Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Salcë Bolonese

recetë thermomix salcë bologneze

Disa ditë më parë postova në internet si gatuaj makarona dhe shume prej jush me kerkuan te vendos receten per te Salcë Bolonese.

Kjo recetë është një nga të preferuarat e burrit tim dhe tani e vajzave të mia, kështu që e bëj shumë shpesh. Para se ta bëja atë në një mënyrë tjetër, por duke pasur Thermomix my tim dhe duke parë recetën në libër, u inkurajova ta përgatisja dhe pasi ata e provuan atë është versionin tuaj të preferuar.

Në këtë recetë shtoni perime si karrota, piper jeshil, kërpudha dhe erëza të ndryshme dhe duket e mrekullueshme. Ju gjithashtu mund të përdorni viçi, derri ose një përzierje të të dyjave.

Këtë salcë mund ta përdorim për t’u përgatitur receta pafund si Lazanja, perime të mbushura, kanelloni, pica ose si anë për makarona.

Truku im personal

Truku im personal është të shtoj disa lugë erëza spageti. Unë përdor atë që kam blerë në Mercadona për shumë vite dhe më pëlqen prekja që i jep kësaj recete.

Ky është një sugjerim i vogël që më dha vjehrra dhe e falënderoj sepse me atë prekje makaronat shijojnë stil i pastër italian.

Më shumë informacion - Gatuaj makarona / LazanjaPatëllxhanët parmigiana

Burimi - Thelbësore

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Oriz dhe makarona, Mish, E lehtë, Më pak se 1/2 orë, Receta për fëmijë, salsas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

36 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   termo dijo

  Në Mercadona a ka ndonjë sezon?
  Do të më duhet ta shikoj sepse nëse tashmë na pëlqen kjo salcë në tmx me një pikë shtesë, edhe më mirë jo?
  Customshtë zakon im ta bëj dhe ta ngrij dhe kështu që ajo ditë me nxitim është të gatuaj makaronat, periudhën.
  Puthje.

  1.    Silvia Benito dijo

   Erëza është në kavanozët e erëzave dhe i jep një pikë shumë të pasur kësaj salce.
   Një përshëndetje

 2.   Noelia dijo

  As unë nuk dija për erëza, po e kërkoj tani! Unë, si termo, bëj kilogramin dhe ngrij në enë qelqi individuale për ta nxjerrë, veçanërisht për të voglin. As nuk e vura dafinën, do ta provoj menjëherë! Faleminderit Silvia!

  1.    Silvia Benito dijo

   Unë gjithashtu bëj shumë herë dhe ngrij për t'u përgatitur për ditët e tjera. Të vegjlit e mi e duan.

 3.   engjëllëz dijo

  PËRSHËNDETJE!! Është hera e parë që shkruaj… .m, e dua faqen… .dhe tmx ime… ..është vajza ime e tretë, hahaha. Epo, unë kam dy princesha në shtëpi, dhe më e madhja është 3 vjeç, kur dëgjon zërin e saj kur ndizet, ajo thotë: "Babi: Kam frikë ...". Unë kam qenë me të për një muaj të shkurtër. Jam i kënaqur, por kam ende shumë për të mësuar.

  Për këtë recetë, unë do të doja të dija nëse kërpudhat janë të konservuara ose natyrore.

  faleminderit dhe vazhdoni me recetat tuaja

  1.    Silvia Benito dijo

   Kërpudhat zakonisht i vendos në konservë, sepse i kam gjithmonë, por gjithashtu mund t'i vendosni natyrale dhe më del mirë.
   Një përshëndetje

 4.   Karmela dijo

  Pajtohem me pjesën tjetër, do të duhet ta kërkojmë atë stinë. Receta është shumë e mirë.

  1.    Silvia Benito dijo

   Unë e rekomandoj, sepse i jep një prekje shumë të pasur.
   Një përshëndetje

 5.   Mary dijo

  Mire shume mire !! Unë e kam provuar me erëza, siç thotë Silvia dhe ua rekomandoj të gjithëve, është shumë shumë e shijshme !!

  1.    Silvia Benito dijo

   Faleminderit Mary, më vjen mirë që po gatuan një super kuzhinë. Puthje

 6.   isa dijo

  Përshëndetje, emri im është Isa dhe unë kam qenë me termomi për një kohë shumë të shkurtër, së pari ju përgëzoj në faqe është shumë interesante, dhe ju mësoni shumë gjëra, veçanërisht për të sapoardhurit si unë.
  Tani do të doja të të bëja një pyetje, a mund të më dërgosh recetën për të bërë salcë jeshile për peshk? Isshtë se në libër ka një recetë por del shumë e lëngshme, do të doja më e trashë.

  1.    Silvia Benito dijo

   Isa, nuk jam përpjekur ta bëj nëse një ditë do ta bëj do ta botoj me kënaqësi, edhe kështu tjetri mos harroni se niseshtja e misrit ndihmon në trashjen dhe nëse e keni vënë tashmë, sasia e gramëve rritet.

 7.   Ana Maria dijo

  Doja t'ju falenderoja për recetat përrallore.

