Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Supë me xhenxhefil kungulli me kokos

Supë me xhenxhefil kungulli1

Epo, vjeshta ka ardhur, apo jo? Dhe me të, një larmi e madhe ushqimesh të shijshme ... dhe natyrisht, kungulli nuk mund të mungojë në asnjë shitës frutash ose supermarket. Siç e dini, kungulli ka një mundësi të pafundme për t’u përgatitur në pjata të ëmbla ose të shijshme kështu që mos hezitoni të blini një kungull të tërë ose tashmë të prerë në feta, sepse ia vlen vërtet!

Sot ne do të përgatisim një supë e shijshme me xhenxhefil kungulli me kokos e cila është një çmenduri e vërtetë, për nuancat ajo ka, dhe sa mirë e kombinon atë jengibre me kungull dhe butësinë e qumesht arre kokosi… Somethingshtë diçka nga një botë tjetër!

Përbërësit janë super të thjeshtë. Ndoshta ju jeni më pak të njohur me xhenxhefilin e freskët ose qumështin e kokosit, por për fat të mirë, sot, ne tashmë mund t'i gjejmë në çdo supermarket. E xhenxhefil i freskët Shitet në rrënjë, prandaj këshilla ime është që ta qëroni, ta prisni në feta dhe ta ngrini. Kështu që gjithmonë do të keni xhenxhefil të freskët në dispozicionin tuaj. Thjesht duhet ta lini në temperaturën e dhomës për 10 minuta dhe do ta keni gati për përdorim.

Receta është gjithashtu shumë e thjeshtë. Shtë një fillestar i përsosur për këto ditë më të ftohta vjeshte, ose ditë me shi ... shtë përgatitur në rreth 30 minuta dhe praktikisht nuk ka asgjë për të bërë, thjesht lërini termomixin tonë të bëjë punën e tij.

Burimi - Jamie Oliver


Zbuloni receta të tjera të: Kuzhinë ndërkombëtare, Supave dhe kremrave, Vegan

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ema abella dijo

  Dhe kjo nuk do të thumbojë shumë?

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Emma, ​​xhenxhefili duhet të jetë një përbërës shumë kryesor në këtë pjatë nëse duam t'i japim atë prekjen tajlandeze. Por, sigurisht, mund ta ulni sasinë nëse preferoni të shijojë më pak. Me sasinë që vjen në recetë, do të vini re shijen e xhenxhefilit, por nuk kafshon. Por ju rekomandoj që të vendosni më pak dhe nëse ju pëlqen rrisni sasinë e xhenxhefilit. Me pelqen shume! Ju do të na tregoni 🙂 Faleminderit që na keni shkruar.

 2.   A. dijo

  Vërtet pasi e kam bërë edhe mua më duket se ka shumë Xhenxhefil (kam vënë 25 gr. Ndoshta 15 ose 10 gr është më mirë). Unë rekomandoj ta grisni me shpejtësi të lartë fillimisht nëse nuk dëshironi ta përtypni më vonë. Edhe pse niveli i pikasisë së bashku me Kilin është perfekt, po.