Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

recetë e bukës mrekulli termomix

Bukë mrekulli

Me këtë bukë mrekulli do të keni në 45 një bukë shtëpiake, si ato më parë, me kore të saj krokante dhe thërrime të buta.

Supë me oriz me molusqe

Ju pëlqen orizi? Atëherë duhet ta provoni këtë ftohje orizi me molusqe. Sa e thjeshtë aq edhe spektakolare.

Bateri pule me hudhër

Këto kofshë pule hudhër të bëra me Thermomix tuaj janë perfekte dhe me një salcë të shijshme.

Recetë Thermomix supë Riojan

Supë Riojan

Me këtë recetë supë Riojan do të keni një pjatë ushqyese dhe të qëndrueshme. Një pjatë lugë e bërë lehtësisht me Thermomix

Salcë qepësh dhe kërpudhash

Kjo salcë qepësh dhe kërpudhash është perfekte për t’u shërbyer me mish të pjekur në skarë. Gati për 5 minuta me Thermomix.

Thesaret e detit

Thesaret e detit të mbushura me prodhime deti do t'ju befasojnë me strukturën e saj krokante dhe mbushjen e saj të shijshme të bazuar në karkaleca dhe midhje.

Muz i rremë gaforre merimange

Kjo mousse e rreme e gaforres së merimangës është aq e shpejtë për tu bërë sa është e lehtë. Një zgjidhje perfekte për një meze të lehtë të shijshme të improvizuar.

Nougat gjysmë i ftohtë

Me këtë nugat gjysmë të ftohtë mund të shijoni një ëmbëlsirë të shpejtë dhe të lehtë për Krishtlindje për ta bërë me Thermomix tuaj.

Flan nougat e verdhë e thekur

Me këtë flan të shijshme të nuancës së verdhë veze të thekur do të keni një ëmbëlsirë të shijshme dhe një recetë përdorimi.

Nougat tre çokollata

Me këtë tre nugat çokollate mund të shijoni të gjitha llojet e çokollatës në të njëjtën kohë në mënyrë që Krishtlindjet tuaja të jenë perfekte.

Nugat kokosi

Ne ju tregojmë se si të bëni një nugat kokosi shtëpiak me një aromë të shijshme. Alsoshtë gjithashtu e shpejtë dhe e lehtë për tu bërë me Thermomix.

Recetë e Krishtlindjeve Thermomix Nougat me çokollatë me lajthi

Nuga çokollate me lajthi

Nugati me çokollatë me lajthi është aq i pasur dhe përgatitet aq i shpejtë dhe i lehtë me Thermomix sa do t’ju ​​befasojë.

Recetë Thermomix Christmas Nougat në gur

Nougat në gur

Nougat në gur është më klasikja për të gjitha Krishtlindjet. Tani mund ta bëjmë me lehtësi në shtëpi me Thermomix tonë.

Nougat me çokollatë krokante

Kjo nogat me çokollatë krokante e bërë me Thermomix është një ves i vërtetë për Krishtlindje për fëmijë dhe të rritur.

Recetë me çokollatë të nxehtë Thermomix

Çokollatë e nxehtë

Çokollata e nxehtë është ideale për çdo rast. Gjithashtu me Thermomix është kaq e thjeshtë për tu bërë sa nuk është dembel.

pema e Krishtlindjeve

Pema e Krishtlindjes është një recetë e përsosur Thermomix për tu gatuar me fëmijë gjatë pushimeve të Krishtlindjes.

Recetë e Krishtlindjeve Thermomix Stollen

i vjedhur

Ky stollen është perfekt për të befasuar mysafirët tuaj me një ëmbëlsirë tipike të Krishtlindjeve të kuzhinës gjermane.

Mantekadot e bajameve dhe kokosit

Këto bajame të shijshme të bajameve dhe kokosit janë një ëmbëlsirë tipike e Krishtlindjes që nuk mund të mungojë në librin tuaj të recetave.

Recetë e Krishtlindjeve Thermomix Roscón de Reyes

Roscon de Reyes

Roskoni de Reyes i bërë në shtëpi ka të gjithë aromën e Krishtlindjes. Nëse dëshironi të përgatisni ëmbëlsira në shtëpi, duhet të provoni këtë recetë Thermomix.

Recetë Thermomix Derr i Krishtlindjes në dy kuzhinierë

Derr pinjoll në dy vlime

Me këtë recetë për derrin e gjirit në dy kuzhinierë të bërë në Thermomix, ju do të dukeni si një kuzhinier i vërtetë për mysafirët tuaj.

Recetë e Krishtlindjeve Thermomix Midhjet në salpicón

Midhjet në salpicón

Këto midhje në salpción janë një recetë themelore shumë praktike, e lehtë dhe e lehtë për tu bërë me Thermomix tuaj.

Mish dhe petulla kanelloni

Këto kanelloni të pasura me mish dhe pate janë ideale për kur kemi shumë mysafirë për të ngrënë. Ato mund të bëhen paraprakisht.

Recetat e Krishtlindjeve Thermomix Karkalecat e Shafranit

Karkalecat e shafranit

Me këtë recetë për karkalecat e shafranit do të keni një meze të shijshme dhe origjinale për të befasuar të ftuarit tuaj.

