Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Petë me proshutë kremoze dhe salcë chard

Sot ju prezantojmë një recetë të shpejtë makaronash, shumë të dobishme për këto ditë para festave (apo që mund ta bëni edhe mes festave) për të mos kaluar shumë kohë në kuzhinë: tagliatelle me proshutë kremoze dhe salcë chard. 

Ne kemi përdorur petë jeshile, por ju mund të përdorni çdo lloj makarona të gjatë që dëshironi. Është e rëndësishme të respektoni kohën e gatimit të makaronave në mënyrë që të duket al dente, është tekstura perfekte për makaronat! Dhe pjesa tjetër e përbërësve të recetës do të shihni se janë super të thjeshtë: proshutë, qumësht (ose krem) i avulluar dhe chard. Hardoni mund të zëvendësohet nëse dëshironi me spinaq, do t'ju shërbejë mirë. Ato që vijnë në qese të gatshme i kam përdorur në zonat e sallatës së drithërave të freskëta.


Zbuloni receta të tjera të: Oriz dhe makarona, E lehtë, Më pak se 1/2 orë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.