Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Gjeldeti i zier me salcë bajamesh

Mësoni se si të përgatisni një merak të shijshëm të gjelit të detit me salcë bajamesh që mund ta bëjmë gjatë Krishtlindjeve duke përdorur Thermomix-in tonë

Lepuri me hudhër

Recetë për lepurin me hudhër të bërë me Thermomix, një pjatë me aromë mesdhetare në të cilën hudhra, rozmarina dhe trumza kombinohen me mishin e lepurit.

Salmon me kore

Gatuani një salmon të pasur me një kore lajthish me Thermomix dhe shijoni këtë pjatë që ndërthur aromën e salmonit, lajthive dhe bishtajave.

Express snacking montaditos

Përgatitni për 10 minuta disa sanduiçe me djathë dhie dhe qepë ose ton të karamelizuar me speca të ëmbëlsuar që do të shërbejnë si fillestarë ose meze të lehtë.

Reduktimi balsamik i modenës

Me zvogëlimin balsamik Modena të bërë me Thermomix ne do t'i bëjmë pjatat e thjeshta të duken joshëse dhe të kenë një prekje unike të veçantë.

Krah cigan Tiramisu

Befasues me një krah cigan tiramisu të përgatitur me Thermomix, një recetë e thjeshtë për t’u bërë dhe shumë e pasur për ata që duan ëmbëlsirat.

Dielli Brioche

Buka e mbushur me diell

Mësoni si të përgatisni një bukë brioche të mbushur me Thermomix të ndryshme, të kripura dhe me një mënyrë argëtuese me truket tona për të bërë brioche.

Fettuccini all'Amatriciana

Fettuccini e hollë me salcë Amatriciana, bazuar në salcë domatesh shtëpi, proshutë dhe baplant. Ideale si një pjatë kryesore. Të shpejtë dhe të lehtë për t’u përgatitur.

Rizoto alla piemontese

Rizoto alla piemontese

Mësoni se si të përgatisni Risotto alla Piemontese me këtë recetë shumë të lehtë për tu bërë Thermomix dhe shijoni këtë pjatë me aromë të pasur dhe intensive.

Smoothie me mente me luleshtrydhe

Përgatitni një gojëmjaltë të shijshëm me luleshtrydhe dhe nenexhik dhe freskojeni veten me këtë pije që është burim i vitaminave, fibrave dhe proteinave që mund t’i përgatisni për 5 minuta

makarona sanduiç

Mbushje sanduiçësh

Recetë për të bërë tre mbushje të shijshme për sanduiçe: gjel deti dhe mollë, rukolë dhe rokfor, dhe ton me arra në Port. E shijshme!

Krem luleshtrydhe

Përgatitni në më pak se një minutë një krem ​​të shijshëm luleshtrydhe të ftohtë me Thermomix për të mbushur ëmbëlsira ose për ta ngrënë me lugë. Shume i pasur.

Rizoto dhe rokfor kungulli

Mësoni si të bëni një rizoto të rokforit të kungullit me këtë recetë të lehtë për t’u bërë. Një pjatë plot kontraste dhe një shpërthim shijeje.

Karkaleca deti me hudhër dhe xhenxhefil

Mësoni si të gatuani karkaleca me hudhër dhe xhenxhefil me Thermomix, një pjatë e kuzhinës ekzotike aziatike që mund ta përgatisni shumë lehtë në shtëpi.

Reçel luleshtrydhe

Reçel luleshtrydhe

Mësoni se si të përgatisni një reçel të shijshëm luleshtrydhe, ideal për bukë të thella, ëmbëlsira, ëmbëlsira ... Për vetëm gjysmë ore do të jetë gati me Thermomix, një luks!

Tortë çokollatissima

Bëni tortën më të mirë me çokollatë në botë me këtë recetë për Thermomix në të cilën do të mësoni se si ta bëni këtë ëmbëlsirë lehtë dhe në shtëpi.

Kifle kosi molle

Kifle kosi molle

Ne ju mësojmë se si të bëni kos dhe rrotulla molle, të cilat duken shumë mirë me çdo mbushje të kripur: patate, proshutë të gatuar, sallam, sallatë ...

Tortë me krem ​​luleshtrydhe

Tortë me krem ​​luleshtrydhe

Mësoni si të gatuani ëmbëlsira shtëpiake me luleshtrydhe me recetën tonë për Thermomix. Shumë e lehtë për t’u bërë, e shpjeguar hap pas hapi dhe me një rezultat të shijshëm.

Biskota dardhe

Recetë hap pas hapi për të gatuar një tortë dardhe me aromë bajame në Thermomix, një ëmbëlsirë shumë e lehtë për tu përgatitur dhe shumë e pasur. Nuk e keni provuar?

Chorizos në musht

Ne ju tregojmë recetën për të gatuar suxhuk të mushtit me Thermomix, një pjatë shumë e pasur që zakonisht të gjithëve u pëlqen për aromën e saj të shijshme.

