Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Smoothie kumbulle e zezë dhe portokalli

Smoothie kumbulle dhe karrote

kjo gojëmjaltë me kumbull të zi dhe karrota Ka qenë një zbulim absolut, një spektakël! E vërteta është se smoothie me Thermomix ato janë të mahnitshme dhe kaq të lehta për tu bërë. Në vetëm 1:30 minuta do të pini një pije plot me vitamina, minerale, energji, mbrojtje dhe shëndet, çfarë mund të kërkoni më shumë?

Për smoothie-n e sotëm do të përdorim si përbërësit kryesorë kumbulla e zezë y karotë, dhe ne gjithashtu do të shtojmë Plátano për t'i dhënë asaj qëndrueshmëri, lëng limoni dhe portokalli për t’i dhënë një pikë aciditeti dhe për të parandaluar oksidimin e pijes dhe mjaltë për t’i dhënë ëmbëlsi, strukturë dhe për të shijuar të gjitha vetitë e tij të pabesueshme. Dhe, prekja e fundit, akull, natyrisht, për t'i dhënë asaj atë freski dhe strukturë të akullt aq të shijshme dhe freskuese për verën.

Smoothie kumbulle dhe karrote

 


Zbuloni receta të tjera të: Pije dhe lëngje, E lehtë, Më pak se 15 minuta, Vegjetarian

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.