Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

mbështjellës salmon

Paketim i salmonit te tymosur

Mbulesa e salmonit të tymosur, një recetë e shijshme dhe e shpejtë për t'u përgatitur për darkë ose një meze të lehtë me miqtë.

Vezë thëllëza Villaroy

Vezë thëllëza Villaroy

Ata pothuajse gjithmonë i duan këto meze të shijshme. Janë formë kroketi, brenda kanë salcë beshamel dhe pak surprizë. E tij…

Dmbëlsirë delikate me bazë çokollate me një prekje të lehtë të likerit Amaretto.

Mousse me çokollatë dhe amareto

Dëshironi të përgatisni një mus çokollate në më pak se 15 minuta? Ne ju tregojmë se si ta bëni atë dhe t'i jepni prekjen tuaj personale.

cupcakes fanta

Tortë Fanta®

Dëshironi të përgatisni një tortë me sodën tuaj të preferuar? Shkoni për këtë tortë me pandispanje Fanta®, do t'ju pëlqejë cilësia e tij me gëzof.

Patate të mbushura me ton

Këto patate të mbushura me ton janë aq të thjeshta dhe të lira sa do të bëjnë një darkë të shpejtë për të gjithë familjen.

napolon

Keni nevojë për një ëmbëlsirë të lehtë, të lirë që mund të bëhet paraprakisht? Ne ju tregojmë se si ta bëni duke bërë një Napoleon.

recetë e lehtë gojëmjaltë me fruta pylli termomix

Smoothie me fruta pylli

Në humor për tu hidratuar pasditeve të nxehta? Ky gojëmjaltë me fruta pylli është një alternativë e shëndetshme dhe ushqyese.

Supë me fasule jeshile me patate

Ne propozojmë një krem ​​fasule jeshile të pasur dhe të butë për darkat e dimrit. Rekomandohet shumë për fëmijët dhe të moshuarit.

Djegia

Ne do ta përgatisim këtë ardorío të pasur me domate, speca dhe bukë. Një recetë e thjeshtë që mund ta përgatisim paraprakisht.

makarona në formë butoni

Biskota butonash

A jeni duke përgatitur një parti apo një ditëlindje dhe keni nevojë për një recetë të lumtur dhe plot ngjyra? Provoni këto cookies me butona janë një sukses i garantuar !!

Flan krem

Jeni i ri në Thermomix® dhe nuk dini nga të filloni? Ne propozojmë një recetë të lehtë si ky krem ​​kremi.

Recetë ëmbëlsirash Thermomix cupcakes me ferrë

Ëmbëlsira me ferrë

A keni shkuar të vini manaferra dhe nuk dini çfarë të bëni me to? Po në lidhje me këto cupcakes ferrë? E butë, e ëmbël dhe plot aromë.

Torte bajame

Kur ta provoni këtë tortë me bajame, nuk do ta besoni sa e shijshme është. Një kënaqësi për pas darkës ose rostiçeri.

Recetë ëmbëlsirash Thermomix Tortë me shqeme

Tortë shqeme

Jeni adhurues i arrave? Po të bëjmë një tortë të habitshme dhe të thjeshtë me shqeme?

Recetë e ëmbëlsirave Thermomix bizcoflan në varoma.

Bizcoflan në varoma

Ju pëlqen biskota! Me shtresën e saj prej kadifeje dhe bazën e saj të lëngshme të sfungjerit ... çfarë prisni për ta provuar?

Fan xhuxh

Ju pëlqejnë ëmbëlsirat e shpejta dhe të lehta? Provoni këtë gjizë, do të dashuroheni me shijen e butë dhe thjeshtësinë e saj.

Krem recetë për ëmbëlsirë Thermomix dhe krem ​​millefeuille

Krem dhe krem ​​tortë millefeuille

Organizoni një event dhe ende nuk e keni tortën? Mos e komplikoni jetën tuaj, përgatisni këtë tortë milfej me krem ​​dhe krem ​​... do t'ju habisë!

Tortë me Breshkë Gertrudis

Keni ditëlindje dhe doni të përgatitni një tortë argëtuese? Ne ju tregojmë se si të bëni një Breshkë Gertrude që të gjithë do ta duan.

Tortë me ananas me krem ​​dhe djathë

Dëshironi të pjekni një tortë por nuk doni ta kaloni gjithë pasditen në kuzhinë? Me këtë tortë me ananas do të keni një ëmbëlsirë të pasur, të butë dhe të freskët.

Krahu Pink Panter

Dëshironi të përgatisni një tortë rozë për një meze të lehtë ose ditëlindjen? Ne ju tregojmë se si të bëni një krah Pink Panter me luleshtrydhe.

Lyonnaise me ton

A e dini pastë choux? Ne ju tregojmë se si ta bëni atë dhe si të përgatitni dhe mbushni disa pjata të shijshme të peshkut ton.

kokada

Po kërkoni një recetë me të cilën të përfitoni nga të bardhat e vezëve? Ne ju tregojmë se si të bëni kokada të shijshme.

panetone

panetone

Dëshironi të fitoni duartrokitjet e familjes suaj këtë Krishtlindje? Ne ju mësojmë se si të përgatisni një panetone të shijshme dhe tipike.

imazhi i kremit Breton i servirur në një tas qelqi

Krem Breton

Koha e shkurtër për të përgatitur një vakt dimëror? Unë rekomandoj këtë krem ​​breton me të gjitha gjërat e mira për bishtajore dhe perime.

supë me presh, karotë, qepë, patate, mish pule dhe një gëlqere.