Shufër me çokollatë

Me këtë shufër çokollate do të shijoni 100% të Krishtlindjeve. Cilësia e saj e lëmuar dhe aroma intensive do ta bëjnë secilën kafshim të paharrueshme.

Hake në cava

Kjo recetë për hake në cava është e shijshme. Shërbejeni atë të shoqëruar me salcën e saj në mënyrë që të ftuarit tuaj të vlerësojnë dhe shijojnë aromën e tij.

Donuts në formë kaçurrelash

Donuts në formë kaçurrelash

Një tjetër mënyrë origjinale dhe e ndryshme për të bërë donuts të përdredhur. Zbuloni sa të lehta bëhen dhe sa të shijshme janë.

Pica në formë kungulli

Picat në formë kungulli

Një mënyrë tjetër e ndryshme për të ngrënë pica, meqenëse do të bëjmë një picë të vogël, do t'i mbushim dhe do t'i japim formën e kungujve.

Salcë mollësh

Kjo komposto molle do të përdoret për të bërë ëmbëlsira ose për të mbushur ëmbëlsira dhe krepa. Gjithashtu për të ngrënë vetëm ose në tost !!

Byrek me kunguj me re

Byrek me kunguj me re

Mos e humbisni këtë vjeshtë si të bëni një byrek të shijshëm me kungull me përbërës shumë të veçantë: alte, kanellë dhe krem

recetë termomix lëng portokalli

Lëng portokalli

Dëshironi të bëni një lëng portokalli freskues me Thermomix? Në këtë recetë do të shihni se sa e lehtë është të bësh këtë pije për të gjithë familjen.

Tiramisu

Kjo tiramisu e bërë me Thermomix është aq e lehtë sa mund ta përdorni për çdo darkë apo festë të veçantë.

Briosh portugez

Briosh portugez

Brioshja portugeze do t'ju befasojë me strukturën e saj të ngjashme me brioche, e butë dhe me gëzof. Ideale për një mëngjes me shije.

Vdekja nga çokollata

Kush nuk do të dëshironte një vdekje me çokollatë të ëmbël? disa brownies tmerrshme për natën e Halloween.

Pepitos ose xuxos me krem

Pepitos ose xuxos me krem

Në këtë recetë ju mund të mësoni se si të bëni disa pepitos shumë të butë dhe me gëzof. Ata do të shoqërohen nga një krem ​​i mrekullueshëm special.

Recetë Thermomix tortë e Halloween

Torte Halloween

A keni një tortë të bërë dhe doni ta ktheni atë në një tortë Halloween? Ne ju tregojmë se si ta dekoroni atë në një mënyrë të thjeshtë.

Gota çokollate me krem ​​kafeje

Gota çokollate me krem ​​kafeje

Ne kemi bërë një turi shumë të zgjuar me çokollatë të mbushur me një krem ​​të shijshëm kafeje. Zbuloni sa të thjeshtë janë ata për të bërë.

Krem qumësht, kakao, lajthi dhe sheqer

Ky qumësht, kakao, lajthi dhe krem ​​sheqeri i bërë me Thermomix është i përsosur për t'u përhapur në biskota ose për të mbushur një tortë me sfungjer.

Oriz Nelba

Orizi Nelba është një recetë që mund ta bëni me Thermomix dhe që mund ta çoni në punë dhe të shijoni një vakt jashtë shtëpisë.

Majonezë hudhër-majdanoz2

Majonezë hudhër-majdanoz

Salcë e shijshme e majonezës e aromatizuar me hudhër dhe majdanoz. E lehtë dhe e shpejtë dhe e përsosur për të shoqëruar pjatat tona të peshkut.

Tortë Crème Brûlèe

Tortë Crème Brûlèe

Askush nuk mund ta imagjinonte që Crème Brûlèe mund të bëhej si një tortë dhe këtu keni rezultatin përfundimtar, një ëmbëlsirë shumë të shijshme.

Recetë për byrek me mollë Thermomix

Byrek me mollë

Kjo byrek me mollë është po aq e pasur sa ajo tradicionale por shumë më e lehtë për t’u bërë falë Thermomix tuaj.

Mbëlsira me limon me luleshtrydhe

Mbëlsira me limon me luleshtrydhe

Nëse ju pëlqejnë ëmbëlsirat e buta dhe me lagështirë, ne e dimë që këto kek kek do t'ju tërheqin plotësisht. Ato bëhen me një brumë ...

Tortë djathi La Viña me mollë

Tortë djathi La Viña me mollë

Do ta pëlqeni këtë qumështor nga La Viña për aromën e tij delikate të djathit dhe shtresën e saj të copave të mollës me kanellë.

Tortë bletësh e bërë me bukuroshe

Tortë bletësh e bërë me bukuroshe

Një tortë simpatike bletësh. Insektet e saj qesharake do t'ju bëjnë të guxoni të bëni këtë ëmbëlsirë të shijshme me aromë djathi dhe pjeshke.