Molusqe me kava

Me Thermomix do të kemi molusqet në kava të përgatitura në më pak se 30 minuta. Një pjatë e lehtë për t’u përgatitur dhe me shumë lëndë ushqyese.

Kus cous qengji mbretëror

Ne ju tregojmë se si të bëni një kuskus të shijshëm të qengjit dhe perimeve në Thermomix, të shoqëruar me qiqra dhe ullinj të zinj. Ideale si një pjatë e vetme.

Krem anglez

Gatoni një krem ​​të shijshëm anglez në Thermomix, ideal për akullore ose për t’u përdorur në ëmbëlsira të tjera si ëmbëlsira, a dini si ta bëni? Ne ju mësojmë!

Levrek me vaj hudhre

Si të bëni një levrek të pjekur me lëng, të marinuar me vaj hudhre dhe majdanoz, një pjatë plot me veti, e lehtë për t’u bërë dhe shumë e pasur.

Rrotullat e salmonit të tymosur bardh e zi

Rrotulla të hollë të salmonit të tymosur të mbushura me djathë, piper, karkaleca deti dhe havjar. Ngjyra, e thjeshtë dhe e lehtë, ideale si një darkë apo fillestar.

Krem mbretëreshe

Zbuloni se si bëhet kremi i bajames mbretëreshë falë kësaj recete për Thermomix që gatuhet shumë lehtë dhe shpejt.

Makarona me ton dhe djathë krem

Receta për makarona dhe ton e mbuluar me salcë djathi që mund ta përgatisni në Thermomix. Një pjatë e thjeshtë për çdo ditë dhe shumë e thjeshtë për t’u bërë.

Supë kungulli me karkaleca dhe havjar

Befasoni me një supë kungulli me karkaleca deti dhe havjar, një recetë shumë e lehtë për t’u bërë por me një rezultat që të gjithë e pëlqejnë.

Anije avokado

Recetë e varkave me avokado, e mbushur me karkaleca deti dhe salmon i tymosur, një fillestar i shijshëm dhe shumë i lehtë për tu bërë me Thermomix.

Sanduiçe varresh

Mësoni si të përgatisni sanduiçe në formën e një varri në Halloween, një recetë që i pëlqen më të voglës së shtëpisë dhe që tërheq shumë vëmendje.

Bomba me çokollatë

Bomba me çokollatë

Përgatitni një bombë spektakolare me çokollatë me këtë recetë hap pas hapi për Thermomix, një ëmbëlsirë shumë e pasur dhe e thjeshtë për t’u bërë që do t’u pëlqejë atyre me një dhëmb të ëmbël.

Qofte me patëllxhan

Qofte me patëllxhan dhe parmezan

Recetë për patëllxhan dhe qofte me parmezan për Thermomix, një pjatë e dytë jashtëzakonisht e lehtë për tu përgatitur që mund ta shoqëroni me një salcë.

Qofte maure

Gatuajini disa qofte të shijshme maure marokene me salcën tipike nga atje që do t'i japin kësaj pjate të dytë një stil të pagabueshëm marokenë.

Koktej karkalec deti dhe dardhe

Ne ju tregojmë se si të bëni një koktej karkalec deti, gaforre dhe dardhe, shoqëruar me një salcë të shijshme kokteje me këtë recetë të thjeshtë për Thermomix.

Pesto e kuqe

Gatuaj një pesto të kuqe të pasur me këtë recetë pesto siçiliane për Thermomix të bërë me domate të thata, borzilok dhe hudhër. Toshtë e shpejtë për tu bërë dhe është shumë e shijshme.

Gjalpë me aromë qepujka

Gjalpë me aromë qepujka

Gjalpë të hollë të aromatizuar me qepë që mund ta bëni me Thermomix duke ndjekur hapat e treguar në këtë recetë.

Musha artichoke dhe açure

Befasohuni me këtë recetë për musin e artichoke dhe aromën e açugos aq lehtë për t’u përgatitur me Thermomix, një pjatë që të gjithë do ta pëlqejnë.

Gjoks pule me speca piquillo

Recetë për gatimin e gjoksit të pulës me speca piquillo në salcë, ideale si një pjatë e dytë dhe e shoqëruar me patate ose oriz. E shijshme!

Krem djathi

Ne ju tregojmë se si të bëni krem ​​djathi Roquefort ose Cabrales me Thermomix, një recetë për të shoqëruar makaronat dhe pjatat e tjera. E shijshme dhe me një aromë intensive.

Klubi i Loja

Porra autentike e Loja që do të jetë ideale si një pjatë kryesore ose fillestare, shumë e shëndetshme dhe që do të na sjellë shumë freski në verë.

Granita me kafe te bute

Bëni vetes një lakër kafeje këtë verë ... Laku i butë i kafesë është i lirë, i lehtë dhe i shpejtë për t’u bërë. Ideale për pasditet e verës.

Patate pikante

Nëse ju pëlqen ushqimi pikant, kjo është receta juaj. Përzierja e specit, hudhrës, qimnonit dhe kanellës do t’i japë patateve tuaja prekjen ekzotike që po kërkoni.

