlqyeshëm !! Faleminderit

  1.    Irene Arkas dijo

   Faleminderit Lorena! Jam shumë i lumtur që i keni dashur, personalisht më pëlqejnë shumë. Faleminderit shumë për mesazhin tuaj dhe që na ndiqni. Një puthje e bukur !!

 23.   Manu dijo

  Pershendetje! Receta del e mrekullueshme. Unë tashmë e kam bërë atë disa herë. Më vjen shumë keq që vë një faj .. por nuk di çfarë të bëj !! Fakti është se mbushja gjithmonë del me shumë ujë. Më ndodh me të gjitha recetat që kanë qepë. Unë kam një termomiks 21.
  A mund të më thuash se si ta zgjidh atë? A ka ndonjë hile? ? Unë e kam bërë këtë recetë disa herë. Duaje Por unë gjithmonë duhet të përfundoj tendosjen e mbushjes ...
  Nje puthje dhe faleminderit !!

  1.    Irene Arkas dijo

   Unë rekomandoj që të shikoni në këtë artikull me ekuivalencat midis modelit 21 dhe 31: http://www.thermorecetas.com/2012/02/27/cocinar-con-thermomix-tm31-y-tm21/

   Të gjitha recetat tona janë të dizajnuara për në datën 31, kështu që kohët ndryshojnë pak. Provoni të hiqni kupën kur të skuqni qepën dhe jepini edhe disa minuta para se të shtoni pjesën tjetër të përbërësve. Ju do të na tregoni! Dhe faleminderit që na shkruat dhe na ndiqni. Nje perqafim!

 24.   Alicia dijo

  Përshëndetje, unë e dua këtë recetë sepse ato janë të shijshme. Doja të dija nëse ato mund të ngrihen para ose pas au gratin dhe nëse dikur ngrihet patëllxhani është shumë i holluar me ujë?

 25.   Ann dijo

  Miremengjes! Kjo recetë është fantastike, e kam provuar dhe është e shijshme, dhe mbi të është e shëndetshme dhe me pak kalori. A mund të ngrihet? Faleminderit paraprakisht, të fala!

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Ana, po mund të ngrijë pa problem. Faleminderit per komentin tuaj. Jam shumë i lumtur që ju pëlqyen aq shumë, për mua, ata janë një nga të preferuarit e mi. 😉