Tortë kos me kajsi

Tortë kos me kajsi

Tortë kos me kajsi, një ëmbëlsirë e shijshme që mund ta ndani me të ftuarit tuaj me pako individuale të zbukuruara me dashuri.

Krem i ftohtë i shpargujve dhe kockave

Me këtë krem ​​të ftohtë asparagusi dhe këpurdhash do të shijoni, brenda dy minutash, një pjatë të parë të shijshme, të thjeshtë dhe shumë origjinale.

Byrek me mollë me thërrime

Byrek me mollë me thërrime

Një tortë me aromë të shijshme të mollës dhe bajames. Kjo ëmbëlsirë e bukur do të marrë prekjen e saj krokante me një shkrirje gjalpi dhe sheqeri.

Torte me beze çokollate

Torte me beze çokollate

Kjo tortë me beze me çokollatë është kombinimi perfekt. Tekstet e saj me aromë çokollate dhe beze do ta zbusin këtë ëmbëlsirë në një mënyrë praktike.

Tortë Karpatka

Tortë Karpatka

Isshtë një tortë e hollë me origjinë polake, me një lloj tjetër brumi dhe strukture dhe me një mbushje të jashtëzakonshme me aromë akulloreje. Rezultati juaj është perfekt

Medadat e plota

Medadat e plota

Pjatë tipike e gastronomisë së Egjiptit, e bërë nga fasulet e gatuara dhe e zbukuruar me qepë, qimnon, koriandër, majdanoz dhe limon. E shijshme!

Palmeritas me brumë brioche

Palmeritas me brumë brioche

Mësoni si të bëni palmeritas të shijshme me brumë të shkëlqyeshëm brioche. Ata janë një kënaqësi në gojë dhe bëhen me një qëlloj të butë dhe me gëzof.

tortë me çokollatë

Torta më e mirë me çokollatë

Një nga ëmbëlsirat më të mira me çokollatë me një aromë të jashtëzakonshme. Torta e tyre me sfungjer është e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e butë dhe kremi i tyre është i përsosur.

Bukë Brioche me mbushje molle

Bukë Brioche me mbushje molle

Kjo recetë e brumit e butë brioche është spektakolare. Ka një aromë të ëmbël, kështu që mund ta shoqëroni me një mbushje të vogël me mollë.

Salmon i stilit nordik

Salmon i avulluar në stilin nordik

Salmon i freskët në avull i stilit nordik. Përgatitet në më pak se 30 minuta dhe, kur zihet në avull në papillote, është shumë lëng dhe me shumë aromë

aioli shtëpiak

Receta themelore: aioli

Aioli, aioli ose ajoaceite është një salcë tradicionale e kuzhinës mesdhetare, bazuar në hudhër, vaj dhe, të paktën në versionin Valencian, të verdhën e vezës,

Gjalpë bajame gjithë

Gjalpi i bajames është i thjeshtë sa është i shpejtë për tu bërë me Thermomix. Shijoni shijen e tij në përgatitjet e shumta.

Tortë e shijshme me kos

Tortë e shijshme me kos

Një tortë shumë e shijshme me aromë natyrale të kosit. Do ta formojmë tortën me një brumë të aromatizuar me portokall dhe me një mbushje salcë kosi dhe kos.

Rrotull torte me portokall të sheqerosur

Rrotull torte me portokall të sheqerosur

Ky rrotull tortë me portokall të sheqerosur është një mrekulli. Isshtë bërë me një djathë krem ​​dhe krem ​​dhe me një tortë sfungjeri me aromë lëng.

Burritos pule

Super XXL pule burrito

Disa burrito super pule XXL të mbushura me guacamole, salcë kosi dhe pico de gallo. Darka perfekte për tu ndarë me miqtë.

Kunguj me krem ​​bajame

Kunguj me krem ​​bajame

Këto simite janë mënyra më e thjeshtë dhe origjinale për të bërë një tortë në një mënyrë spektakolare. Aroma e saj do të jetë ideale me këtë krem ​​të veçantë bajamesh.

Tortë me karotë

Torte Perfect Karrota

Cakeshtë torta e përsosur me karota, ajo klasike dhe ajo që me ashpërsi dhe përpjekje ka mundur të ideojë dhe të krijojë një tortë shumë të shijshme.

Kafe Dalgona

Përgatitja e kësaj recete të thjeshtë kafeje Dalgona me Thermomix është e thjeshtë. Vetëm 3 përbërës dhe në 3 minuta mund të shijoni aromën e tij.

proferolet

Profiterolet dhe fritters me krem ​​tartufi

Mësoni si të bëni profiterole dhe fritters me Thermomix tonë në një mënyrë shumë të lehtë. Isshtë një recetë e bërë me të njëjtën brumë dhe do të habiteni nga lehtësia e saj

Pashkëve Mona

Tufë shumë e butë e Pashkëve

Mësoni të bëni Mona tipike të Pashkëve që përgatitet në Kreshmët. Ndiqni hapat e recetës sonë dhe do të shihni se është e lehtë me një rezultat spektakolar

Gjalpë kikiriku dhe çokollatë

Përgatitja e këtij gjalpi të shijshëm badiava dhe çokollatë në shtëpi me Thermomix është sa e shpejtë, aq edhe e lehtë. Ideale për përhapjen në dolli.