Karri pule

Karri pule autentike i mbushur me një kalori të ulët, salcë djathi të lënguar me lëng dhe i përsosur si një pjatë e dytë. Shërbejeni me oriz basmati ose jasemini.

Supë majoneze me omëletë patate

Supë autentike dhe tradicionale me majonezë, ideale për të shoqëruar omletën tonë spanjolle. Një mënyrë për të mos u dashur të hedhim omletën spanjolle që na ka mbetur

Humus panxhar me parmezan krokante

Zbuloni se si bëhet Hummus !! Meze ose starter që riinterpreton humusin, patën e qiqrave arabe, duke shtuar panxhar dhe qepë të skuqur dhe duke e shoqëruar atë me një Parmixhano krokante.

Sode qershi

Pije freskuese qershi. Soda do të bëhet e preferuara për aromën dhe flluskat e saj. Idealshtë ideale të surprizoni në një ditëlindje të vajzave.

Biskota portokalli integrale

Akesmbëlsira me sfungjer me gëzof të plotë, me një aromë intensive portokalli, ideale për të kompletuar mëngjeset tona më të shëndetshme.

Ëmbëlsira qengji

Bukë të ëmbla të qengjit me një salcë të shijshme të verës së bardhë, hudhrës dhe majdanozit, shumë të thjeshta për tu përgatitur.

Pate vezësh kremoze

Kjo pate veze do t'ju befasojë me strukturën e saj, aromën e butë dhe lehtësinë e përgatitjes. Për tu përgatitur kaq shpejt, që në 2 minuta do ta kemi gati.

Zierje fasule

Zierje fasule

Zierja e fasules është një nga pjatat që më kujton më shumë fëmijërinë time. Kjo recetë është pjesë e koleksionit bazë të recetave të lugëve.

Zierje pule me salcë kikiriku

Befasoni mysafirët tuaj me disa hell të shijshëm të pulës me salcë kikiriku ... ata nuk do të lënë as thërrimet !!

Gjeldeti me salcë patëllxhan

Recetë e ekuilibruar bazuar në gjelin e detit të pjekur në skarë me salcë të butë dhe të shijshme nga patëllxhanët.

Fajitas pule meksikane

Fajitas meksikan

Fajitas meksikan me pulë dhe piper, ideal për një darkë të shëndetshme.

Byrek tradicional

Byrek tradicional

Me këtë empanada tradicionale të bazuar në perime dhe ton, ne do të kemi një recetë ideale për të ngrënë në vend ose në plazh. Gjithashtu perfekt për ditëlindje.

Hake limoni me majë

Pjatë e shijshme e lehtë e hake me limon që do të na ndihmojë të kemi një dietë të pasur dhe të ekuilibruar

Tagliatelle alla karbonara

Tagliatelle alla carbonara janë një pjatë tipike e gastronomisë italiane që ne e kemi versionuar me Thermomix.

Oriz me perime në avull

Kombinim i shijshëm i orizit të butë me perime krokante të përgatitura në Varoma. Një recetë vegjetariane dhe e dobishme.

Sallatë me patate dhe proshutë

Kjo sallatë me patate dhe proshutë serrano është aq e gjithanshme sa mund ta përdorim si një pjatë të vetme për një darkë të lehtë ose për ta çuar në zyrë

Patate të veshura

"Erëza për Papa"

Papa aliñá është një klasik i gastronomisë spanjolle, i bërë me përbërës të thjeshtë dhe i thjeshtë për t’u përgatitur.

Tortë banane

Zbuloni se si të bëni një tortë banane me recetën tonë. Perfectshtë perfekte për të përfituar nga bananet që po na kalojnë në tas me fruta. Recetë e shpejtë dhe e thjeshtë për t’u bërë me Thermomix

Flautë spinaqi

Flautë të ëmbëlsirave të shijshme dhe krokante të mbushura me spinaq, djathë ricotta dhe arra pishe.

Torte e Pyjeve te Zeza

Tortë e shijshme e bërë me tortë sfungjeri të njomur me kirsch dhe e mbushur me tartuf çokollate. Mund të përdoret për të festuar ditëlindjet ose përvjetorët.

Zierje e lehtë me qiqra

Me disa qiqra të thjeshtë mund të bëni shpejt dhe me lehtësi një merak për ditët e ftohta. Transportohet lehtë dhe gjithashtu mund të ngrihet.

Smoothie banane

Ky gojëmjaltë me banane bëhet shpejt. Një mënyrë e shijshme për të shijuar ditë dembel. Shërben gjithashtu për meze dhe ditëlindje.

Gjuhët e maceve

Gjuhët e maceve është një përgatitje e thjeshtë me të cilën përfitojmë nga të bardhat e vezëve që kemi në frigorifer ose në frigorifer.

Pure patatesh italiane

Patatet e pjekura në stilin italian janë perfekte si shoqëruese e një numri të madh pjatash. Një pjatë e bërë në shtëpi, e shëndetshme dhe e lirë.

