Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Zierje viçi me birrë

Disa javë më parë ishim në Oktoberfest në Valencia. Eshtë e panevojshme të thuhet, ne kemi kaluar një kohë të mrekullueshme duke shijuar botën e gjerë të Cervezas... i freskët, me shkumën e tij dhe i shërbyer në ato kana të mëdha !!

Gjatë bisedës lindi pyetja se sa enët Ne dinim të përgatitnim me birrë ... dolën disa propozime, por ideja për të bërë një merak viçi mbeti e tronditur në kokën time.

E vërteta është se edhe pse vjeshta ka hyrë javë më parë, këtu vazhdojmë me vapë dhe vazhdojmë me të gazpaço, sallata dhe pjata të lehta por, pak nga pak, dëshironi të ndryshoni menunë dhe të filloni të merrni supa, kremra, zierje… Për të parë nëse me këtë propozim jeni të inkurajuar të arrini këtë vjeshtë dembel!

Çdo lloj birre vlen për këtë recetë. Malt ose elbi, bjond, i thekur ose i zi. Do të modifikojë vetëm ngjyrën e salcës, duke e bërë atë më të errët ose më të lehtë. Unë, këtë herë, kam përdorur një Guinness® dhe shikoni se çfarë ngjyre ka marrë pjata.

Ju inkurajoj ta përgatisni sepse është e thjeshtë, e shpejtë dhe vështirë se kërkon përbërës!

Më shumë informacion - 9 gazpacho ekzotike për verën

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Mish, Celiak, E lehtë, Intolerancë ndaj laktozës, Vezë intolerante, Më pak se 1 orë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

19 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guaskë dijo

  Përshëndetje, mendoj se është një recetë shumë e shijshme dhe do të doja ta bëja, por do të doja të dija nëse për ta bërë për katër persona duhet të dyfishoj përbërësit dhe kohën e gatimit. Unë e dua blogun tuaj dhe është shumë i dobishëm për mua. Faleminderit per gjithcka.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Concha:
   Për të bërë recetën për 4 persona, personalisht, unë do të dyfishoja të gjithë përbërësit përveç majdanozit, i cili do të shtonte vetëm një degë dhe vajin, i cili nuk do të shtonte më shumë se 50 g.
   Shkarkimi i qepëve do të zgjasë pak më shumë, rreth 10 minuta.
   Dhe pastaj, për kohën e gatimit, do të vendosja nga 35 deri në 40 minuta.
   Shpresoj të gëzoheni dhe të na tregoni rezultatet !!

 2.   Rachel dijo

  A mund ta ndryshoni viçin për mish derri?

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Rakel,
   Sigurisht që mund ta ndryshoni viçin për mish derri, por atëherë koha e gatimit do të jetë më e vogël!
   Ju do të na tregoni rezultatet tuaja, apo jo? ; )

 3.   teresa dijo

  Dua të di nëse nuk shtoni pak ujë, faleminderit

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Hiri i kësaj meze është se gatuhet vetëm me birrë, nuk është e nevojshme të shtoni ujë. Do të shihni që mishi është ngjitës dhe i butë !!

  2.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Pershendetje Tereza:
   Sigurisht që mund ta ndryshoni viçin për mish derri, por atëherë koha e gatimit do të jetë më e vogël!
   Ju do të na tregoni rezultatet tuaja, apo jo? ; )

 4.   Begoña Gongora dijo

  Mayra, çfarë recetë e mirë! A mund ta marrin fëmijët? Unë nuk po e them vetëm për shkak të alkoolit, por sepse mund të jetë pak e hidhur, apo jo?

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Begoña:

   Ju tashmë e dini që secili fëmijë është një botë !! Por mos u shqetësoni, megjithëse duket një gënjeshtër, birra e errët me nxehtësinë dhe kur kombinohet me përbërës të tjerë ndryshon aromën e saj dhe pushon së paturi atë fund karakteristik të hidhur.

   Unë shpresoj se ju pëlqen!!

 5.   Piluka dijo

  Mayra një recetë shumë e shijshme për vjeshtën që këtë vit po na reziston ... Unë dua gjellë viçi. Unë do të provoj tuajat.
  Puthje

 6.   engjëll dijo

  Shumë mirë, do të më pëlqente ta bëja këtë recetë, mund të më rekomandoni se cilën pjesë të mishit të viçit e keni bërë recetë. Faleminderit.

  1.    Mayra dijo

   Pershendetje engjell:

   Epo, shiko atje ku nuk mund të të them sepse nuk shkova në kasap, ishte burri im !!
   Ajo që mund t'ju them është hileja që nuk dështon kurrë. Shkoni te kasapi juaj i zakonshëm dhe i kërkoni atij një copë viçi, le të jetë e butë, që ju do të bëni një merak për fëmijët (edhe nëse nuk keni fëmijë, thoni të njëjtën gjë sepse ata gjithmonë u japin atyre pjesa më e mirë !!)… nuk dështon kurrë !! Ju do të keni një merak të shkëlqyeshëm !! ; )

 7.   gatim dijo

  Receta është e shkëlqyeshme, por kjo është nëse ende duhet ta mbani për të paktën disa ditë derisa të mbarojë i ftohti. Me birrë, çdo merak është i shkëlqyeshëm!

 8.   Olala dijo

  Çfarë shikimi! E dua me mollë, por ... si ta bëj? Mayra, a mund të na e japësh recetën? Ju lutem! Faleminderit paraprakisht!

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   ummmm… do të duhet të presësh disa ditë për të parë shokun e përsosur !!

 9.   Karlamad dijo

  Recetë perfekte, doja të shihja ca me mish viçi që nuk ka shumë.
  Shumë falemnderit

 10.   Katarina dijo

  Hi
  Faleminderit për këtë blog që unë dua!
  Por një dyshim - kur gatuaj mish viçi duhet ta ziej përafërsisht. 1 orë e gjysmë derisa të zbutet. Keni mbetur vërtet me vetëm 25 minuta? Unë pashë që dikush rekomandoi 35-40 minuta, por gjithashtu më duket pak. Doja të dija mendimet tuaja, ju lutem.
  të fala

  1.    Mayra dijo

   pershendetje Catarina:

   Koha e gatimit varet pak nga sasitë që do të përgatisni dhe lloji i mishit që përdorni. Konkretisht, kjo recetë me 300 g mish viçi është bërë në rreth 25 minuta dhe rezultati ishte një mish i gatuar, por i plotë (siç shihet në foto).

   Shpresoj që ky koment të ju ndihmojë dhe të shkoni përpara dhe ta përgatisni !!
   kisses!

 11.   Valerie dijo

  Unë e bëra recetën dje dhe ishte një sukses! Faleminderit! E vetmja gjë është që ajo kishte 500gr mish dhe unë e kam lënë të gatuhet për 50 minuta. në mënyrë që të jetë më e butë. Do ta përsëris përsëri me siguri!