Supë pule me aromë gëlqereje

Me këtë supë pule me aromë gëlqere do të shijoni një pjatë të nxehtë dhe të lehtë me më pak se 100 kcal. për porcion.

Kodi Nata

Me këtë recetë për merluc me krem, fëmijët do të hanë peshk pothuajse pa e kuptuar. Shtë një recetë kremoze dhe pa kocka.

Recetë Thermomix Mandarin

Reçel mandarine

Dëshironi të përfitoni nga fruti sezonal? Përgatitni një reçel të pasur mandarine për të shijuar aromën në çdo kohë të vitit.

hake

Tortë Hake

Të mërzitur dhe pa ide për darkë? Ne propozojmë diçka të thjeshtë si kjo tortë hake që fëmijët tuaj do ta duan.

Tortë me zebër

Dëshironi të përgatisni një meze të lehtë? Zbukuroni tavolinën me motive safari dhe shërbejeni tortën zebra, ajo gjithmonë shkakton admirim!

Gjoks pule me salcë djathi

Po kërkoni një recetë të lehtë, të thjeshtë dhe të shijshme? Përgatitni këtë recetë për pulën me salcë djathi. Do t'ju pëlqejë!

Kroketa Brie dhe proshutë

A i keni provuar tashmë këto kroketa brie dhe proshutë të bëra me Thermomix®? Aq kremoze dhe e lëmuar sa nuk do të lini asnjë të vetme!

Recetë për kifle kremi Thermomix

Ëmbëlsira krem

Provoni këtë recetë për kifle krem ​​dhe harroni ato të thata dhe të gomës. Ata do të përfundojnë në një çast.

Flani i biskotave

Nëse doni të shtoni një bonus në këtë flan biskote, shoqërojeni atë me dulce de leche. Një kombinim i shijshëm dhe me shije.

Krem kremi

Kjo është receta më e pasur e kremës së ëmbëlsirave që kam pasur ndonjëherë. Aroma dhe struktura e saj janë perfekte për të mbushur çdo tortë ditëlindjeje.

Oriz me qumësht soje

Dëshironi të përgatisni një ëmbëlsirë klasike plotësisht të përshtatshme për veganët? Provoni këtë recetë për orizin me qumësht soje, do t’ju ​​befasojë.

Byrek me perime klasike

Kjo tortë klasike me perime mund të shërbehet si fillim ose si pjatë anësore. Është gjithashtu ideale për të ngrënë në zyrë.

Veze e zier

Veze e zier

Një klasik i mëngjeseve kontinentale! Veze e zier. Brenda kremoze, e lëngshme dhe e shijshme.

Coquitos

A po shkoni në një parti dhe doni të vishni një detaj të bërë nga ju? Ne ju tregojmë se si të bëni kokitos të shijshëm me krem ​​pastiçerie.

pure me thjerrza, xhenxhefil, kerri dhe qumësht kokosi !!

Pure ekzotike me thjerrëza

Jeni mërzitur nga e njëjta recetë me thjerrëza? Dëshironi të përgatisni diçka të re? Provoni purenë ekzotike me thjerrëza...do të mahniteni.

Zierje viçi me birrë

Për të përgatitur këtë zierje birre mund të përdorni atë që ju pëlqen më shumë. Secila do t'i japë një shije të ndryshme salcës.

Timbale orizi me rrush

Një timbal i shijshëm orizi i kombinuar me rrush të stinës. Një recetë e thjeshtë dhe shumë e plotë pa gluten.

Supë selino me Thermomix

A ju pëlqen një darkë e lehtë dhe nuk dini çfarë të përgatisni? Ne ju sugjerojmë këtë supë selinoje të lehtë për t’u përgatitur dhe diuretik.

Kuskus maroken me pulë

Kuskusi maroken me pulë është një recetë e thjeshtë që me aromën pikante do t'ju çojë në tokat ekzotike.

suxhuk oktapodi

Oktapod suxhuk me salcë domate

A është i lodhur fëmija juaj nga darkat monotone? Provoni këtë recetë argëtuese për oktapodin e sallamit dhe salcën e domates së bërë vetë.

Kifle me portokall çokollatë

Filloni ditën tuaj me një fillim të mirë me disa kifle me lëng çokollate dhe portokalli. Një kombinim i shijshëm i shijeve.

artichokes recetë thermomix me kube proshutë

Angjinarja me proshutë

Nuk ka kohë për të përgatitur darkën? Ju tregojmë se si të përgatisni disa angjinare me proshutë. Një pjatë e shëndetshme, e shpejtë dhe e lehtë me Thermomix®.

Qofte pule dhe molle

Dëshironi një pjatë të lëngshme që mund ta merrni lehtësisht në zyrë? Provoni këto qofte me mollë pule. Nuk do të pendoheni!

Tortë me biskota dhe mollë

Dëshironi të organizoni një rostiçeri të thjeshtë? Shërbejeni këtë tortë me lëng mishi me biskota me një kafe ose çaj të mirë. As edhe thërrime nuk do të mbeten!

Recetë për ëmbëlsirat Thermomix Tavë me mollë dhe bajame

Tavë me mollë dhe bajame

Nëse ju pëlqejnë frutat, duhet ta provoni këtë tavë me mollë dhe bajame. Një kënaqësi e vërtetë me gjithë aromën e vjeshtës.

Fritters mollë.