Folet e bishtajës

Folet e fasules së gjelbër janë një pjatë që ju rekomandoj nëse doni të hani një dietë të shëndetshme dhe të shëndetshme. Lehtë për t’u bërë dhe se një prezantim tjetër.

Biskota Merceditas

Biskotat e shijshme Merceditas janë një mundësi e mirë për tu paraqitur në një meze të lehtë. Provojini me një çokollatë të nxehtë ... të shijshme !!

Qiqra humus

Kjo recetë e humusit të qiqrave është klasike. Thelbësore në një menu provë të kuzhinës arabe ose në ndonjë meze të lehtë.

Sallatë orizi Basmati me karotë dhe kastravec. Shoqërohet me një salcë të bërë me kos, portokall dhe vaj.

Sallatë me oriz dhe kos

Sallata e orizit me salcë kosi është një recetë verore. Mund të përgatitet paraprakisht, kështu që kur të arrini në shtëpi, ajo është tashmë e përgatitur.

Puding me luleshtrydhe sobaos

Pudingu i sobaos dhe luleshtrydheve është një recetë e dobishme për të përdorur sobaos ose kifle dhe luleshtrydhe që kemi në shtëpi.

Qiqra pranverë

Qiqrat e pranverës janë një recetë që kombinon bishtajoret me një salcë të shpejtë dhe të lehtë për t’u bërë. Përdorni qiqrat e gatuar tashmë për të zvogëluar kohën.

Bukë Campero

Recetë e thjeshtë dhe e thjeshtë ku do të përfitojmë nga përbërësit që kemi në frigorifer për të bërë simite vendin tonë

Ton i marinuar

Një recetë e mahnitshme për ton të marinuar me salcë të stilit oriental. Shumë e lehtë për tu bërë, por do të duhen disa orë që ajo të mbarset mirë.

Mango dhe lassi kardamom

Mango dhe lassi kardamom është një recetë e shijshme dhe e shpejtë. Pija ideale për të shijuar një pasdite të nxehtë vere. Bërë me qumështore dhe fruta.

Lëng i veçantë molle

Ky lëng i shijshëm i mollës është bërë nga agrumet dhe një prekje e mollës që i jep asaj një pikë freskuese të shijshme. E përsosur për mëngjes.

Petë pikante me domate dhe ullinj

Petë me erëza me domate dhe ullinj është një recetë e përsosur e përdorimit për të improvizuar një darkë ose një vakt të shpejtë.

Tortë me kos

Receta klasike e tortës me kos të gjysheve tona e versionuar tani për ta bërë atë me Thermomix. Me këtë recetë do të shijojmë shijen e gjithmonë.

Cod a la bream

Pjatë e shijshme dhe e shpejtë e merlucit. Shërbehet si një vezë e fërguar me patate kashte që do ta bëjë atë shumë tërheqës për të vegjlit në shtëpi.

Torte e shpejte xhelatine

Befasoni mysafirët tuaj me një tortë pelte të thjeshtë dhe të shpejtë. Për 10 minuta dhe kohën e pushimit do të keni një tortë për atë darkë me miqtë.

Komposto luleshtrydhe

Kjo komposto me luleshtrydhe është një element kryesor i pranverës. Në më pak se 15 minuta do të kemi bërë këtë komposto perfekte për të shoqëruar koset dhe akulloret.

Coulant viçi

Befasoni mysafirët tuaj me një bashkues mishi. Bëhet me mish, domate dhe pure patatesh. E gjithë kjo falas dhe me një prezantim joformal.

Tortë me ton

Kush nuk e di këtë recetë klasike të tortës me ton? E përsosur për tubime familjare ose darka joformale, e shpejtë dhe e përshtatshme për t'u përgatitur në mikrovalë.

Patatet ziejnë dobët

Kjo recetë për patatet e gatuara keq është receta themelore për Pashkët. Përbërësit e tij të thjeshtë do të na ndihmojnë të rregullojmë buxhetin tonë.

Fideuá detare

Falë kësaj recete ju mund të bëni një fideuá me gjithë aromën e detit.

donuta të skuqura

Aromat më tradicionale të Pashkëve përmbytin kuzhinën tonë me receta si kjo për donutët e skuqura.

Makarona & Pesto

Përgatitni një recetë të shijshme të makaronave italiane me pesto shtëpie dhe do të bëhet pjata juaj e preferuar. Shumë i përshtatshëm për të ngrënë jashtë.

Cannelloni «Canecositas»

Mësoni me ne për të përgatitur kanelloni të shijshëm që mund t'i ngrini në pjesë për t'i shijuar në një kohë tjetër.

Thekshëm ananasi përmbys

Torta e përmbysur me ananas është e përkryer për fillestarët, sepse nuk do të ketë nevojë të zbukurohet. Toshtë e shpejtë për tu bërë dhe ka shije të shijshme.

Muffins me proshutë dhe perime

Këto kifle të këndshme janë një mundësi e mirë për të bërë një udhëtim në terren, në plazh, apo edhe për të ngrënë në zyrë. Provojini, nuk do të pendoheni!