Riojan ijë

Me Thermomix mund ta përgatisni lehtë këtë tender të shijshëm Riojan. Gati në më pak se 30 minuta dhe pa mundim.

Tava me petë dhe bizele

Tava me petë dhe bizele

Tavë petë e shpejtë dhe e lehtë me bizele dhe mish pule për kur duhet të dalim nga telashet me ushqimin. Alsoshtë gjithashtu e shëndetshme dhe e shijshme. 

Tortë banane

Tortë banane

Një tortë e shijshme e bërë nga banane dhe shoqëruar me djathë krem ​​dhe biskota të shijshme oreo. Do të jetë shumë e lehtë të bëhet me Thermomix-in tonë.

Ton i lehtë dhe pate açu

Me Thermomix tuaj ju mund të përgatisni ton të lehtë dhe pate açure në 2 minuta dhe të shijoni një pickim të shijshëm me vetëm 40 kalori.

Bukë brioche me krem ​​pastiçerie

Bukë brioche me krem ​​pastiçerie

Disa simite qumështi shumë të buta që ju të mund t'i bëni me Thermomix tuaj. Me një aromë shumë të veçantë dhe një mbushje të kremës së ëmbëlsirave për t’i bërë ato më të lëngshme

Abisinas me krem ​​limoni dhe beze

Abisinas me krem ​​limoni dhe beze

Disa abisinas të shijshëm të mbushur me një krem ​​limoni dhe të zbukuruar me një beze të shijshme, të cilën do ta përfundojmë me valëzim për ta bërë atë të hollë.

.Mbëlsirë panxhar dhe çokollatë

Kjo tortë sfungjeri me panxhar dhe çokollatë është aq e shijshme sa do të harroni përbërësit e saj befasues. Alsoshtë gjithashtu shumë e thjeshtë për të bërë me Thermomix.

Thekshëm me luleshtrydhe

Thekshëm me luleshtrydhe

Një nga tortat më spektakolare që mund të provoni. Përmban përbërësit, aromën, ngjyrën dhe origjinalitetin e tij më të mirë. Eshte per…

Kiçë djathi Chorizo ​​dhe Manchego

Kiço me lëng dhe i shijshëm djathë chorizo ​​dhe Manchego, me një kombinim të hollë të djathit Manchego të butë dhe gjysëm të kuruar. Ideale për meze të lehtë.

Crème brûlée me luleshtrydhe

Crème brûlée me luleshtrydhe

Një krem ​​perfekt dhe shumë i butë, i bërë me djathë dhe krem ​​dhe me një shtresë krokante sheqeri. Në mbushje ne do të prezantojmë luleshtrydhe për një ëmbëlsirë autentike.

Tortë me çokollatë me liker kafeje

Tortë me çokollatë me liker kafeje

Një tortë e bërë me një tortë sfungjeri me çokollatë dhe liker kafeje që do të ketë një prekje lëng kur lahet në një salcë çokollate dhe krem ​​me tartuf.

Lazanja e gjelit të detit të mbushur

Me këtë lazanjë të shijshme gjeldeti të mbushur mund të përfitoni nga mishi që ju ka mbetur gjatë pushimeve në një mënyrë të thjeshtë dhe të thjeshtë me Thermomix.

Tortë me perime, proshutë dhe djathë

Kjo tortë me perime, proshutë dhe djathë është një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë për tu bërë me Thermomix që do t'ju shërbejë për darkë gati për të gjithë familjen.

Zierje fasule me kungull

Përgatitja e kësaj tave me fasule dhe kungulli me Thermomix është e thjeshtë dhe në më pak se 40 minuta do të keni një pjatë bishtajore për ditët më të ftohta.

Bukë shumë të butë dhe të shijshëm

Bukë shumë të butë dhe të shijshëm

Disa rrotulla për mëngjeset ose vaktet tuaja shumë të buta dhe me një aromë të shijshme. Duke ndjekur hapat drejt letrës do të merrni simite shumë të buta

Bare cookie me Red Velvet

Bare cookie me Red Velvet

Një kombinim i shijshëm i dy shtresave të biskotave me çokollatë dhe një shtresë djathi krem ​​me ngjyrë të kuqe. Përzierja është e përkryer për Krishtlindje.

Puding me oriz dhe marzipan

Puding me oriz dhe marzipan

Këtu keni një ëmbëlsirë më të shijshme që të mund të përgatiteni për këto Krishtlindje. Eshte per…

Reçel karrote

Reçeli i karotës i bërë me Thermomix është i shpejtë dhe i lehtë për t’u përgatitur. Një rezervë e shijshme për të pirë ose për të bërë një dhuratë.

qumështor me kungull

Qumështor kungulli

Një tortë e hollë me një kombinim perfekt të djathit dhe kungullit. Bërë me një bazë biskotash të lyer me gjalpë dhe zbukuruar me djathë krem.