Fritters mollë

Skuqjet e mollës janë versione të shijshme të bazuara në fruta dhe musht që tani mund t'i bëni me Thermomix® në një mënyrë të thjeshtë.

Makarona me brokoli dhe proshutë

Kjo recetë me makarona brokoli kombinon makaronat më të mira, perimet dhe shërbehet me salcë béchamel. Një kënaqësi e vërtetë.

Spirale me djathë dhie

Dëshironi të përfshini më shumë fibra në dietën tuaj? Ju rekomandojmë t'i përgatisni këto spirale me djathë dhie. Do të habiteni nga shija e tij.

Petë me recetë termomix me molusqe

Petë me molusqe

Nëse ju pëlqen fiduá, duhet të provoni këtë recetë për petë me molusqe. Do të habiteni nga thjeshtësia dhe shija e tij.

Recetë ëmbëlsire Thermomix tortë me karamel portokalli

Torte me karamel portokalli

Në këtë tortë portokalli me karamel kombinohet shija e të gjithë përbërësve të tij dhe rezultati është një ëmbëlsirë e pasur dhe e thjeshtë.

recetë termomix sallatë makarona

Sallatë makarona

Me këtë sallatë makarona mund të shijoni mëngjeset tuaja në plazh duke ditur që ushqimi juaj do të jetë gati kur të ktheheni në shtëpi.

recetë e thjeshtë termomix makarona meksikane

Makarona meksikane

A e keni pasur Thermomix-in tuaj kohët e fundit dhe dëshironi të dilni? Ne ju sugjerojmë këto makarona meksikane. E lehtë, e shpejtë dhe e shijshme.

Spageti karbonara

Ky version i spageti karbonara pa vezë është një recetë e shijshme makaronash me proshutë, krem ​​dhe djathë.

Petëza e stilit Madrid

A ju pëlqen recetat tradicionale? Atëherë ju duhet të provoni këto kuota të stilit Madrid. Një pickim i hollë i gastronomisë spanjolle.

Bizele me vezë të pjekur

A shqetësoheni për një dietë të shëndetshme dhe të shëndetshme? Provoni këtë recetë për bizele me vezë të zhurmshme dhe do të keni një darkë të lehtë.

Zierje Madridi

Zierja e Madridit është një pjatë e plotë me supë, bishtajore, perime që shoqërohet me lloje të ndryshme mishi, chorizo ​​dhe suxhuk gjaku.

Ëmbëlsira kunguj Halloween

Organizimi i një feste tematike? Mos harroni se nuk mund ta humbisni këtë tortë kungulli për Halloween. Do i surprizoni të gjithë!

Krem kremi Përbindësh Recetë Halloween

Krem kremi monstruoz

Nuk keni kohë për të përgatitur ëmbëlsira të mundimshme? Mos u shqetësoni, ne ju tregojmë se si të bëni disa krem ​​karamel për të festuar Halloween-in.

supë e shprehur

Supë supë

A keni mbaruar supë dhe keni nevojë për të tani? Ne ju rekomandojmë që të përdorni këtë recetë, në 36 minuta do të keni gati një supë peshku.

recetë e lehtë lëkundje çokollate termomix

Milkshake me çokollatë

Duket diçka e ftohtë për të luftuar pasditet e nxehta? Kjo lëkundje çokollate është e shijshme dhe e gatshme për 2 minuta.

recetë e lehtë bizele termomixh me proshutë

Bizele me proshutë

Bizele me proshutë mund të bëhen paraprakisht për një darkë ushqyese, të shëndetshme dhe të mbushur me vitamina-minerale.

Recetë Thermomix merak me peshk shpate me patate

Zierë me peshk shpate me patate

Me këtë merak të peshkut të shpatës do të keni një pjatë me bazë peshku, të thjeshtë, të balancuar dhe perfekte për të gjithë familjen,

Receta e ëmbëlsirave Thermomix Varoma Veza Flan

Flan veze me varoma

A po kërkoni një ëmbëlsirë plot aromë si ato që bënin gjyshet tona? Provoni këtë flan vezë varoma, do ta pëlqeni.

Pure patate dhe karrota

Kjo pure patatesh dhe karrota mund të përdoret për të shoqëruar pjatat e mishit dhe peshkut dhe për t'u dhënë atyre vitamina dhe minerale shtesë.

Recetë Thermomix Krem kërpudhash

Krem kërpudhash

Me këtë krem ​​kërpudha do të shijoni një recetë të lehtë, të shëndetshme dhe të shëndetshme. Mos ndaloni së përdoruri për darkat tuaja.

Tagliatelle me myk

Tagliatelle al funghi është një recetë e shijshme ku aroma e makaronave kombinohet me salcën e kërpudhave.

Recetë Thermomix bllokim molle me kanellë

Reçeli i mollës me kanellë

A ju pëlqen të hani mëngjes me dolli? Pastaj duhet të provoni këtë reçel molle. Aq e lehtë dhe e shijshme sa do të përsërisni.

Fasule të bardha me vesh

A ju pëlqejnë pjatat me lugë? Ne ju tregojmë se si të bëni fasule të bardha fantastike me një vesh lehtë dhe thjesht.

Tortë me djathë ftua dhe Arzúa

A keni bërë paste ftua dhe nuk dini çfarë të bëni me të? Ne ju tregojmë se si të bëni një tortë të shijshme me ftua dhe djathë Arzúa.