Pulë e kripur

Me këtë recetë pule mund të përgatisim një mish të shijshëm të ftohtë. Një alternativë e shëndetshme dhe e shëndetshme ndaj suxhukut industrial.

Krem dhe Luleshtrydhe Flan

Po kërkoni një recetë për të përfituar nga luleshtrydhet tuaja të tepërta? Pse nuk shkon për këtë flange luleshtrydhe dhe krem? E shijshme !!

Lëng i veçantë portokalli

Ky lëng portokalli me karotë do të na sigurojë të gjitha vitaminat dhe mineralet e nevojshme për të filluar ditën plot energji.

Version i Quiche Lorraine

A guxoni me këtë Quiche Lorraine të versionuar? Isshtë një tortë e këndshme që do t’i bëjë darkat tuaja tërheqëse dhe argëtuese sidomos për fëmijët.

Kerri karkalec

Befasoni mysafirët tuaj me këtë kerr karkalec. Shërbejeni atë me oriz dhe do të keni një recetë që do t'ju transportojë në vende të largëta dhe ekzotike.

Torte maskarpone dhe molle

Shpejt dhe lehtë përgatitni një tortë me lëng mascarpone dhe sfungjer me mollë. Do të habiteni nga rezultati!

patate e mbushur me proshutë, e shërbyer me një sallatë

Patate të mbushura me Bacon

Zbuloni se si të bëni patate të mbushura me Thermomix dhe mikrovalën tonë. Do të keni një recetë të shpejtë dhe shumë të plotë për një darkë ose një pjatë të dytë.

Rizoto me kërpudha dhe petë

Rizoto me petë dhe kërpudha

Rizoto me petë dhe kërpudha është një pjatë e lehtë për tu përgatitur me Thermomix. Aroma e saj do t'ju transportojë në ditët e qeta të vjeshtës.

Gërshet i mbushur pica

Gërsheta për pica është një pjatë që fëmijët do ta duan. E përsosur për t’u përgatitur për ditëlindje apo festa joformale.

Kefta tagine (Marok)

Shijoni këtë recetë të kefta tagine nga një pjatë autentike marokene e përshtatur në kuzhinën tonë.

Milkshake luleshtrydhe

Keni nevojë për një recetë të pagabueshme që fëmijët tuaj të pinë qumësht dhe fruta? Provoni këtë gojëmjaltë me luleshtrydhe. Plotësisht i përshtatshëm për veganët.

Dardha dhe erëza me portokall

Në këtë recetë dardhat aromatizohen me fruta agrumesh dhe erëza të tilla si topuz ose kanale, duke arritur një aromë dhe aromë shumë të veçantë. 

Krem dhe çokollatë Chinoise

A doni të përgatitni një chinoise dhe nuk dini nga të filloni? Shikoni këtë recetë dhe ndiqni hap pas hapi që kemi përgatitur për ju.

gjalpë

A guxoni të bëni vetë gjalpin tuaj me ne? Mos ngurroni ta personalizoni ose aromatizoni atë me erëzat tuaja të preferuara.

Qofte të thara

Gëzoni të gjithë shijen e pjatave aziatike me këto petka kerri. Shërbejeni ato me oriz dhe keni një pjatë të plotë që transportohet lehtë.

dorayakis

Befasoni fëmijët tuaj me dorayakis autentike Doraemon. Një meze e lehtë origjinale dhe me temë që do ta shijoni me miqtë tuaj.

Smoothie portokalli

Kënaquni me një pije freskuese dhe merrni forcën tuaj me këtë gojëmjaltë portokalli. Ju duhen vetëm 2 minuta.

Hake në salcë piquillo

Gëzoni një recetë të shijshme për peshk me salcë piquillo. Një recetë e shijshme që do t'ju ndihmojë të erëzoni pjatat tuaja.

Zierja e qengjit

Falë kësaj recete për merak mishi qengji mund të përfshijmë më shumë lloje të mishit në dietën tonë dhe ta bëjmë menunë javore më të larmishme.

Rajs një bandë me aioli

Zbuloni se si të bëni një nga gatimet më të famshme të orizit në Komunitetin e Valencias. Essentialshtë thelbësore që të shoqërohet me aioli.

Hake me salcë bajame

Salca e bajames është perfekte për të shoqëruar peshkun e bardhë. Bëni ato në varoma dhe mund të kurseni kohë dhe energji.

Qumësht i shpejtë

Për 9 minuta do të keni një qumështor të butë dhe të parezistueshëm. Ideale për tu mbajtur dhe shijuar në një takim joformal.

Luleshtrydhe natyrore Dalky

Keni nevojë për një ëmbëlsirë me të cilën të përfitoni nga teprica e luleshtrydheve? Provoni këtë recetë dalky, është e thjeshtë, e shpejtë dhe e shijshme.

keçap

Ne ju tregojmë se si të përgatisni ketchup me përbërës natyralë. Pa konservantë dhe ngjyra artificiale në mënyrë që fëmijët tuaj të shijojnë të mirën.