Krem kungulli Vegan

Këto krem ​​kungujsh veganë të bërë me Thermomix nuk mund të jenë më të shpejtë, më të lirë dhe më të lehtë. Dmbëlsirë për të gjithë familjen.

krem çokollate varreza

Varreza me krem ​​çokollate

Një varrezë e bërë me krem ​​çokollate dhe e zbukuruar me biskota oreo të shtypura. Shumë qesharak nëse e zbukurojmë edhe me varre dhe fasule pelte

biskota bollgur me mollë çokollate

Biskota me bollgur me mollë me çokollatë

Disa biskota me një shije të shijshme të çokollatës dhe mollës. Përbëhet nga thekon tërshëre dhe një brumë që kur të piqet do të jetë i butë dhe i freskët nga jashtë.

Vegan dhe çokollatë pa sheqer

Kjo pjesë vegane dhe pa sheqer çokollate është një ëmbëlsirë e përshtatshme për shumë intoleranca, e lehtë dhe e shpejtë për t’u bërë me Thermomix.

Karamel i lëngshëm pa sheqer

Me këtë recetë për karamelin e lëngshëm pa sheqer dhe Thermomix tuaj ju mund të shijoni, brenda pak minutash, të gjithë shijen e pudingave ose waffles tuaj të bërë në shtëpi.

Brownie me aromë Oreo

Brownnie me aromë Oreo

Brownie e shkëlqyer e bërë me shijet më të shijshme, pa hequr dorë nga shija e çokollatës dhe me një përzierje të veçantë të biskotave oreo dhe çokollatës së bardhë

Bishtajat dhe kërpudhat italiane

Kjo recetë italiane për fasulet dhe kërpudhat është një pjatë e thjeshtë që mund ta bëni në më pak se 30 minuta me Thermomix tuaj.

Fideuá e mishit

A keni provuar ndonjëherë fideuá të mishit? Isshtë gjithashtu e shijshme. Në këtë rast, në vend të prodhimeve të detit ose perimeve, ju ...

qumështor me salcë karamel të kripur

Qumështor me salcë karamel të kripur

Një nga tortat më të mira të djathrave të bëra me Thermomix dhe të pjekura, shoqëruar nga një karamel i shijshëm me një prekje të kripur, përzierja e tij është e pabesueshme.

Salcë Chipotle

Salcë e shijshme chipotle e bërë me Thermomix me të cilën mund të përgatisni receta meksikane dhe Tex-Mex për familjen dhe miqtë tuaj.

Domatja e lagur

Përgatitja e një sallate në shtëpi me Thermomix është shumë më e lehtë sesa mendonit. Dhe, nëse jo, shikoni se çfarë ...

kifle krem ​​boronicë

Kifle krem ​​me kos boronicë

Kifle të shijshme dhe me gëzof të bëra me krem ​​kos dhe boronicë. Një recetë shumë e shëndetshme, natyrale dhe shumë e thjeshtë për t’u përgatitur.

Tortë me limon dhe kokos

Tortë me kokosit me limon

Zbuloni një mënyrë tjetër të ndryshme për ta bërë këtë tortë sfungjeri të ujitet me një aromë spektakolare të limonit. Do të kulmojë me një prekje të kremit dhe kokosit, shkoni për të.

buka e gjyshes

Pasta e gjalpit të gjyshes

Pasta të shijshme derri, të thjeshta për t’u bërë dhe me të njëjtën aromë të dashur për gjithë jetën, me një prekje kanelle dhe verë të bardhë.

Banane dhe biskota Nescafé frappé

Banane & biskota NESCAFÉ® Frappé

NESCAFÉ® Frappé Banana & Cookies, një recetë e përsosur për të ëmbëlsuar çdo pasdite këtë verë, me akullore vanilje dhe biskota dhe majë banane.

Vichyssoise marule

Vichyssoise e maruleve është një version i ri i recetës klasike. Lehtë për t’u bërë me Thermomix dhe që mund ta përdorni për dietën tuaj verore.

Humus panxhar

Humus shumëngjyrësh rozë, i bërë me panxhar dhe qiqra. Një humus ndryshe, shumë i veçantë, i shijshëm dhe delikat.

Vezë të mbushura super kremoze

Vezë të shijshme dhe super kremoze të mbushura me një përbërës sekret: gjalpë. Ato do të jenë vezët më të mira djallëzore që keni provuar ndonjëherë.

Vdekja nga çokollata

Një tortë me shtresa çokollate në cilësi të ndryshme. Ne do të mësojmë të bëjmë një mus të shijshëm, një ganache dhe një salcë të hollë në Thermomix tonë.

Humus fasule dhe domate të pastër

Me këtë humus fasule dhe domate të thata do të keni një meze të lehtë të bazuar në bishtajore, të shpejtë dhe të lehtë për tu bërë me Thermomix tuaj.

Donuts me boronicë dhe lustër limoni

Donutë të shijshëm për t’u bërë të lehtë, të bërë me krem ​​djathi dhe boronicë. Ato janë të mbuluara në një lustër me sheqer dhe origjinale me aromë limoni.

Zhyt avokado dhe tahini

Zhytje mahnitëse në avokado dhe tahini. Kremosja e avokados dhe tahini e bëjnë atë një pjatë unike. Gati në më pak se 5 minuta.