Krem korrje (krem perimesh)

Keni shumë perime dhe nuk dini çfarë të bëni me to? Ne ju propozojmë një krem ​​ushqyes të përdorimit. 

Gatim makarona REceta thermomix

Gatim makarona

A e dini se si të përfitoni sa më shumë nga Thermomix® juaj? Ne ju tregojmë se si të gatuani makarona në mënyrë perfekte dhe pa komplikime.

Recetë për Krishtlindje Thermomix Salcë Pedro Ximénez

Salcë Pedro Ximénez

A ju pëlqen vera Pedro Ximénez? Pastaj duhet ta provoni këtë salcë. Soshtë kaq e thjeshtë dhe e shijshme saqë do të dëshironi ta përdorni për gjithçka.

Recetë Thermomix pure perimesh dhe peshku

Pure perimesh dhe peshku

Pure perimesh dhe peshku është një pjatë shumë e plotë që mund ta përdorni për të gjithë familjen, veçanërisht për njerëzit pa oreks.

Receta e ëmbëlsirave Thermomix Piononos

Piononos

Dëshironi të përgatisni disa piononos me mbulesë çokollate tek ne? Simpleshtë e thjeshtë dhe rezultati është si një pastë.

Recetë ëmbëlsire Thermomix Miguelitos de la roda

Miguelitos de la Roda

Miguelitos de la Roda janë pasta të bazuara në pastë të pastër dhe krem ​​pastiçerie, ideale për të shërbyer në një tavolinë pune.

Psherëtimat e dashnorit të recetës Thermomix Desserts

Psherëtima të dashnorit

Ne ju tregojmë se si të bëni psherëtimat e një dashnori lehtë dhe thjesht me Thermomix. Rostiçeri ideale për ahengje dhe ahengje pas darkës.

Çokollata lajthi

Po kërkoni një recetë që mund ta bëni në shtëpi dhe ta përdorni si dhuratë? Ne propozojmë këto çokollata lajthi. E pasur dhe shumë e lehtë.

Fritters

Fritters

Fritters. E gjithë aroma e Pashkëve në një pickim të ëmbël dhe të lehtë që lehtë mund ta përgatisim në shtëpi.

Recetë e thjeshtë Biskota Thermomix me armë

Biskota me armë

Përgatitja e biskotave të shijshme me armë është shumë e lehtë me Thermomix tuaj. Një rostiçeri argëtuese dhe me shije për të marrë pas darkës.

Tortë me kumbull banane dhe arre

A keni disa banane në tasin e frutave që do të humbni? Përgatitni këtë tortë kumbulle me banane dhe arrë dhe gjithashtu do të keni një tortë të shijshme sfungjeri.

Recetë ëmbëlsire Thermomix tortë sfungjeri "Eggless"

Torte pandispanje "pa veze"

Shijoni një tortë "pa vezë" dhe me të gjithë aromën e ëmbëlsirave shtëpiake. Përdoreni atë në festat tuaja të ditëlindjes ose në vakte.

Cakembëlsirë me arra

A e keni provuar tashmë këtë tortë me fruta të thata? Jushtë lëng, i shijshëm dhe i lehtë për t’u bërë. Ideale për mëngjes ose rostiçeri.

Biskota me çokollatë dhe arra

Po kërkoni një recetë të mirë rostiçeri? Kjo tortë me çokollatë dhe arrë është e pabesueshme sidomos nëse e shoqëroni me akullore.

Omeletë patate me recetë Thermomix

Omeletë

Dëshironi të përgatisni një omëletë patate me varoma? Ne ju tregojmë se si ta bëni atë lehtë dhe thjesht.

Katër pilaf me djathë

A keni provuar ta bëni këtë rizoto me katër djathë me Thermomix® tuaj? Cfare prisni? Easyshtë e lehtë dhe rezultati është një oriz i pabesueshëm kremoz.

Koka e shpejtë perime

Jeni lodhur nga fëmijët tuaj që protestojnë duke ngrënë perime? Provoni këtë koka të shpejtë perimesh. E shijshme dhe argëtuese.

Ngjiteni me TUNAFISH

Makaronat dhe toni janë një pjatë që u pëlqen shumë fëmijëve. Mos hezitoni t’i bëni për darkë, nuk do të lënë as thërrime!

Recetë Thermomix Puding me proshutë dhe djathë

Puding proshutë dhe djathë

A po organizoni një festë ditëlindjeje dhe doni të bëni një recetë të këndshme? Provoni këtë buding proshutë dhe djathë, ideal për fëmijë!

recetë e lehtë domate e skuqur thermomix

Domate të skuqura

A e dini se mund të ngrini domate të skuqura? Përgatitni këtë recetë, ngrini atë në pjesë dhe përdoreni kur të keni nevojë.

Reçel kungull i njomë dhe mollë

Reçeli i kungullit dhe mollës është ideal për të përfituar nga korrja nga kopshti juaj dhe për të shijuar kombinimin e frutave dhe perimeve.

Mousaka greke

A doni të përgatitni një recetë për të gjithë familjen? Provoni këtë musaka greke me shtresa mishi, salcë domate dhe patëllxhan ... e shijshme!

recetë thermomix salcë bologneze

Salcë Bolonese

Salcë e hollë dhe me lëng Bolognese që mund ta përdorni për të shoqëruar makaronat tuaja të preferuara ose për të përgatitur perime të shijshme të mbushura.