Gaforrja futet në salcën e tyre

Darkë në 11 minuta? Nëse është e mundur!! Provoni këtë recetë për shkopinjtë e gaforreve në salcën e tyre dhe do të shihni se si ju befason.

Byrek me mollë të lehtë

Shijoni të gjithë shijen me këtë byrek me mollë. Do t’ju ​​pëlqejë sepse është e shpejtë dhe mund të përfitoni nga mollët nga tasi i frutave.

Merluc me gjalpë agrumesh

Ne propozojmë një recetë për merluc me të gjithë aromën e agrumeve. Shtë e lehtë për tu bërë dhe mund ta çoni në zyrë.

Brokoli dhe kungulli me pure patatesh

Zbuloni se si të përgatisni një pjatë me brokoli dhe perime të tjera për fëmijë dhe të rritur. Bie në dashuri me strukturën dhe ngjyrat e saj. 

Tartë pjeshke

Zbuloni se si të bëni një thekshëm bukuroshe me krem ​​karamel dhe të mbuluar me krem. Një kënaqësi e vërtetë që mund ta përdorni në ditëlindje.

Makarona me kërpudha

Nuk keni shumë kohë për të përgatitur ushqim? Shijoni shpejt një pjatë autentike me makarona me kërpudha.

Brinjë derri me salcë Barbecue

A doni të përgatitni një raft brinjësh në shtëpi dhe nuk guxoni? Shikoni dhe do të shihni se sa e lehtë dhe e shijshme është me salcën e tij të Barbecue.

tortë sfungjeri me kore

Tortë sfungjeri me kore

Shijoni një tortë sfungjeri me një kore të pasur me kanellë dhe sheqer. E përsosur për të shoqëruar kafenë në mes të pasdites.

Flamenquines me garniturë

A mendoni se flamenquines nuk janë për ju? Provoni këtë version me bazë pule të zbukuruar me spinaq dhe kërpudha.

Krem bizele

Shtoni disa zemra të ëmbëlsirave dhe do të ktheni një krem ​​të thjeshtë bizelesh në një recetë perfekte për të festuar Ditën e Shën Valentinit. 

Makarona ai funghi

Përgatitni këtë recetë të pastave ai funghi dhe ndjehuni si një kuzhinier i vërtetë italian dhe shijoni shijet e vjeshtës.

Pa pagesë

Harrojeni pastat industriale. Sot ne ju sjellim versionin më të shëndetshëm dhe më të natyrshëm të Doawaps.

Pastiçeri të Shën Valentinit

Ne ju propozojmë disa ëmbëlsira që mund t’i mbushni me përbërësit tuaj të preferuar. Dekorojini dhe do të keni një recetë ideale për Shën Valentinin

Lulelakër surprizë

Përgatitni një lulelakër surprizë me përbërësit tuaj të preferuar. Dhe mos harroni ta pjekni në furrë për ta pjekur në skarë dhe për ta bërë më të shijshëm.

Tortë Shën Valentini

Cila mënyrë më e mirë për të festuar Shën Valentinin ose Shën Valentinin sesa me një tortë të mbushur?

Zierja e gjelit

Ne ju tregojmë se si të përgatisni një merak tradicional me Thermomix të përshtatur në kuzhinën dhe dietën e sotme.

Krem karrota dhe mocarela

A e keni provuar kremin e karrotave dhe mocarelave? Do t’ju ​​pëlqejë për strukturën dhe aromën e saj të lëmuar, ku kombinohen perimet dhe qumështi.

Dalki

Gëzoni me këto të buta gjithë aromën e çokollatës. Një ëmbëlsirë ushqyese dhe shumë e plotë që do të na ndihmojë të shpërblejmë fëmijët tanë.

Krem molle kungulli me djath

Dëshironi të surprizoni mysafirët tuaj me një krem ​​që ndërthur strukturat dhe aromat? Provoni këtë recetë krem ​​kungulli ... ata do të përsëriten !!

Biftek mesopotamian

Bifteku mesopotamian është një recetë ku kombinohen aromat e erëzave të ndryshme.

Pica me kërpudha hudhër

Nëse ju pëlqejnë kërpudhat me hudhër duhet të provoni këtë pizza. Një mbushje origjinale për të shijuar të gjithë shijen e darkave të bëra vetë. 

Rizoto afumicatto

A ju pëlqen enët e buta me oriz që janë plot aromë? Mos harroni të provoni këtë rizoto afumicatto plot aromë dhe butësi.

Tortë me patate dhe perime

Një tortë me patate dhe perime e krijuar për të shkuar në zyrë dhe për të shijuar një pjatë shumë të plotë.

Flan banane

Dëshironi një ëmbëlsirë të shpejtë dhe të pakomplikuar? Me këtë flan banane dhe bëhuni gati për të patur sukses !!

Makarona Bolognese me një prekje turke

Nëse jeni duke kërkuar për një recetë klasike me një prekje ekzotike, atëherë duhet të provoni këto makarona Bologneze me një prekje Turke ... ato do t'ju befasojnë !!

