Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Supë selino me Thermomix

Ashtu si Virtytet bënë disa ditë më parë, sot është radha ime prezantoj veten time. Emri im është Mayra dhe jam një udhëtar asturian. Në valixhen time mbaj kujtimet e Galicisë, ku jam rritur. Nga Skocia dhe Franca, ku kam jetuar. Dhe nga Valencia, ku banoj aktualisht.

Gjithmonë më ka pëlqyer gatimi, megjithëse vitet e fundit kam zbuluar kënaqësi për të shtjelluar pjata të ndryshme dhe, mbi të gjitha, përgatitja e ëmbëlsirave.

Ndoshta ajo që më inkurajoi ishte ardhja e një anëtari të ri në shtëpinë time, flas për një Termomiksi!! Ajo ka hapur një botë të re për mua që kam ndërmend ta ndaj me të gjithë ju.

Siç po thoja, më pëlqen gatimi por më pëlqen edhe më shumë. takime me miq dhe të afërmit. Me pelqen shoqeria jote, e kapim hapin dhe qeshim pak.

Por, në rastin tim, ato gjithmonë përfundojnë duke qenë vakte të gjata dhe të bollshme. Kështu që kur të kthehem në shtëpi e vetmja gjë që dua darke es diçka e thjeshtë dhe e lehtë.

Kështu që kjo supë është e shkëlqyeshme për mua sepse përbërësi kryesor i saj, selino, është shumë diuretik. të tjerët, unë mundem përgatit pragun dhe në frigorifer do të mbajë, në heshtje, për disa ditë.

Mund të shërbehet me një dolli të lehtë me vaj dhe domate ose proshutë. Dhe për ëmbëlsirë një frut të butë siç është, për shembull, një dardhë.

Më shumë informacion - Porrusalda e thjeshtë dhe tradicionale

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, E lehtë, Intolerancë ndaj laktozës, Më pak se 1/2 orë, Supave dhe kremrave

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Piluka dijo

  Mirësevini Mayra !!!!
  Një recetë shumë e shëndetshme për të kompensuar tepricat e verës dhe ideale për netët e vjeshtës.
  puthje te vogla

 2.   ANA dijo

  Përshëndetje, ky blog është i shkëlqyeshëm, kam një javë që jam me temomixh, ia kam dhënë vetes, i lodhur duke dëgjuar miqtë e mi për mrekullitë që bëjnë. Më duhet ta zbeh që të gatuaj shpejt, sepse duhet të përgatitem për 30 minuta, punoj tërë ditën dhe nuk kam shumë kohë dhe në fundjavë e dini, ne gjithashtu duam të pushojmë. Epo pa më shumë role pyetja ime, tani për tani, ishte në lidhje me pajtimin
  A i dërgoni të gjitha recetat në postë apo është për të parë faqen? Unë jam pak e gjelbër në këto disqe. Faleminderit

 3.   Mayra Fernandez Joglar dijo

  Faleminderit shumë Piluka për mirëseardhjen !!

  Tregoji Anës disa gjëra:
  1-Urime dhe mirëseardhje në klub… do të shihni se sa i lumtur do të jeni me makinerinë tuaj të re.
  2-Për ta zënë keq, është mirë që të merrni pjesë në kursin bazë sa më shpejt që të jetë e mundur.
  3-Kur të regjistroheni, do të merrni të gjitha recetat që janë botuar ... kështu që do të jeni plotësisht të azhurnuar.
  Recuerda que, además, siempre puedes hacer una búsqueda por tiempo. Están divididas en «menos de 15 minutos», «menos de 1/2 hora», «menos de 1 hora» y «más de 1 hora y 1/2» …organizar tu jornada será facilísimo!!
  Puthje !!

 4.   Silvia termorecetas dijo

  Mirëseardhje compi !! Unë jam një dashnor i supave dhe është një zakon në shtëpi që të ha disa herë për darkë një supë të pasur. Kështu që, sigurohuni që do ta provoj menjëherë.
  Një puthje dhe inkurajim me këtë projekt të ri.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Faleminderit Silvia !! E vërteta është që ndihem si në shtëpinë time !! ; )

 5.   vicky dijo

  Jo! Çfarë surprize!
  Çfarë creampie e mirë, pavarësisht se ka disa përbërës që nuk janë shumë tërheqës apriori.
  Unë e rekomandoj atë, është shumë shumë e mirë.
  Urime për blogun tuaj, është një nga bloget e mi me titull pasi kam termomiksin tim.
  Vicky

 6.   Mayra Fernandez Joglar dijo

  Pershendetje Vicky,

  Epo, e shihni që me pak nga këtu dhe pak nga atje ne përgatisim një krem ​​të pasur dhe të shëndetshëm.

  Faleminderit shumë për komentin tuaj dhe për urimet tuaja… Unë do t'ua komentoj Irene dhe Virtues, të cilët janë gjithashtu kapitenë të kësaj anijeje!

  Puthje !!