Recetat Thermomix supë me lëng mishi

Supë me lëng mishi

Me këtë të ftohtë, ju doni të përgatisni një supë shtëpie merak. Ne ju tregojmë se si ta bëni atë natyrshëm pa konservantë ose ngjyra.

Recetë Thermomix Kroketat proshutë Iberike

Kroketat proshutë iberike

Dëshironi të mësoni se si të bëni kroketa proshutë lehtë dhe thjesht? Ne ju tregojmë se si t'i bëni dhe t'i ngrini ato.

Salcë tartari

Keni nevojë për një salcë për të shoqëruar pjatat tuaja me perime ose peshk? Provoni këtë salcë tartari me turshi dhe kaperi.

Receta e Thermomix Marmitako

marmitako

A guxoni të përgatitni një marmitako në Thermomix® tuaj? Ne e kemi përshtatur këtë recetë tradicionale në mënyrë që ju thjesht të shijoni gatimin.

Sallatë frutash dhe makarona

A po kërkoni një recetë të shijshme që kujdeset për linjën tuaj? Provoni këtë sallatë me fruta dhe makarona. Ju gjithashtu mund ta bëni atë paraprakisht.

Karkaleca Scampi

Për të përgatitur karkalecat me hudhër duhet të përdorni përbërës me cilësi të mirë. Shërbejeni në enë balte për të mbajtur të gjithë nxehtësinë.

Recetë kallamar Thermomix në salcë amerikane

Kallamarët në Salsa Amerikane

A e dini se mund ta bëni këtë recetë për kallamar në salcë amerikane me kallamar të ngrirë? Shijoni një pjatë të shijshme dhe të lirë.

Recetë Thermomix Seabass en papillote

Levrek në papillote

A ju pëlqen receta të shëndetshme dhe të lehta? Ne ju sugjerojmë të bëni një levrek en papillote. Një mënyrë interesante për tu kujdesur për veten.

Recetë termomiks katalanas me spinaq

Spinaqi katalunas

Darka në më pak se 10 minuta? Po, me Thermomix® tuaj ju mund të përgatitni këtë recetë vegane të spinaqit katalanas.

Proshutë Recetë Thermomix dhe kifle djathi

Kifle me proshutë dhe djathë

A po organizoni një ngjarje dhe keni nevojë për një recetë për shumë darka? Provoni këto kifle proshute dhe djathi ... të shijshme !!

Roll spinaqi me salmon

Dëshironi të bëni një krah cigan të kripur? Ne propozojmë një spinaq të shijshëm dhe mbresëlënës me salmon.

Recetë e thjeshtë Thermomix Akullore e shpejtë me arrë

Akullore e shpejtë me pecan

Dëshironi të bëni një akullore të shpejtë pecan? Ne propozojmë një recetë të mrekullueshme me vetëm 3 përbërës dhe gati në 3 minuta.

Hudhra e bardhë

A do të dëshironit të përgatitni kursin e parë kur të ktheheni në shtëpi? Ne rekomandojmë një recetë aq të lehtë dhe të shpejtë sa ajoblanco.

Receta e Vezëve të Mbushura Thermomix

Vezë të mbushura

Keni nevojë për një pjatë të freskët që mund të bëhet paraprakisht? Provoni këtë recetë për vezët e mbushura me ton. Një klasik i tërë!

Smoothie ananasi me recetë të thjeshtë

Smoothie ananasi

Po kërkoni një meze të lehtë verore? Ne ju propozojmë këtë gojëmjaltë me ananas. Një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë me fruta dhe qumështore.

Sallatë me kivi dhe karkaleca deti

A doni të bëni një jetë të shëndetshme dhe keni nevojë për receta të shëndetshme? Provoni këtë sallatë kivi dhe karkaleca deti, aroma e saj do t'ju bindë.

Supë me kastravec dhe kos të ftohtë

Keni nevojë për një recetë të shpejtë, të shëndetshme dhe freskuese? Ne ju tregojmë se si të përgatitni një supë me kastravec dhe kos të ftohtë në 3 minuta.

Recetë themelore: gjalpë hudhër

Gjalpi i hudhrës është shumë i thjeshtë për t’u bërë dhe mund ta përdorni për t’i dhënë prekjen tuaj personale mishit, peshkut, perimeve dhe makaronave.

Oriz me ullinj

Mërziteni nga pjata tipike me oriz? Provoni këtë recetë ku orizi është i kombinuar me ullinj të gjelbër dhe të zi.

Pije izotonike

Relaksohuni duke pirë këtë pije izotonike që do të rinovojë energjinë tuaj pas një seance sportive ose një dite të plotë aktiviteti.

Makarona kineze

Keni nevojë për receta për t’i hequr dhe për të ngrënë në zyrë? Ne ju tregojmë se si të bëni një makarona kineze, me petë, perime dhe mish.

Actimel® shtëpi

Dëshironi të përgatisni një Actimel® të bërë në shtëpi? Soshtë kaq e lehtë dhe e thjeshtë sa që edhe fëmijët mund t'ju ndihmojnë ta përgatisni atë në shtëpi.

Vichyssoise

Vichyssoise është një recetë me presh dhe patate që mund ta përgatisni në çdo kohë të vitit dhe ta merrni atë të nxehtë dhe të ftohtë.

Recetë Krishtlindjesh për Thermomix molusqet a la Marinera

Molusqe a la marinera

Me këtë recetë për molusqe a la marinara do të keni një pjatë të parë të shijshme, të thjeshtë dhe aq të shpejtë sa do ta keni gati për disa minuta.