Domatet e mbushura

Një mënyrë origjinale dhe e shpejtë për të përgatitur domate të shijshme të mbushura që fëmijët tuaj do të duan

Salcë kineze

Një salcë e shijshme kineze për të shoqëruar gatimet tuaja të kuzhinës kineze ose thjesht sallatën tuaj të preferuar.

Tortë me arra të ëmbla

Ne ju paraqesim një tortë me arra të ëmbla për ata që kanë nevojë të përgatisin një tortë pa kaluar orë në kuzhinë.

Zierje me thjerrëza të lehta

Me këtë recetë për thjerrëzat do të keni një pjatë klasike të dimrit por të krijuar për t’i bërë ato më të lehta dhe më të shëndetshme.

Bizele me proshutë dhe domate

Bizelet me proshutë dhe domate janë një recetë me bishtajore. Ideale për ditët e dimrit dhe që lehtë mund t’i merrni në zyrë.

Mus grek dhe djathë grek

Ju mund ta përdorni këtë recetë të musit të kosit për të shoqëruar frutin tuaj të preferuar. Servedshtë shumë mirë të shërbehet në gota.

Trofta e salmonit me patate

Ju propozoni një recetë të shëndetshme dhe të shëndetshme për ta shijuar me aromën e shijshme të troftës së salmonit.

Receta e ëmbëlsirës me mollë dhe karamel Thermomix Plum Cake

Tortë kumbulle me mollë karamel

Tortë e shijshme kumbulle me të cilën të befasoni mysafirët tuaj. Aroma e saj e këndshme e mollës dhe karamelit do të kënaqet pasditeve të vjeshtës.

Krem fasule jeshile

Kremi i fasules së gjelbër është fantastik për t’u rikthyer në një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar pas një Krishtlindjeje të mbushur me teprime.

Tortë me gjel sheqeri

A jeni duke kërkuar për një tortë për vajzat apo për të befasuar një mik? Lëshoni veten me këtë tortë gjel sheqeri !! Aroma e saj do t'ju kthejë në fëmijërinë tuaj.

Rrotulloni mishin me vezë të zierë fort

Dëshironi një recetë origjinale për ta marrë në plazh apo në ndonjë ekskursion? Ne ju tregojmë se si të bëni një rrotull të shijshme të mishit të mbushur me vezë të ziera fort.

Qiqra me spinaq

Spinaqi me qiqra është një recetë tradicionale me të gjithë aromën e përbërësve natyralë.

Ngjalat në Bilbao

Gulas a la bilbaína janë një klasik në partitë e Krishtlindjeve. Fillues i përsosur për tu bërë i lirë dhe i shpejtë.

Vezë thëllëzash me salcë pesto

Je e dashuruar me salcën pesto? Ne ju propozojmë një meze të shijshme në mënyrë që të shijoni salcën tuaj të preferuar jo vetëm me makarona.

Velouté kungulli

Kjo velouté kungulli është një pjatë e shijshme dimërore me të cilën shijoni të gjithë aromën e kungullit. Shërbejeni të nxehtë!

Recetë e thjeshtë termomix Zumo Florida

Lëng Florida

Lodhur nga pijet tipike? Përgatitni një lëng të shijshëm Florida, plot me vitamina dhe shumë freskues.

Ijë derri i mbushur

Ijë derri i mbushur

A po kërkoni një recetë që do t'ju lirojë pak nga kuzhina? Nëse është kështu, duhet të përgatisni këtë recetë të mbushur me tenderin e mishit të derrit. Do të befasoheni nga thjeshtësia e saj.

Trungu i salmonit dhe preshit

Trungu origjinal i mbushur me salmon dhe presh. Një pjatë shumë praktike për pushimet dhe që mund të bëhet paraprakisht.

Gjemb i Krishtlindjes

Dëshironi të kurseni në pjatat tuaja të Krishtlindjes? Me këtë recetë të gjembave do të keni një pjatë tradicionale dhe shumë të lirë.

Rizoto e shpargut dhe karkalecit

Zbuloni në këtë recetë mënyrën më të mirë për të përgatitur një rizoto. Një pjatë e shijshme që mund të kombinohet me një numër të pafund përbërësish.

Parfite puding Krishtlindjesh

Dëshironi të bëni një buding tradicional anglez por nuk doni të kaloni orë të tëra në gatim? Shikoni recetën tonë, do ta pëlqeni !!

Recetë e Marksasit të Krishtlindjeve Thermomix

Markezi

Dëshironi të surprizoni me një recetë të Krishtlindjeve në shtëpi? Shërbejeni ato markeza me një çokollatë të mirë.

Tartlets kërpudha

Po kërkoni receta që mund të bëni paraprakisht? Ne ju propozojmë disa tartlete me lëng kërpudhash.

Torte salmon

A e dini se mund ta përgatisni paraprakisht këtë tortë me salmon? Këto Krishtlindje i thoni lamtumirë nxitimit në kuzhinë dhe kënaquni me tuajat.

