Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Shprehni receta me Thermomix - gatuajini në më pak se 30 minuta

kjo recetë e shprehur për Thermomix Shtë krijuar për të gjithë ata njerëz që shpesh nuk kanë kohë të mjaftueshme për të bërë pjata të hollësishme dhe që nuk duan të heqin dorë një dietë e plotë, e shëndetshme dhe e ekuilibruar.

40 receta të gatshme për më pak se 30 minuta nuk janë botuar në blog

Fëmijë, punë, angazhime të tjera ... dhe papritmas ata na tregojnë se kemi mysafirë për drekë ose po shkojmë vetëm në kohë për të përgatitur ushqim për të gjithë familjen. Harrojeni për këtë me këtë koleksion të pjatave të shijshme dhe mburremi me Thermomix.

Blini librin tonë të gatimit

Ky është një libër gatimi në format dixhital që ju mund të kontrolloni kur të doni nga kompjuteri juaj, tableti, pajisja mobile ose shtypni në letër. Do ta keni gjithmonë në dorë edhe nëse nuk jeni afër Thermomix tuaj.

Çfarë recetash do të gjeni?

Ju do të surprizoni miqtë dhe familjen tuaj me fillestarë aq e shijshme sa:

 • Vezë të mbushura me avokado dhe surimi
 • Majoneza të aromatizuara

Kurse të para si:

 • Ajoblanco me arra
 • Kërpudha me qumësht kerri dhe kokosi

Enët me oriz dhe makarona:

 • Oriz kremoz nga kopshti
 • Makarona me kërpudha sezonale

Enët e mishit, peshkut dhe prodhimeve të detit:

 • Tagine kallamar me kuskus me aromë
 • Gjokse pule në salcën Pedro Ximenez

Pjata dhe pije të ëmbla si:

 • Ëmbëlsira çokollate
 • Ananasi tropikal dhe akullorja e kokosit shprehin
 • Smoothie me gëlqere molle

Dhe shumë më tepër receta!