Pule Chilindrón

Me këtë recetë të thjeshtë për pulën chilindrón do të shijoni të gjithë shijen e salcës së saj me bazë kërpudhash.

Galantinë pule

Dëshironi të shijoni aperitivin por pa shtuar shumë kalori? Bëni këtë galantinë të pulës dhe perimeve. Do të të befasojë!

recetë thermomix gjoks pule në salcë

Gjoks pule në salcë

A keni organizuar një mëngjes në plazh dhe doni të lini ushqimin tuaj gati? Provoni këtë recetë për gjoksin e pulës në salcë.

Recetë Thermomix Gjoks pule portokalli

Gjoks pule portokalli

Në këtë recetë të shijshme, pula portokalli ka një kombinim të butë të aromave. Një pjatë e shpejtë dhe shumë praktike për darkë.

Pule në birrë

Me këtë recetë të pulës së birrës do të keni një darkë të shijshme për të gjithë familjen. Dhe më e mira nga të gjitha është se gatuan pothuajse vetvetiu.

Recetë Thermomix Pule me barishte të imëta

Pule me barishte

A ju pëlqen receta të lehta? Provoni këtë pulë me barishte. Mishi është lëng dhe salca është e shijshme.

Receta Thermomix Bateri pule me salcë pjeshke

Bateri pule me salcë pjeshke

Shfrytëzoni maksimalisht varomën me këtë recetë për kofshët e pulës me salcë bukuroshe! Një pjatë e thjeshtë për të gjithë familjen.

Smoothie me shalqi dhe banane

Smoothie me shalqi dhe banane

Smoothie super freskuese e shalqirit dhe bananes. Shtë shumë e lehtë, e thjeshtë dhe do të jetë perfekte për verën. 

Tortë me kos

Kjo tortë me kos është sa e thjeshtë aq edhe e pasur dhe e freskët. Gjithashtu me Thermomix® do të jetë gati brenda pak minutash.

Tortë mango tropikale

Kur të shijoni këtë tortë mango tropikale të freskët dhe me aromë, do të zbuloni se është e përkryer për çdo rast të veçantë.

Flan dardhe me vanilje

Të mërziten ëmbëlsirat tipike? Provoni këtë flan të dardhës vanilje. Shtë e freskët, e lehtë dhe me një aromë të pabesueshme.

Djathë muskat dhe tortë rrushi

Ky qumështor dhe rrushi muscatel është një propozim kremoz dhe i ndryshëm me të cilin mund të shërbeni një ëmbëlsirë të veçantë.

Pjeshkë në shurup

A ju pëlqen të përgatisni vetë ruajtje shtëpiake? Ne rekomandojmë këtë recetë për pjeshkë në shurup për të shijuar aromën e saj.

Qumështor Mascarpone

Nëse po kërkoni një ëmbëlsirë të butë dhe të shijshme, provoni këtë qumështor Mascarpone me Jam. Do ta pelqeni !!

Cherry clafoutis

Kjo clafoutis qershi është ideale për të erëzuar qershitë dhe për të shijuar më të mirën e verës.

Sode grejpfruti dhe rozmarine

Grejpfruti dhe soda e rozmarinës do të jenë pija juaj e preferuar gjatë verës. Gati në më pak se 1 minutë dhe me një aromë që do t’ju ​​shuajë etjen.

Recetë termomixhe me reçel ferrë

Reçeli i ferrë

Mëngjeset tuaja nuk do të jenë më kurrë të njëjtat me këtë reçel të shijshëm ferrë. Shfrytëzoni rastin për ta bërë atë në shtëpi në një mënyrë të thjeshtë.

Reçel pjeshke

Kush mund t’u rezistojë recetave shtëpiake? Reçeli i pjeshkës është një klasik i mëngjesit që do ta përdorni edhe në ëmbëlsira.

Marmelatë ananasi

A keni blerë ananas dhe nuk dini çfarë të bëni me të? Provoni këtë reçel të shijshëm ananasi. E përsosur për përgatitjen e një mëngjesi tropikal.

Recetë e thjeshtë Jam Thermomix Plum

Reçel kumbulle

Reçeli i kumbullës është mënyra më e mirë për të përfituar nga korrja e verës dhe për të shijuar aromën e saj gjatë gjithë vitit.

Reçeli i kajsisë

Dëshironi të shijoni verën gjatë gjithë vitit? Atëherë ju rekomandojmë që të përgatisni këtë reçel kajsie.

Pelte domate

Provoni këtë reçel të shijshëm domatesh, është i përsosur për tostat tuaja të mëngjesit, meze ose për të shoqëruar bordet e djathit.

Krem i ftohtë me presh dhe mollë

Me këtë krem ​​të ftohtë me presh dhe mollë do të befasoheni me strukturën dhe aromën e saj të shijshme. Ideale për të rrahur nxehtësinë dhe për të qëndruar të hidratuar.

Pjepër Gazpacho

Gazpacho pjepër është një version i gazpacho klasik. Një recetë thelbësore në verë. Receta hap pas hapi në mënyrë që të keni 10.

Salmorejo

Salmorejo është një recetë tradicionale e gastronomisë sonë që nuk mund të mungojë gjatë verës për tu freskuar. E lehtë dhe e shëndetshme

Recetë e thjeshtë me gazpacho me shalqi

Shalqi Gazpacho

Gazpacho e shalqirit është një mundësi e përsosur për të ushqyer veten dhe për tu freskuar në ditët më të nxehta. E thjeshtë dhe aq e shpejtë sa nuk është dembel.