Krem uiski "Baileys"

A e dini se me Thermomix mund të bëni edhe pije të shijshme siç është kremi i uiski "Baileys". Zbuloni recetën këtu.

Recetë e Krishtlindjeve Thermomix Supë Derr gjiri në varoma

Shpatulla e gjirit në varoma

Dëshironi të surprizoni familjen tuaj me një recetë të shijshme? Ne ju paraqesim disa supe derr gjiri të gatuar në varoma. Ju do të shihni se sa e lehtë.

Biskota për Krishtlindje

A e dini se mund të përdorni këto biskota të Krishtlindjes për të dekoruar shtëpinë tuaj? Jepini një prekje origjinale dhe shumë personale.

Kafe

A doni të përgatitni disa dhurata të Krishtlindjes për mysafirët tuaj të bëra nga vetë ju? Befasojini me një kafe të shijshme.

Recetë e Krishtlindjeve Thermomix Nougat me çokollatë me fëstëk

Nuga çokollate me fëstëk

Me këtë recetë ju mund të përgatisni vetë nogatin tuaj me çokollatë me fëstëk. Soshtë kaq e lehtë dhe e shpejtë sa nuk do ta besoni!

Krem brokoli me aromë borziloku

Dëshironi që familja juaj të ketë një dietë të shëndetshme? Me këtë krem ​​brokoli do të jeni në gjendje të rrisni konsumin e perimeve.

Migas

A doni të përfitoni nga buka që ju ka mbetur nga dje? Ne ju mësojmë se si të përgatisni migas, një pjatë tradicionale e kuzhinës spanjolle.

Recmbëlsira recetë termomix karamel frappuccino

Karamel Frappuccino

Dëshironi një pije freskuese për të befasuar mysafirët tuaj në festën tuaj? Përgatitni një karamel dhe frappuccino vanilje në sekonda.

Smurfing një tortë

Po kërkoni një tortë për të festuar ditëlindjen e një fëmije? Provoni këtë tortë me temë blu me një top smurf.

Recetë e thjeshtë tortomë me qumësht të skremuar termomix

Tortë me qumësht të skremuar

A ju pëlqen recetat tradicionale? Atëherë duhet të provoni këtë tortë me qumësht të skremuar, do të pëlqeni thërrimet e buta dhe aromën e saj ... provojeni!

Patate e ëmbël e gatuar e përzier me proshutë, vezë, qepë, djathë dhe krem. Pjekur dhe Gratin.

Gratin me patate te embel

A ju pëlqen shijet e vjeshtës? Provoni këtë gratin me patate të ëmbla. Cilësia dhe aroma e saj e lëmuar kombinohen në mënyrë të përsosur.

Krem katalanisht

Dëshironi një recetë klasike të gastronomisë spanjolle? Provoni këtë krem ​​katalanas, do të befasoheni nga aroma dhe struktura e saj e lëmuar.

Kremrat e recetave të ëmbëlsirave Thermomix

Kafshimet e kremrave

Dëshironi të provoni një recetë të thjeshtë dhe të surprizoni mysafirët tuaj? Këto kafshime kremi mund të mbushen gjithashtu me krem ​​tartufi ose ëmbëlsirash.

Krem perimesh me spinaq, patate dhe presh.

Krem spinaqi

Me këtë krem ​​spinaqi do të keni një pjatë të parë plot vitamina falë kombinimit të perimeve.

Tortë me puding me oriz

Dëshironi një ëmbëlsirë për të gjithë familjen që bëhet gati vetëm? Ne ju tregojmë se si ta bëni tortën me puding me oriz.

Krem kungulleshkash

Kremi i kungujve është një recetë thelbësore në dietën tonë, së cilës i kemi shtuar djathë për ta bërë më të butë.

Receta e ëmbëlsirave të Brownie Thermomix

Brownie

Nëse ju pëlqen çokollata duhet ta provoni këtë brownie. Shërbejeni atë me akullore dhe çokollatë të nxehtë dhe do të keni një ëmbëlsirë më joshëse.

Lulelakra me salcice dhe salce djathi

Me këtë recetë për lulelakër me sallam do të keni një darkë të plotë dhe shumë ekonomike që do t’ju ​​ndihmojë me buxhetin tuaj javor.

Recetë Thermomix

Vigjilja Potaje

Dëshironi një recetë tipike të Pashkëve që të përgatitet lehtë? Ne ju tregojmë se si të bëni një supë zgjimi me qiqra, spinaq dhe merluc.

recetë e ëmbëlsirës termomix mollë psherëtin

Fritters mollë

A ju pëlqen brumi i skuqur? Atëherë duhet të provoni këto psherëtima molle ose fritters. Shërbejeni me akullore për akoma më shumë aromë.

Fritters

A doni të përgatitni një recetë tradicionale për Të gjithë Shenjtorët? Ne ju propozojmë disa fritera të erës të mbushura me kremëra të ndryshëm.