Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Dieta speciale me Thermomix

Ne ju prezantojmë të rejat tona ebook, një libër recetash për njerëzit që duhet të jetojnë me të një lloj intolerance ushqimore të tilla si sëmundja celiake, diabeti, intoleranca ndaj laktozës, veza dhe gjithashtu për ata që thjesht preferojnë të vazhdojnë dieta të veçanta të tilla si vegane ose vegjetariane.

32 receta për të gjitha llojet e darkave nuk janë botuar në blog

Ne e dimë vështirësinë e përfshirë në kryerjen e kësaj lloj diete në baza ditore, jo vetëm në koston e produkteve specifike në tregje, por edhe në kompleksitetin e përgatitjes së tyre. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë të heqësh dorë hani shëndetshëm, të ekuilibruar dhe bëni pjata të pasura, të shijshme dhe shumë ngjyra.

Blini librin tonë të gatimit

Ky është një libër gatimi në format dixhital që ju mund të kontrolloni kur të doni nga kompjuteri juaj, tableti, pajisja mobile ose shtypni në letër. Do ta keni gjithmonë në dorë edhe nëse nuk jeni afër Thermomix tuaj.

Çfarë recetash do të gjeni?

Ju do të surprizoni miqtë dhe familjen tuaj me fillestarë aq e shijshme sa:

 • Falafel kuinoa
 • Kroketa proshutë pa gluten
 • Djathë vegan për nachos

Kurse të para si:

 • Tas thes me salmon të marinuar, mango dhe alga deti
 • Pete me mel dhe perime
 • Burger kuinoa dhe bizele

Enët me oriz dhe makarona:

 • Petë orizi me karkaleca deti dhe salcë frutash deti

Fusion dhe pjata ndërkombëtare:

 • Tako me fasule të kuqe meksikane me mojo picón

Pjata dhe pije të ëmbla si:

 • Topa "dashuri totale"
 • Akullore e butë banane
 • Panna cotta me boronicë
 • Suxhuk Vegan Chocolate

E gjithë kjo dhe shumë më tepër!

Dyshimet? Provoni një recetë falas

Nëse ende dyshoni se çfarë do të gjeni në librin e recetave, ne ju ofrojmë një nga recetat ekskluzive të ebook: e shijshme mel dhe dumplings perime. Shkarkoni këtu.