Recetë e thjeshtë Thermomix pjepër dhe koktej portokalli

Koktej pjepri dhe portokalli

Keni nevojë për një pije ekzotike për një parti? Provoni këtë koktej pjepri dhe portokalli. Me Thermomix® tuaj në 1 minutë do të jetë gati.

Supë me kastravec dhe kos të ftohtë

Kjo supë me kastravec dhe kos të ftohtë me një kthesë krokante është sa e shpejtë, aq edhe e lehtë. Ideale për tu kujdesur me veten me Thermomix® gjatë verës.

Recetë e thjeshtë termomix Sangria verore

Sangria verore

Përgatitja e kësaj sangria verore është një hit i sigurt. Aq e shpejtë për t’u bërë, aq e pasur dhe aq freskuese sa nuk do të mbetet asgjë.

Limonada e Qershisë Recetë e thjeshtë Thermomix

Limonada e qershisë

Ne ju tregojmë se si të bëni një limonadë qershi për të shijuar frutat tuaja dhe për t'u freskuar pasditeve të nxehta.

Recetë ëmbëlsire Thermomix Sorbet luleshtrydhe me shampanjë

Sherbet luleshtrydhe me shampanjë

A keni luleshtrydhe të ngrira? Shkoni përpara dhe përgatisni këtë sherbet luleshtrydhe me shampanjë. Do të jetë gati për 3 minuta.

receta embelsira termomix kokrra te kuqe

Sherbeti i manave

Shkoni përpara dhe përgatitni këtë sherbet kokrra të kuqe. Healthyshtë i shëndetshëm, natyral, freskues dhe ka të gjitha të mirat për frutat.

Recetë e lehtë për sherbet shalqi

Sherbet shalqi

Ky sherbet shalqi përveç freskimit do t’ju ​​ndihmojë të kontrolloni kaloritë pa hequr dorë nga kënaqësia për të shijuar verën.

Smoothie ananasi rozë dhe panxhar

Përgatitja e këtij smoothie rozë dhe panxhar me Thermomix® është shumë e lehtë. Për 2 minuta do të pini një pije plot vitamina dhe minerale.

Sherbet mandarine REceta thermomix

Sherbet mandarine

A keni fruta të ngrira dhe doni t'i jepni një dalje? Ne ju tregojmë se si të bëni një sherbet të shijshëm mandarine ose me ndonjë frut tjetër.

Recetë e lehtë Thermomix Mojito Sorbet

Sherbet Mojito

Dëshironi të relaksoheni për ca kohë me miqtë tuaj? Bëni një sherbet mojito për të kujtuar momentet më të mira të verës.

Recetë Thermomix tuna empanada

Byrek me ton

Ne ju tregojmë se si të bëni një petë me ton të thjeshtë dhe të shijshëm. Ideale për përgatitjen e një ditëlindjeje ose një darke joformale.

Receta Thermomix krem ​​spinaqi

Spinaq i kremuar

Provoni këtë recetë fantastike kremoze të spinaqit. Një pjatë e thjeshtë dhe e shkëlqyeshme që do t'u pëlqejë fëmijëve dhe të rriturve.

Mëlçia me qepë

Me këtë recetë për qepët e mëlçisë mund të shijoni të gjithë aromën e rropulli të përgatitur lehtë dhe thjeshtë.

Recetë lulelakër Thermomix me salcë majoneze

Lulelakër me salcë majoneze

Dëshironi të përgatisni një darkë të thjeshtë me bazë perimesh? Ne propozojmë këtë recetë për lulelakër me salcë majoneze.

Receta e Thermomix Hake me perime në avull

Hake me perime në avull

Kjo recetë për hake me perime në avull është një recetë e shëndetshme, e shpejtë dhe shumë e plotë për të shijuar aromën duke u kujdesur për veten tuaj.

Recetë e lehtë Karamel i lëngshëm Thermomix

Candmbëlsira të lëngshme

Përgatitja e karamelit të lëngshëm me Thermomix nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë dhe e sigurt. Përdoreni atë për të bërë krem ​​kremrash dhe receta të tjera të shkëlqyera.

Recetë Thermomix Rajs me brinjë

Rajs me brinjë

Ky oriz me brinjë është ideal për të gjithë familjen, sepse fëmijët dhe të rriturit do ta pëlqejnë atë. Një recetë thelbësore në librin tuaj të gatimit.

.Mbëlsirë polake

Cheesecake polake është një qumështor i ndryshëm, plot aromë dhe me një nuancë beze që e bën atë të veçantë.

Akullore me kafe karamel

A ju pëlqen akullorja dhe doni ta bëni një në shtëpi? Ne ju tregojmë se si të bëni një akullore spektakolare me kafe me karamel ... të parezistueshme !!

Recetë e lazanjës Thermomix

Lazanja

Lasagna me salcë bologneze dhe béchamel është një recetë ideale për një vakt familjar që mund ta bëni paraprakisht dhe madje edhe ta ngrini.

Receta e ëmbëlsirave Thermomix Manjar Imperial

Delikatesë perandorake

Kjo delikatesë perandorake është ideale për të përfunduar çdo vakt familjar. Një ëmbëlsirë e hollë, plot aromë dhe me një strukturë të lëmuar.