  1.    Silvia Benito dijo

   Ana Maria, faleminderit për ju që na ndiqni çdo ditë. Më vjen mirë që ju pëlqejnë recetat tona.
   Një përshëndetje

 8.   cali dijo

  Përshëndetje, doja të dija se ku mund ta gjej erëza, nuk e kam parë kurrë, faleminderit

  1.    Silvia Benito dijo

   E blej në Mercadona, ku kavanoza me erëza dhe quhet ajo erëza spageti ose makarona.

 9.   Elena dijo

  Përshëndetje Silvia, sa zgjat salca në frigorifer pa ngrirë?

 10.   Silvia Benito dijo

  Elena, nuk është e përshtatshme të kesh salcë pa konsumuar për më shumë se katër ditë. Tashmë ngri gjithçka që nuk harxhoj për dy ditë.

 11.   Nuria dijo

  Thjesht ju përgëzoj në blogun tuaj. Veryshtë shumë interesante, e dobishme, e thjeshtë, e plotë, e azhurnuar ... Ndihmon shumë për ata prej nesh që kanë filluar në këtë botë të thermomix. Faleminderit që e bëtë LEHTSISHT.

 12.   Susana dijo

  Përshëndetje, do të doja të dija nëse "lugët" e erëzave janë ato të mëdhatë, faleminderit.

  1.    Silvia Benito dijo

   Janë lugë të mëdha.

 13.   KUBI dijo

  Përshëndetje Silvia.

  Urime për blogun, është e mrekullueshme.

  Si do të “transformohej” kjo recetë për TM21?

  Do të ishte shumë e dobishme nëse vendosni në recetat tuaja ndryshimet e vogla që duhet të bëjmë, ata prej nesh që ende nuk dëshirojnë të heqin qafe TM21 tonë të vjetër. ;-)

 14.   Silvia Benito dijo

  Gjithçka do të ishte e njëjtë përveç hapit të fundit, përpara se të shtojmë mishin, vendosim fluturën në tehe, shtojmë mishin dhe përbërësit e tjerë dhe programojmë 20 minuta, temperatura e varomës, shpejtësia 1.

  1.    KUBI dijo

   Faleminderit shumë, Silvia.

   Do të ishte një detaj i shkëlqyeshëm nëse vendosni ato ndryshime të vogla në recetat për të cilat ne ende rezistojmë të heqim dorë nga TM21-ja jonë e vjetër !!!

 15.   Dhimbsuri dijo

  E shijshme !!, megjithëse herën tjetër do të vë pak më pak qepë
  Faleminderit vajza!

 16.   Ana Maria dijo

  E bëra këtë fundjavë dhe doli me të vërtetë mirë. Faleminderit shumë për të gjitha recetat !!!!!!

 17.   Victoria dijo

  Do të doja të më jepnit recetën se si ta bëj të ligët me domate, do ta vlerësoja pasi vajza ime e pëlqen shumë.

  1.    Silvia Benito dijo

   Victoria, ju gjeta këtë recetë. Unë nuk e kam bërë atë, por le të shohim nëse ia vlen. http://www.recetario.es/receta/2016/magro-con-tomate.html

 18.   rozë dijo

  Unë ju kam gjetur sot rastësisht duke kërkuar një recetë që më interesoi. Unë nuk e di nëse do të jesh akoma atje, por nëse je, unë dua të të them se kam qenë me thermomix për një vit e gjysmë dhe jam i kënaqur. Receta për spageti Bolognese, hera e parë që bëra me tm, e donim. Epo shpresoj të mund të mbaj lidhje me të gjithë. Një puthje e madhe

  1.    Irene Arkas dijo

   Pershendetje rosa! Sigurisht që ne jemi këtu dhe të kënaqur që ju kemi me ne. Faleminderit shumë për komentin tuaj, kështu që nëse keni qenë tashmë me TMX për 1 vjet e gjysmë, ju do të jeni një ekspert. Shikoni me kujdes faqen tonë të internetit sepse kemi shumë receta dhe të gjitha janë të shkëlqyera! Ne do të presim për ju!

 19.   Alejandra dijo

  Përshëndetje, unë gjeta blogun tuaj sot dhe e pëlqeva. Unë gjithashtu dua të rekomandoj që të bësh borën në Thermomix, dhe limonadat. Pershendetje

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Mirësevini Alejandra!

   Faleminderit shumë për rekomandimet tuaja! Në shtëpi jemi të varur nga limonada në verë dhe tani po kërkojmë propozime të reja!

   Nëse të pëlqente blogu ynë, unë rekomandoj që të regjistrohesh. Isshtë falas dhe ju merrni receta ditore direkt në një email!

   Puthje!

 20.   Inigo dijo

  "Erëza" ju lutem, ka lloje kafshësh po.

  1.    Irene Arkas dijo

   Në të vërtetë, Iñigo, unë kam korrigjuar recetën e koleges sonë Elena. Faleminderit shumë për vlerësimin! Aktualisht, ekziston pak konfuzion midis të dy fjalëve dhe me përdorimin është i shtrembëruar. Unë, që jam një shkrimtar, ndaj plotësisht me ju rëndësinë e përdorimit korrekt të të dy termave. Faleminderit! Nje perqafim.

 21.   kubi dijo

  Në cilën pikë të recetës vendoset domatja?

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Kubi, duhet ta vendosni në pikën 2.