Biskota termore daneze

Biskota daneze

Nëse dëshironi shijen autentike të biskotave daneze, kjo është receta juaj. Isshtë e lehtë për tu bërë, nuk ka nevojë për pushim dhe është e përsosur të bëhet me fëmijë.

Oriz i butë me perime, pulë dhe ullinj të zi

Oriz i shijshëm dhe shumë i thjeshtë kremoz me perime, mish pule dhe ullinj të zinj. Do të jetë gati për vetëm 30 minuta, kështu që si një recetë e shprehur është e përsosur. 

Përhapet labneh karrota

Me këtë përhapje labneh dhe karrote do të keni një zhytje të lehtë dhe të freskët për darka informale ose ...

Salcë pa domate

Kjo salcë pa domate mund të përdoret si ajo tradicionale për të bërë receta plot ngjyra dhe aromë. Gati për pak minuta me Thermomix tuaj.

Gjizë limoni vegane

Me këtë recetë për gjizë limoni vegane mund ta përdorni për të bërë ëmbëlsira, biskota ose ëmbëlsira me aromë autentike limoni.

Salcë rozë me spec të pjekur

Salcë e hollë rozë me një prekje speci të pjekur. Një recetë ideale themelore për të shoqëruar karkalecat, sallatat jeshile, koktejet me fruta deti dhe sanduiçet.

Koka e shpejtë me katër djathëra

Me këtë koka të shpejtë me katër djathëra mund të përfshini perime në dietën tuaj ndërsa shijoni shijen e djathrave tuaj të preferuar.

Humus Pesto

Humus i shijshëm dhe i butë pesto, shumëngjyrësh dhe i shijshëm, ideal për tu zhytur me miqtë dhe për të befasuar me një aromë të re.

Gnocchi me salcë kungulli dhe proshute

Gnocchi me salcë kungulli dhe proshute ... një recetë shumë e shijshme, e shijshme, delikate, e lëmuar dhe shumë e lehtë! Dhe me një prekje të proshutës.

Flan kokosi vegane

Me këtë flan kokosi vegane do të shijoni një ëmbëlsirë të lehtë, të thjeshtë, të lehtë, të përshtatshme për veganët dhe dietat pa laktozë dhe vezë.

Kallamar i mbushur me mish

Kallamar i mbushur me mish është një recetë e shijshme e detit dhe e malit që mund ta bëni me Thermomix tuaj në më pak se 1 orë.

Çokollatë e nxehtë Oreo

Këtë vit çokollata e nxehtë Oreo do të jetë padyshim trajtimi më i ëmbël. Një recetë e thjeshtë për të bërë me Thermomix do ta bëjë partnerin tuaj të dashurohet me të.

Angjinarja dhe Serrano Ham Stew

Me këtë gjellë të artichoke dhe serrano ju mund të përfitoni nga të gjitha të mirat e këtyre perimeve të dimrit. Një recetë e thjeshtë dhe e thjeshtë me Thermomix.

Almogrota kanarine 1

Almogrote gomero ose Pate Canarian

Almogrote gomero ose Pate Canarian e bërë me djathë, spec dhe vaj. Veryshtë shumë e thjeshtë për ta bërë dhe për ta vendosur si një meze të lehtë është më se e përsosur.

Limon Tiramisu

Një tiramisu i përbërë nga krem ​​djathi i shijshëm dhe gjizë limoni. Përbërësit kryesorë të tij janë mascarpone e shijshme dhe prekja e limonit.

Krem pastrues

Kremi pastrues me bazë perimesh që keni pritur është këtu. Kjo do t'ju ndihmojë të kundërshtoni tepricat e Krishtlindjeve në një mënyrë të shëndetshme.

Marokoko

Marrokoko ose "bizele të marramendura"

Hummus qiqra i bërë në Jaen, i njohur si Morrococo, Garbanzos Mareaos ose Puchero Mareao. Një starter apo rostiçeri vërtet i shijshëm dhe i thjeshtë. 

Zierje perimesh shumë e shijshme

Shprehni merak perimesh me proshutë dhe supë merak. E shijshme dhe e shijshme. Do të jetë gjithashtu gati në më pak se 30 minuta.

Zierje fasule me lakër Brukseli dhe suxhuk

Me siguri, me këtë të ftohtë, ju tashmë jeni bërë adhurues i enëve me lugë. Nëse është kështu, bëhuni gati sepse sot ne po lançojmë me një merak me fasule, me lakra Me këtë merak me fasule me lakër Brukseli dhe suxhuk ju do të shijoni një pjatë të vërtetë me lugë për të luftuar të ftohtin.

Rabout me kërpudha dhe arra

Unë e bëj këtë ragout të kërpudhave dhe arrave në shtëpi për muaj me radhë. Shtë një version vegan që ka një aromë dhe strukturë fantastike dhe sa më shumë që e bëj atë aq më shumë kërpudha të shijshme dhe ragu arre. Një version i shëndetshëm dhe i shëndetshëm vegan, i lehtë për t’u bërë dhe që mund ta përdorni në të njëjtat receta.