Lepuri i butë

Kjo recetë e kremit të lepurit është ideale për të shijuar një recetë të thjeshtë, plot aromë dhe me pak yndyrë.

Recetë kallamar Thermomix me patate

Kallamar me patate

Kallamar me patate është një recetë për të shijuar një merak të thjeshtë, të lehtë dhe të pasur me prodhime deti.

Recetë Thermomix Bishtajore me spinaq

Zierje bishtajore me spinaq

Nëse ju pëlqejnë recetat tradicionale, do t’ju ​​pëlqejë shumë kjo tigan me bishtajore dhe spinaq. Një recetë e thjeshtë e gatshme për 35 minuta.

Kërpudha në salcë

Receta për kërpudhat në salcë është një starter vegan, i pasur dhe shumë i thjeshtë për t’u bërë. Me këtë recetë hap pas hapi do të thithni gishtat.

Shtrëngimi i qumështit me arra tigër

Përgatitja e një horchata natyrore me arrë tigri pa konservantë është shumë e lehtë dhe e thjeshtë. Një pije e shëndetshme për çdo kohë të vitit.

Spirale me perime dhe salcë soje

Sallata spiral me makarona me perime dhe salcë soje është një pjatë e thjeshtë dhe e ekuilibruar. Ideale për të shkuar në punë ose në plazh.

Recetë ëmbëlsirash Thermomix Receta byrek me mollë pa sheqer

Byrek me mollë pa sheqer

Kjo byrek me mollë pa sheqer është ëmbëlsira e përsosur diabetike. Një tortë e lehtë, pa sheqer dhe plot aromë.

Lulelakër me salcë tartari

Lulelakra me salcë tartari është një mundësi perfekte për darkë, një recetë e thjeshtë me një kombinim shumë të pasur të aromave.

Krem akullor dhe kupë uiski me recetë të thjeshtë

Gotë krem ​​krem ​​dhe uiski

Kremi i ftohtë Whiskey Cream është një ide e shkëlqyeshme për një darkë të rastësishme me miqtë. Suksesi i siguruar, i thjeshtë dhe i shpejtë.

Përhapja e djathit krem

Kjo përhapje e djathit krem ​​është aq e shpejtë dhe e gjithanshme, sa do ta pëlqeni. Përdoreni atë si aperitiv ose si mbushje për pjatat tuaja.

Byrek me pulë me pulë

Byreku me pulë au gratin me domate dhe djathë është një recetë e pasur dhe e thjeshtë e përsosur për të krijuar krejt të re Thermomix® tuaj

Smoothie kajsie me recete te thjeshte termomixh

Smoothie kajsi

Smoothie me kajsi me fruta dhe qumështore është një meze e lehtë për pasditet e nxehta të verës.

Oriz me ton

Ne ju tregojmë se si të bëni një oriz të shijshëm dhe të ekuilibruar me ton për kur keni pak kohë dhe doni të përgatitni një pjatë të plotë.

Recetë Thermomix Presse Saksonie me Ullinj

Bërxolla saksone me ullinj

Bërxollat ​​e Saksonisë me ullinj është një recetë që do ta keni gati brenda 20 minutash dhe me një salcë aq të pasur sa do ta pëlqeni.

Recetë e thjeshtë termomix Portokalli Flan

Flan portokalli

Kjo pjesë portokalli është sa e pasur aq edhe e thjeshtë. Një ëmbëlsirë autentike shtëpi për të befasuar mysafirët tuaj.

Recetë e thjeshtë për limonadën Thermomix

Limonadë

Dëshironi të shijoni një limonadë të vërtetë? Isshtë i pasur, freskues dhe me Thermomix® tuaj do të jetë gati për 2 sekonda.

Recetë e thjeshtë freskuese Thermomix e kapuçinos

Kapuçino freskuese

Një kapuçin freskues gati për 3 minuta? Po, me Thermomix® tuaj gjithçka është e mundur. Një pije shumë e lehtë për të shijuar nxehtësinë.

Recetë kosi me akullore Thermomix

Akullore me kos

Je adhurues i akullores? Atëherë me siguri e doni këtë recetë akullore me kos. Një bazë e parezistueshme.

Byrek me krem ​​portugez

Kur të shijoni këtë tortë krem ​​portugeze do të zbuloni se kombinimi i aromave të tij është aq i pasur sa është i lehtë për t’u përgatitur.

Tarte karamel me arra

Me këtë tortë karamel me arra do të keni një ëmbëlsirë të lehtë dhe të butë me të cilën të kënaqni mysafirët tuaj.

Tortë San Marcos

Torta San Marcos është e famshme për aromën e saj. Laborshtë e mundimshme por me Thermomix® gjithçka thjeshtohet në mënyrë që suksesi të sigurohet.

Tortë dardhe

Ne ju tregojmë se si të bëni një tortë dardhe me bazë kompote. Gati në më pak se 30 minuta dhe ideal për çdo festë.

Tortë Sacher

Ne ju tregojmë se si të bëni një tortë të shijshme Sacher ideal për çdo festë, qoftë një vakt familjar apo një ditëlindje.

Tortë me milingonë me çokollatë

A jeni nga ata që çmenden për një tortë me lëng? Atëherë duhet të provoni këtë recetë për tortën me milingonë me çokollatë ... e shijshme !!

Tortë kokosi

A ju pëlqen kokosit? Pastaj duhet të përgatisni këtë tortë kokosi. Aroma dhe lëngja e tij e shijshme do ta bëjë atë të preferuarin tuaj.