Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Express receta 2 - gatim i shëndetshëm në më pak se 30 minuta

Më në fund pjesa e dytë e librit të gatuar të shprehur për Thermomix, një koleksion i recetave të reja të krijuara për të gjithë ata njerëz që kanë pak kohë për të gatuar dhe nuk duan të heqin dorë nga bartja një dietë e plotë, e shëndetshme dhe e ekuilibruar.

40 receta të reja për t’u përgatitur në më pak se 30 minuta dhe asnjëherë më parë të botuara në blog

Tani më shumë se kurrë na duhet të kalojmë shumë kohë në shtëpi, dhe shpesh edhe detyrime ato nuk na lejojnë të kemi kohën e nevojshme për të filluar gatimin. Kjo përmbledhje e recetave përfshin pjatat kryesore të shijshme, anët befasuese dhe ëmbëlsirat e hollë gati në më pak se 30 minuta dhe i përshtatshëm për të gjithë familjen. A doni një shembull? Shkarkoni një recetë për të re falas ebook.

Blini librin tonë të gatimit

Recetat ekspres mbulojnë II

Ky është një libër gatimi në format dixhital që ju mund të kontrolloni kur të doni nga kompjuteri juaj, tableti, pajisja mobile ose shtypni në letër. Do ta keni gjithmonë në dorë edhe nëse nuk jeni afër Thermomix tuaj.

Çfarë recetash do të gjeni?

Ju do të surprizoni miqtë dhe familjen tuaj me fillestarë aq e shijshme sa:

  • Tas kuinoa, salmoni i tymosur dhe thjerrëzat
  • Tendera pule

Kurse të para si:

  • Krem i lehtë me shparguj të bardhë
  • Sallatë orizi me perime dhe ushqim deti

Enët me oriz dhe makarona:

  • Oriz i butë me sepje
  • Spageti me salcë djathi, spinaq dhe rrush të thatë

Enët e mishit, peshkut dhe prodhimeve të detit:

  • Pule me perime, mollë dhe kumbulla të thata
  • Karkaleca deti në stilin xhin me cous cous

Pjata të ëmbla si:

  • Biskota të shpejta me mjedër me çokollatë
  • Syze krem ​​limoni me leng shalqi

Dhe kështu me radhë në një total prej 40 recetash të shijshme!