Biskota tahini portokalli

Në shtëpi përfitojmë nga fundjava për të pjekur gjëra të shijshme si këto tahini dhe biskota portokalli. Ne duam ta trajtojmë veten me të vegjlit në kohën e rostiçeri. Këto biskota me tahini portokalli janë perfekte për t'i dhënë vetes një ushqim të shijshëm në kohën e vakteve. Shpejt dhe lehtë për t’u bërë.

Fasule të bardha me spinaq shafran

Fasule të bardha me spinaq dhe shafran. Një gatim i shpejtë që do ta kemi gati për vetëm 25 minuta. E lehtë, e shpejtë dhe shumë e shëndetshme.

Polenta e pjekur në skarë me kunguj dhe kërpudha të mjaltit

Me këtë recetë për polentën e pjekur në skarë me kunguj dhe kërpudha të mjaltit mund të shijojmë më të mirën e vjeshtës në një pjatë pa gluten. Kur Ascen Gëzoni shijet e vjeshtës me këtë gjellë me polentë të pjekur në skarë me kunguj dhe kërpudha të mjaltit. Një pjatë vegane e përshtatshme për celiakët.

Zierje gjeldeti me kërpudha

Ky gjellë gjeldeti dhe kërpudhash ka një salcë të shijshme, të lëmuar, kremoze dhe me aromë, prandaj mos harroni ta shërbeni me bukë cilësore. Asgjë Bëhuni gati të shijoni me këtë gjellë gjeldeti dhe kërpudhash. Ka një salcë kaq të butë dhe të shijshme saqë shkon mirë me gjithçka.

Ragut i bardhë

Sot ne ju tregojmë se si të përgatisni një ragout të bardhë në një mënyrë të thjeshtë që mund ta përdorni në lazanjë ose në pjata të pasura me makarona. Ragu i bardhë ose, çfarë është e njëjtë, ragu i bardhë është një recetë e thjeshtë për tu bërë me Thermomix që ju lejon të shijoni pjatat autentike të makaronave, lazanjat dhe përgatitjet e tjera.

Oriz i butë me perandorin

Sot ne do të përgatisim oriz supë me perandorin. Në pikën e duhur të gatimit dhe me një aromë të jashtëzakonshme. Me një sallatë, do të jetë vakt i përsosur. 

Fideuá proshutë dhe fasule jeshile

Fideuá e lehtë dhe e thjeshtë e proshutës Serrano me fasule jeshile. Në pikën e tij të saktë të gatimit, lëng dhe shumë i shijshëm. Receta perfekte.

Receta themelore: gatuani qiqrat me Thermomix

Me këtë recetë për të gatuar qiqra me Thermomix ne zgjerojmë koleksionin tonë të veçantë të recetave themelore që do t'ju bëjnë të dashuroheni çdo ditë më shumë me të. Ne ju tregojmë se si të gatuani qiqra me Thermomix. Një recetë themelore e thjeshtë dhe e thjeshtë për të shijuar të gjithë shijen e recetave tradicionale.

Turqia merak provansal

Bëhuni gati të shijoni një pjatë unike dhe të plotë me këtë gjellë gjeldeti Provencal që bëhet edhe me një larmi perimesh. Ju tashmë e dini që me këtë gjellë gjeldeti provansal do të keni një recetë të pasur dhe të ekuilibruar me mish të ligët dhe perime që do të pëlqejë e gjithë familja juaj.

Pate me arre dhe kerpudha

Me këtë pate arre dhe kërpudhash ju mund të merrni përpara vjeshtës dhe të shijoni një meze të lehtë vegane për t'u bërë me Thermomix.

Spinaq me patate për 2

Recetat e thjeshta nuk dalin kurrë nga moda dhe këto spinaq me patate për 2 nuk mund të mungojnë nëse edhe ju doni të ushqeheni mirë. Dhe është se, aq e lehtë Receta sa këto spinaq me patate për 2 do t'ju ndihmojnë të ushqeheni mirë. Përgatiteni atë me Thermomix tuaj në 25 minuta.

Pije multivitamine

Nëse ju pëlqejnë lëngjet natyrale pa konservantë ose ngjyrues, kjo pije multivitaminale do t'ju magjepsë. Isshtë bërë me fruta të freskëta dhe është kaq e thjeshtë. Rifreskohuni me këtë pije multivitaminale dhe tregoni lëkurë të shëndetshme dhe të bukur këtë verë. Lehtë, i bërë në shtëpi dhe i gatshëm për 1 minutë me Thermomix.

Qiqra me domate dhe kanellë

Qiqrat e gatuar të shijshëm të salduar me qepë dhe të shoqëruara me një salcë domate të skuqur dhe një prekje qimnon dhe kanellë. E shijshme si fillestare!

Smoothie me akullore me rrush vanilje

Kombinim i hollë i rrushit dhe vaniljes në formën e një gojëmjaltë të butë, të ngrirë, me fruta të tjerë si mollë dhe banane, të cilat e bëjnë atë një gojëmjaltë unik.

Makarona sallami për sanduiçe

Me këtë pastë sallami për sanduiçe ju mund të përgatisni vakte të shijshme brenda një minute dhe madje ta përdorni për festat tuaja të ditëlindjes. Isshtë një lloj kremi. Me këtë pastë sallami për sanduiçe mund të improvizoni meze të shijshme ose ta përdorni në festat tuaja të ditëlindjes. Lehtë për t’u bërë dhe përhapur.

Qiqra me trumzë

Dëshironi një pjatë perimesh të përshtatur për verën? Kështu janë këto qiqra me trumzë, një recetë e thjeshtë që mund të bëhen paraprakisht. Gjithmonë përgatisni këtë recetë për qiqrat me trumzë në Thermomix tuaj është shumë e lehtë dhe mund ta përdorni si sallatë perimesh për tu ngrënë jashtë.

Milkshake banane & vanilje

Ne vazhdojmë të rrahim nxehtësinë me shake të shijshme të ngrira, të shijshme! Sot ju sjellim një gojëmjaltë mbresëlënëse me vanilje dhe banane që është gojëmjaltë me banane Delicious në stilin amerikan, e bërë me akullore vanilje, qumësht dhe disa pika limoni. Freskuese, e shijshme, ushqyese dhe e shijshme.

Makarona të ëmbla dhe sallatë frutash

Më duhet ta pranoj se kjo recetë e ëmbël me sallatë me fruta dhe makarona ishte dashuri me shikim të parë. Sapo e pashë dhe e provova, e dija se do të bëhej Zbuloni këtë makarona të ëmbël dhe sallatë frutash me lule. Shpejt dhe kaq lehtë për ta bërë me Thermomix që do ta përsërisni.

Gota kos, kivi dhe mango

Këto gota kos, kivi dhe mango do t'ju ndihmojnë të jepni një ajër ndryshe për të njëjtët përbërës si gjithmonë. Një recetë e thjeshtë për t’u bërë me Thermomix.

Qepë e karamelizuar

Me këtë recetë të qepës së karamelizuar mund të bëni meze të shkëlqyera ose të shërbeni si një zbukurim. Zbuloni recetën në video dhe shpjegoni hap pas hapi me Thermomix në mënyrë që të mund të mësoni se si të gatuani një ëmbëlsira të pasura të qepës.

Qepë e kripur dhe thekshëm proshutë

Me këtë qepë të kripur dhe thekshëm proshutat tuaja do të jenë të suksesshme. Një pjatë informale plot aromë që u pëlqen të rinjve dhe të moshuarve.

Krem karrota dhe xhenxhefil

Krem i shijshëm karrote dhe xhenxhefili, me nuanca dhe aromë të shkëlqyeshme! Një kurs i parë perfekt për drekë dhe darkë. I shëndetshëm, i shijshëm dhe i lehtë.

Sallatë qiqra me vinaigretë turshi

Me këtë sallatë qiqra me vinaigretë turshi, do të jetë e lehtë për të ngrënë bishtajore në verë. Një recetë e freskët e bërë me Thermomix dhe shumë e lehtë për tu transportuar.

Shtrëngim i imët suisse

Shake luleshtrydhe, krem ​​dhe banane e butë dhe e shijshme petit suisse. E përsosur për të pasur një meze të lehtë me të gjithë familjen. Gati në më pak se 5 minuta.

Sallatë orizi me mollë dhe arra

Me këtë sallatë orizi me mollë dhe arra do të keni një pjatë ushqyese, të shpejtë me Thermomix. Një propozim origjinal dhe i lehtë për t’u marrë në punë.

Zhyt Edamame

Kur provoni këtë zhytje në edamame do të dëshironi ta përsërisni atë pa pushim. Ndërprerje e shëndetshme, e lehtë dhe e lehtë për tu bërë me Thermomix.

Makarona me rukola dhe labneh

Me këtë recetë për makarona me rukola dhe labneh do të shijoni gatime të thjeshta me Thermomix. Një recetë vegjetariane dhe pa gluten gati në më pak se 25 minuta.

Fileto deti en papillote me tufë brokoli në avull

Fileto të shijshme të kremit të detit të praruar në papillote të shoqëruara me tufa brokoli në avull. Një recetë e shëndetshme dhe ushqyese që na ndihmon të përfitojmë sa më shumë nga varoma.

Shkumë e lehtë luleshtrydhe

Shkuma e lehtë e luleshtrydhes është ëmbëlsira e përsosur; shije e shijshme, strukturë çuditërisht e lehtë, e thjeshtë, e lirë dhe shumë e shpejtë për tu bërë me Thermomix.

Reçel tropikal

Reçel i shijshëm tropikal i bazuar në mango, ananas dhe gëlqere. Një konservë shtëpiak e bërë me Thermomix dhe e përshtatshme për diabetikët.

Tundet samurai

Një tronditje e shpejtë dhe e butë e bërë me Thermomix në mënyrë që të mund të shijoni të gjitha të mirat e çajit matcha dhe shijen e shijshme të ujit të ananasit dhe kokosit.

Express konch me domate dhe chistorra

Recetë magjike për makaronat ekspres: guaska me salcë domatesh dhe chistorra. I shpejtë, i thjeshtë dhe shumë i shijshëm. E përsosur për të vegjlit dhe për ato momente telashesh kur nuk kemi kohë për të gatuar.